Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Handel NFT stracił prawie cały swój urok

Według najnowszych informacji wolumen transakcji za pomocą tokenów niezamienialnych (NFT) spadł o około 97% od początku 2022 roku.

Według danych analizy kryptowalut ludzie na rynku kryptowalut mieli większe trudności z otrzymaniem pieniędzy po sprzedaży swoich NFT. Wolumen obrotu tokenami niezamiennymi spadł z 17 miliardów dolarów do 466 milionów dolarów od stycznia do września tego roku, co stanowi aż 97-procentowy spadek w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy, jak po raz pierwszy podał Bloomberg na podstawie danych z Dune Analytics. Dane są zbierane z platform transakcyjnych NFT, w tym OpenSea, Raible, SuperRare, LookRare, LarvaLabs, NFTX i Foundation.

Liczba ta sprawia, że ​​bieżące obroty są jeszcze niższe niż od lipca ubiegłego roku, zanim zaczęło się szaleństwo na NFT. Dane te są publikowane, podczas gdy wolumen transakcji na OpenSea, największej pod względem wolumenu platformie transakcyjnej NFT, spadł o 75% w porównaniu do poprzednich dwóch miesięcy.

Co ciekawe w danych Hildobby’ego dotyczących liczby użytkowników Dune Analytics jest to, że chociaż liczba transakcji NFT spadła, całkowita liczba traderów nie spadła aż tak bardzo.

Liczba traderów we wrześniu tego roku wyniosła ponad 42 tys. osób, natomiast w szczytowym momencie w marcu przekroczyła 66 tys. osób.

Jednak dane DappRadar pokazują, że liczba użytkowników OpenSea spadła w tym miesiącu o około pięć procent. Duża część tego rekordu ma prawdopodobnie związek ze spadkiem popularności Bored Ape Yacht Club. Jednak serial nadal zajmuje umysły gwiazd takich jak Paryż Hilton I Jimmy’ego Fallona. Świat tych tokenów jest teraz podzielony na podkategorie, takie jak Terraform i CryptoPunks.

Według danych Hildobby, wolumen obrotu na spółkach Bored Apes NFT w ciągu tygodnia wyniósł 3634 Ether (ETH), podczas gdy wolumen obrotu na Terraforms wyniósł 12 202 Ether. Według NFT Price Floor wartość rynkowa tokenów BAYC spadła o ponad osiem procent, przy czym oczywiście w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy bardzo niewielki wzrost wartości tych tokenów.

Według Gizmodood czasu krachu na rynku kryptowalut w maju zeszłego roku i wejścia w świat cyfrowej waluty stracono prawie 2 biliony dolarów. Jest to dokładne, ponieważ dane CoinMarketCap dotyczące firm takich jak ApeCoin i Tezos pokazują, że ceny obu spółek pozostały stosunkowo płaskie w porównaniu do szczytowych cen z wiosny 2022 r.

Ponadto użytkownicy w dalszym ciągu są świadkami znaczących włamań na ich konta kryptowalutowe.

Jasona Falovichabyły dyrektor sportowy w firmie Shell Crypto, która w imieniu firmy sprzedaje projekty NFT Marek Kubańczyk, powiedział, że w niedzielę z jego cyfrowego portfela skradziono cztery banknoty NFT o wartości prawdopodobnie 150 000 dolarów. Później ogłosił na swoim koncie na Twitterze, że z jego konta zhakowano ponad 1 milion dolarów w ETH i NFT.

OpenSea w dalszym ciągu stara się przyciągnąć więcej osób do branży NFT. Platforma ta stara się zachęcić więcej osób do kupna i sprzedaży niewymiennych tokenów, dodając sieć blockchain Optimism do listy obsługiwanych sieci. Oczywiście nowe platformy handlowe, takie jak NFT GameStop, wyszły z wersji beta wraz z napływem nowych użytkowników w lipcu, ale ten boom szybko osłabł. Pod koniec sierpnia dzienne przychody platformy NFT firmy osiągnęły poziom poniżej 4000 dolarów.

Ta wiadomość sprawia, że ​​podejmowane przez wiele firm próby zarobienia pieniędzy na gorącym rynku NFT wydają się teraz jeszcze bardziej absurdalne. Problem w tym, że coraz więcej firm próbuje wdrożyć NFT na swoich platformach, a nie nazywać je NFT.

Starbucks niedawno opowiedział o swojej platformie NFT, ale nazwał ją Stemple. W lipcu Reddit wprowadził także kolekcjonerskie awatary, jednak kierownictwo firmy nawet nie wspomniało o nazwie NFT w swoich materiałach promocyjnych.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie karbonnPobierz motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmo