Haptoid pod atakiem hakerów: opublikowane dane 20 milionów użytkowników

Aptoide znalazło się pod atakiem hakerów. Na znanym forum haker ujawnił dane 20 milionów użytkowników. Informacje, które będą częścią jeszcze większa liczba 39 milionów danych który haker twierdził, że jest właścicielem. Zgodnie z tym, co zgłosił ZDNET, któremu udało się uzyskać kopię za pomocą usługi monitorowania naruszenia bezpieczeństwa danych Pod naruszeniem, informacje dotyczą użytkowników, którzy zarejestrowali się w popularnym sklepie z aplikacjami lub korzystali z aplikacji od 21 lipca 2016 r. do 28 stycznia 2018 r.

Wyciekane dane można sklasyfikować jako możliwe do zidentyfikowania dane osobowe ” i obejmują adres e-mail użytkownika, hasło, imię, datę rejestracji, adres IP, dane urządzenia i datę urodzenia (jeśli podano). Wszystko zawarte w pliku PostgreSQL, przeglądanym ze źródła. Aptoide powiedział jednak, że użytkownicy nigdy nie zostali poproszeni o informacje takie jak „adresy fizyczne, numer karty kredytowej, numer telefonu lub inne dane osobowe„.

Kredyt fotograficzny – depositphotos.comHaptoid pod atakiem hakerów: opublikowane dane 20 milionów użytkowników 1

W niedawnej notatce opublikowanej na oficjalnym blogu firma twierdzi, że zdaje sobie sprawę z możliwego ataku hakera i uspokaja użytkowników, twierdząc, że hasła są chronione przez szyfrowanie. W międzyczasie jednak rejestracja na stronie Aptoide została zawieszona aż do dokładnego sprawdzenia sprawy. Po ponownym otwarciu zostaniesz poproszony o zmianę hasła w celu zwiększenia bezpieczeństwa.