Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Grafika muzyczna i projektowanie graficzne

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Grafika muzyczna i projektowanie graficzne

Cztery cechy, które mają wspólne dwie dyscypliny, bez których świat byłby zupełnie inny: muzyka i projektowanie graficzne.

Plakaty muzyki retro autorstwa Alexa Varanese

Dwa zmysły, które się uzupełniają (wzrok i słuch) i które prowokują doznania lub wywołują emocje… To jest Projektowanie Graficzne i Muzyka, oba z podobieństwami, a raczej cechami wspólnymi, dzięki którym mogą się wyrażać i odkrywać na nowo. Niezależnie od tego, czy jest to reklama komercyjna, czy bardziej artystyczna, obie dyscypliny wiedzą, jak zwracać się do odbiorców i wyróżniać się wśród nich. Obaj mają te 4 cechy – lub narzędzia – które bez wątpienia czynią kompozycję oryginalną, atrakcyjną, aw najlepszym przypadku niespotykaną i niepowtarzalną.

KREATYWNOŚĆ

Dobry design, podobnie jak dobra muzyka, opiera się na kluczowej jakości: kreatywności. Dzięki tej funkcji możliwe jest stworzenie grafiki pełnej oryginalności lub skomponowanie melodii z dokładnej kombinacji nut. Pomysłowość lub rozbieżne myślenie jest wymagane, aby zapewnić sukces zarówno w projektowaniu graficznym, jak iw „projektowaniu muzycznym”, co czyni go kluczowym elementem powstawania nowych pomysłów, które nie tylko cieszą, ale także inspirują do tworzenia nowych propozycji. Zarówno DG, jak i muzyk czy kompozytor muszą mieć nieustanną ciekawość doznawania nowych doznań wizualnych i słuchowych, które pozwolą im wyrazić siebie i stworzyć coś, co oprócz tego, że spodoba się im samym, wywoła pozytywną reakcję u innych ludzi. Poza tym obie dyscypliny muszą mieć „możliwość”, to znaczy wiedzieć, w którym momencie kreatywności należy użyć do takiego projektu lub takiego akordu, w ten sposób znajdujemy kompozytorów, którzy swoją muzyką przeszli do historii lub projektantów, którzy Oni skonsolidowały się do tego stopnia, że ​​zyskały międzynarodowe uznanie ze względu na swoją innowacyjność i wrażliwość estetyczną.

HARMONIA

Kolor wymaga równowagi od projektu, podczas gdy w muzyce to akordy muszą powodować zgodność: oba muszą mieć pewną harmonię, która pozwoli im odzwierciedlić jedność, porządek lub symetrię w pewnych aspektach. Poprzez ten element projekt może wyrażać graficzną siłę i dynamikę, regularność i prostotę, w przypadku muzyki oznacza tworzenie i łączenie nut, które tworzą przyjemny dźwięk i układają się w melodię. Albo trzeba nawiązać bliską relację z tym elementem, bo to on jest podstawą ich prawidłowego funkcjonowania.

Rekommenderad:  Google wprowadza samodzielny YouTube Aplikacja muzyczna do starszych smartwatchy Wear OS

KONTRAST

Projektowanie graficzne, podobnie jak Rytm, stara się zaskakiwać, przyciągać uwagę widza, dramatyzować lub nadać charakterystyczny akcent, komunikować to, co zostało wyartykułowane i nadać bardziej dynamiczny aspekt w pierwszym przypadku, podczas gdy w drugim przypadku zapewnia nieoczekiwany zwrot akcji lub tworzy napięcie… to wynika z kontrastu. W obu przypadkach harmonia jest podstawą, na której opierają się jej zasady i właśnie dzięki tej „dysproporcji” wyróżniają się i nadają kompozycji znaczenie, przekształcając ją w dzieło niepowtarzalne i niepowtarzalne, „zawsze naśladowane, nigdy nie dorównujące” . Muzyka i projektowanie bawią się tonami, tworząc estetyczne formy, które nadają intensywności rytmowi lub wykresowi.

TYPOGRAFIA

Czcionki i/lub litery są idealnym uzupełnieniem kreacji graficznej lub harmonijnej kompozycji. Arial czy Helvetica, kursywa czy pogrubienie, typografia może wiele powiedzieć w reklamie, billboardzie czy plakacie; sama nazwa marki, slogan lub prosta fraza mogą mieć znaczenie. W muzyce teksty są ozdobą, która podobnie jak Projekt wyraża osobowość, emocje i uczucia, towarzyszy melodii, aby nadać jej dodatkowy akcent, który definiuje ją w 100%. Typografia zatem pieczętuje przekaz, otwiera komunikację między tym, kto tworzy, a tym, kto otrzymuje jeszcze więcej, sprawia, że ​​widz uczestniczy, wraca do unikatowego dzieła i odtwarza je. Bardziej niż słowa, typografia komunikuje i wzmacnia znaczenie postaci wizualnej lub utworu muzycznego.

W AxiomaCero naszą muzyką jest Design. Działamy w harmonii, aby Twoja marka miała nutę kontrastu, której potrzebuje, nadajemy rytm czasom i odrobinę kreatywności, która wyróżnia nas spośród innych agencji. Packaging, Design and Systems stawiają punkty w naszej agencji.

Aksjomat Zero. Pomysły, które się sprzedają