Hacki telefoniczne dla podróżników

Podróżując za granicę, możesz nie myśleć o wielkich zmianach, które nastąpią w twoim telefonie. To będzie lina ratunkowa podczas podróży, ale może też skończyć się kłopotami. Musisz martwić się opłatami roamingowymi, różnymi adapterami ładowarki i ryzykiem kradzieży. Aby maksymalnie wykorzystać podróż i urządzenie podczas pobytu za granicą, wykonaj następujące czynności. Oto najlepsze hacki telefoniczne dla podróżników:

podróżować

Chroń swój telefon przed kradzieżą

Jest to prawdopodobnie najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić przed wyjazdem na wakacje. Jeśli nie zrobisz nic, aby chronić swój telefon, jeśli ktoś go ukradnie, gdy cię nie będzie, może uzyskać dostęp do wszystkiego na twoim telefonie. Wszystko. Aby zapobiec takiej katastrofie, wykonaj następujące kroki:

  • Utwórz kopię zapasową wszystkiego, co jest dla Ciebie ważne, w tym kontaktów, zdjęć i filmów. Jeśli używasz iPhone'a, możesz wykonać kopię zapasową wszystkiego za pośrednictwem iTunes lub iCloud. To zapisuje twoje rzeczy w Internecie i możesz uzyskać do nich dostęp z dowolnego urządzenia online. Jeśli używasz Androida, opcja tworzenia kopii zapasowej jest już dołączona do urządzenia i można ją znaleźć w ustawieniach. Twoje informacje są zapisywane za pośrednictwem konta Google, więc upewnij się, że znasz swoje hasło.
  • Zsynchronizuj swoje urządzenie z Find My Device (iOS) lub Android Device Manager (Android). Te aplikacje pozwalają zalogować się online na innym urządzeniu, a następnie znaleźć lokalizację telefonu. Następnie możesz zablokować telefon, zadzwonić, jeśli zgubiłeś go w pobliżu, lub całkowicie wyczyścić zawartość, jeśli wiesz, że został skradziony. Jednak aby korzystać z tych funkcji, telefon musi być podłączony do Wi-Fi. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z bezpłatnego Wi-Fi podczas podróży zagranicznych, aby telefon był podłączony prawie przez cały czas. Jeśli bateria wyczerpie się w telefonie, nie masz szczęścia.
  • Ustaw hasło do urządzenia i skróć czas jego blokowania. W ten sposób, jeśli ktoś stwierdzi, że jest duża szansa, jest już zamknięty, zanim będzie mógł wejść do środka. Może to być dla Ciebie niewygodne, ale jest lepsze niż pozwolenie złodziejowi na uzyskanie ważnych informacji. Możesz zostawić wiadomość dla kogoś, kto znajdzie zgubiony telefon, aby mógł się z tobą skontaktować w inny sposób i połączyć się z nim.

Włącz tryb samolotowy

Z łatwością drugą najważniejszą rzeczą, którą możesz zrobić ze swoim urządzeniem, zanim wyruszasz na wyprawę. Kiedy jesteś za granicą, telefon wejdzie w roaming, a opłaty za roaming międzynarodowy są astronomiczne. Aby temu zapobiec, możesz ustawić urządzenie w trybie samolotowym, który wyłącza komórkową transmisję danych i Wi-Fi. Możesz nadal łączyć się z miejscami Wi-Fi, gdy je znajdziesz, ale urządzenie nie łączy się automatycznie.

Bez danych możesz myśleć, że nie używasz telefonu. Ani trochę. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby telefon działał idealnie bez potrzeby przesyłania danych:

  • Używaj tylko czatu i połączeń z aplikacjami Wi-Fi. Dzięki danym możesz wysyłać SMS-y, więc jak się z kimś skontaktować? Wiele aplikacji, takich jak Messenger, umożliwia wysyłanie wiadomości do innych całkowicie za darmo przez Wi-Fi. Połączenia z aplikacjami, takimi jak Skype, pozwala wykonywać połączenia przez Wi-Fi. Dzięki tym aplikacjom nadal będziesz mieć połączenie z przyjaciółmi i rodziną w domu. Większość z nich wymaga, aby osoba, z którą wysyłasz wiadomość, miała również tę samą aplikację, więc upewnij się, że skonfigurujesz ją z najważniejszym kontaktem przed wyjazdem.
  • Pobierz mapy do użytku offline. Przejdź do Google Maps i wyszukaj lokalizację, którą odwiedzasz. Możesz zapisać mapę offline i załadować ją później, gdy nie będziesz mieć internetu. Nie zgubisz się ani nie wykorzystasz cennych danych. Istnieją inne aplikacje, takie jak mnie, które automatycznie zapisują twoje mapy offline. Został zaprojektowany dla podróżników, dzięki czemu ma wiele funkcji idealnych dla Ciebie podczas odkrywania nowej wakacyjnej lokalizacji.
  • Pobierz słowniki za pomocą Tłumacza Google. Podróżując za granicę, dobrze jest mieć słownik, który pomaga zrozumieć mieszkańców, zapobiega zgubieniu się lub zamawia właściwe jedzenie w restauracji. Jeden Tłumacz Google pozwala pobrać słownik języka dla odwiedzanego kraju i uzyskać do niego dostęp, gdy nie jest on online. Nie musisz ciągnąć się za książką ani zużywać danych.
  • Korzystaj z aplikacji podróżnych, które zapisują twoje informacje offline. Aplikacje, takie jak Tripit, pozwala wprowadzić plan podróży, zapisać informacje o samolocie, być na bieżąco z przyjaciółmi za pośrednictwem sieci społecznościowych i nie tylko, a wszystko to zapisuje offline, dzięki czemu można uzyskać do niego dostęp w dowolnym momencie.

Kup dane międzynarodowe od swojej firmy telefonicznej

Jeśli utrzymywanie urządzenia w trybie samolotowym i wykonywanie wszystkich tych czynności w celu utrzymania informacji w pobliżu wydaje się zbyt dużym wysiłkiem, masz drugą opcję. Wiele firm telefonicznych oferuje międzynarodowe plany danych. Zapewnią one transmisję danych, minuty połączeń i niższe opłaty roamingowe przez określony czas od tygodnia do miesiąca. Kup ten plan tuż przed wyjazdem, aby móc korzystać z telefonu tak, jak chcesz, z włączonym Wi-Fi i danymi.

Będziesz musiał śledzić zużycie danych podczas podróży, ponieważ skończy Ci się pech. Nadal dobrze jest korzystać z trików, gdy telefon jest w trybie samolotowym jako kopia zapasowa, jeśli nieoczekiwanie zabraknie Ci danych.

Kup adapter uniwersalny, jeśli podróżujesz do kilku krajów

Jeśli zamierzasz podróżować z plecakiem po całej Europie lub odwiedzić więcej niż jeden kraj na wakacjach, bardzo dobrze jest użyć uniwersalnego adaptera. Wymagania dotyczące napięcia w poszczególnych krajach są różne i jeśli użyjesz niewłaściwej ilości, możesz wypalić swój telefon. Uniwersalne adaptery są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​wielu lokalizacji w jednym.

Te hacki telefoniczne dla podróżujących ułatwią wakacje, pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze i pozwolą Ci mniej się martwić, abyś mógł cieszyć się podróżą.