Gry 2K Facebook I Twitter Konta jednocześnie zhakowane

2K Games, wydawca serii Borderlands, niedawno padł ofiarą ataku hakerskiego. Według Hot Hardware, firma Facebook i Twitter konta zostały przejęte przez „ohydnych żartownisiów”.

Podobnie jak wszystkie zhakowane konta, twórca i wydawca gier wideo odkrył hack dopiero po opublikowaniu sprośnych postów, z odniesieniami do męskiego dodatku. Co więcej, jeden post był wyraźnie rasistowski, z zamiarem nazywania i zawstydzania przypadkowych osób.

Gry 2K Facebook I Twitter Konta jednocześnie zhakowane 1

Kto jest kolektywem hakerów, wydaje się, że podmiot odpowiedzialny nosi nazwę lub tag „NuBLoM”. W powiązanej notatce haker wydał również okrzyk „Chuckling Squad”, innego hakera, który wcześniej twierdził, że jest odpowiedzialny za włamanie się do Jacka Dorseya – założyciela Twitter – własne konto.

Jak zauważył Hot Hardware, jedna platforma mediów społecznościowych jest zagrożona. Jest to jednak zupełnie inna gra, gdy hakerzy uzyskują dostęp do wielu mediów społecznościowych jednocześnie.

Gry 2K Facebook I Twitter Konta jednocześnie zhakowane 2

W chwili pisania tego tekstu wydaje się, że 2K Games odzyskało kontrolę nad obiema platformami. Bez względu na przyczynę, jasne jest, że 2K Games naprawdę musi ponownie ocenić środki bezpieczeństwa i hasła do wszystkich swoich kont w mediach społecznościowych.

(Źródło: Gorący sprzęt)