Grupy WhatsApp: 12 porad i wskazówek

WhatsApp to bez wątpienia największa aplikacja do komunikacji w Brazylii z ponad 120 milionami użytkowników i być może na świecie z ponad 1.2 Miliardy Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że będziesz również używać (lub będziesz musiał) korzystać z tej platformy; więc dlaczego nie skorzystać ze wskazówek, aby cieszyć się tym jeszcze bardziej?

W tym przewodniku podamy wiele wskazówek i wskazówek dotyczących grup WhatsApp, od tworzenia jednej do bardziej zaawansowanych funkcji, o których użytkownicy długoterminowi mogą nie wiedzieć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej platformie, mamy listę wskazówek dla WhatsApp Web, a także sprawdź najlepsze aplikacje dla WhatsApp.

1. Jak tworzyć grupy WhatsApp

Zacznijmy od najbardziej podstawowego: utwórz czaty grupowe. Utrzymywanie kontaktu z wieloma osobami jednocześnie jest najciekawszym sposobem. Na pewno już jesteś w niektórych, ale mimo to pomówmy trochę na ten temat.

Zacznijmy od instrukcji tworzenia grup WhatsApp za pośrednictwem iOS. Aby to zrobić, otwórz aplikację na ekranie głównym i wybierz opcję „Rozmowy” u dołu ekranu i w prawym górnym rogu ekranu masz opcję „Nowa grupa”.

Kliknij na niego, a przejdziesz na stronę tworzenia grupy, na której powinieneś napisać „Nazwa grupy” i możesz dodać zdjęcie profilowe, jeśli chcesz. Na następnym ekranie możesz dodać, kogo chcesz do swojej grupy, wyszukując według nazwy lub klikając ich ikony; następnie po prostu kliknij „Utwórz”.

W Androidzie proces jest bardzo podobny. Aby rozpocząć, otwórz aplikację. Następnie kliknij trzy małe kropki i kliknij „Nowa grupa” aby przejść do następnego ekranu, na którym wybierasz uczestników. Po kliknięciu lewej strzałki musisz wpisać „Nazwa grupy” i wybierz obraz, jeśli chcesz.

Utwórz grupy

W WhatsApp Web i Mac oraz Windows Proces tworzenia grupy WhatsApp jest dokładnie taki sam jak na Androidzie.

2. Jak wyciszyć grupy WhatsApp

Często użytkownik może znaleźć się w bardzo irytującej lub chaotycznej grupie, w której ludzie wysyłają wiadomości non-stop i nie mogą nadążyć za wszystkim, co może powodować frustrację, szczególnie przez ciągłe powiadomienia. Może to być również szybki sposób na rozładowanie baterii z iPhone'a lub Androida.

Biorąc to pod uwagę, ma funkcję wyciszania powiadomień dowolnej grupy w bardzo prosty sposób: wystarczy wybrać grupę (lub dowolny czat, który chcesz) i kliknąć ikonę dźwięku z paskiem, który otworzy okno z pytaniem, jak długo chcesz wyciszyć.

Aby to zrobić na komputerze, kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę grupy, którą otworzy menu opcji; następnie wybierz opcję wyciszenia powiadomień.

Wycisz grupy WhatsApp

3. Jak usunąć grupę

Jeśli jesteś właścicielem lub administratorem dowolnej grupy WhatsApp, która z jakiegokolwiek powodu straciła swój cel, możesz ją usunąć, nawet jeśli nie jest to szczególnie proste zadanie.

Użytkownik nie może po prostu kliknąć przycisku usuwania grupy ani pozostawić grupy do usunięcia, dopóki będą mieć członków, będą nadal aktywni. Aby się go pozbyć, najpierw musisz usuwać użytkowników jeden po drugim, a następnie opuścić grupę i usunąć ją z urządzenia, co spowoduje jej trwałe usunięcie.

4. Dodaj administratorów

Jeśli masz wiele osób w jednej z grup WhatsApp i potrzebujesz moderować pomoc lub chcesz móc z niej płynnie wyjść, możesz zachęcić członków do administrowania w bardzo prosty sposób.

Aby to zrobić, otwórz grupę, przejdź do menu informacji, a tam możesz przytrzymać kliknięcie na czyjąś nazwę i wybrać opcję awansu na administratora.

5. Rozpocznij prywatną rozmowę

Jeśli dwie osoby w tej samej grupie chcą rozpocząć prywatną rozmowę między nimi, ponieważ znają się w ten sposób lub z innego powodu, jest to całkowicie możliwe. Pamiętaj, aby sprawdzić najlepsze sposoby tworzenia ruchomych naklejek i emoji, aby uczynić rozmowę jeszcze bardziej osobistą.

Można to zrobić na dwa sposoby: pierwszy jest bardziej nudny, musisz otworzyć informacje o grupie i wyszukać uczestników według nazwiska, kliknąć osobę i kliknąć czat. Drugi jest znacznie prostszy, wystarczy kliknąć osobę na czacie i kliknąć „Czatuj z”.

6. Wyszukaj stare wiadomości w grupach WhatsApp

Jeśli jakiś czas temu otrzymałeś link lub jakąś ważną wiadomość, zazwyczaj znalezienie irytującej wiadomości byłoby raczej denerwujące, ponieważ musiałaby ona przewijać do odpowiedniej chwili.

Jednak WhatsApp ma bardzo prosty sposób, aby to zrobić, aby otworzyć grupę, kliknij trzy małe kropki w prawym górnym rogu i kliknij Szukaj. Następnie wystarczy wpisać konkretny termin, który został użyty w wiadomości, która zostanie do niego skierowana.

przeszukaj grupy WhatsApp

7. Wyszukaj linki i pliki

O ile możesz do tego użyć innej metody, grupy WhatsApp mają również specjalną funkcję wyszukiwania tego typu wiadomości.

To dość proste, wystarczy przejść do trzech kropek w prawym górnym rogu i kliknij „Media grupowe” aby otworzyć okno z trzema kartami, linki, filmy i obrazy oraz przesłane dokumenty.

8. Zaproś ludzi do grup WhatsApp za pomocą linku

Jeśli nie masz czyjeś numeru telefonu do dodania do grupy lub chcesz utworzyć grupę publiczną, do której każdy może dołączyć, jest to również możliwe i łatwe.

Aby to zrobić, WhatsApp udostępnia zaproszenia za pośrednictwem automatycznie generowanych linków; najpierw otwórz menu informacji o grupie. Następnie w sekcji „Uczestnicy” kliknij „Zaproś przez link” zaproszenie zostanie skopiowane do schowka.

9. Sprawdź status odczytu

Jeśli chcesz sprawdzić, czy wiadomość została przeczytana przez wszystkich użytkowników należących do dowolnej grupy WhatsApp, platforma pozwala na to dość łatwo.

Po dostarczeniu wiadomości do grupy użytkownik może sprawdzić, kto ją otrzymał i kto ją obejrzał. Aby to zrobić, po prostu wybierz wiadomość i kliknij ikonę informacji u góry, która otworzy ekran pokazujący zarówno informacje, jak i datę zakończenia.

10. Taguj ludzi

Jeśli chcesz się upewnić, że ktoś otrzyma wiadomość z pominięciem opcji wyciszenia grupy, możesz oznaczyć tę osobę tagiem. Powoduje to również, że po otwarciu grupa jest przekierowywana bezpośrednio do wiadomości, w której została zaznaczona.

Jest to niezwykle łatwe: wystarczy wpisać znak @, który wyświetli nazwy wszystkich członków danej grupy; następnie wybierz nazwę, którą chcesz wybrać.

11. Usuń wiadomości z grup WhatsApp

Jeśli żałujesz wysłania wiadomości, czy to w grupie, czy w prywatnych rozmowach, masz godzinę na usunięcie wiadomości dla wszystkich; po tym czasie możesz usunąć wiadomość tylko dla siebie.

usuń wiadomości grupy WhatsApp

Aby usunąć wiadomości, po prostu kliknij i przytrzymaj, a gdy pojawi się górne menu, kliknij ikonę kosza i „Usuń dla wszystkich”. Jeśli chcesz odzyskać wcześniej usunięte wiadomości, postępuj zgodnie z tym samouczkiem.

12. Wyczyść całą zawartość z dowolnej grupy WhatsApp

Jeśli jesteś w grupie, która dzieli wiele multimediów, Twój smartfon może być pełen niepotrzebnych zdjęć i filmów zajmujących dużo miejsca, które możesz rozwiązać.

Aby zarządzać pamięcią zajmowaną przez WhatsApp, po prostu przejdź do „Ustawienia”kliknij „Wykorzystanie i przechowywanie danych”w „Wykorzystanie pamięci” i na koniec wybierz rozmowę lub grupę, w której chcesz szczegółowo określić, z jakiej przestrzeni korzystają. Kliknij na „Wolna przestrzeń” usunąć wszystko.

usuń grupy treści z WhatsApp

Co myślisz o naszych poradach i sztuczkach grupowych WhatsApp?

Mamy nadzieję, że skorzystałeś z naszego przewodnika. Zostaw nam swoją opinię lub jeśli zapomnieliśmy dodać ważne wskazówki. Koniecznie sprawdź również naszą listę pożądanych funkcji dla tej platformy!