Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Hasselblad: Siedem rzeczy, których możesz nie wiedzieć o nowym partnerze OnePlus

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Hasselblad: Siedem rzeczy, których możesz nie wiedzieć o nowym partnerze OnePlus

Na horyzoncie OnePlus pojawiło się nowe partnerstwo i tym razem chodzi o coś więcej niż tylko projekt i wygląd. Po nawiązaniu współpracy z takimi firmami jak McLaren, Avengers i Gwiezdne Wojny, OnePlus przeniósł się teraz do partnera o większej zawartości technologicznej. Młoda, nigdy nie ustalona marka nawiązała współpracę z jedną z największych i najbardziej legendarnych marek w historii aparatów fotograficznych, Hasselblad.

Dzisiaj kamery włączone smartphones może dodać głęboki, naturalnie wyglądający bokeh, który może bardzo dokładnie, jeśli nie tak dobrze imitować rezultaty lustrzanki cyfrowej. Aparaty w smartfonach mają teraz także możliwość robienia zdjęć Księżyca, czego można się spodziewać tylko po profesjonalnym aparacie. Ale wszystko to jest nadal dość proste, jeśli weźmie się pod uwagę, że technologia aparatu, która była na Księżycu, aby uchwycić pierwsze kroki człowieka na nim, teraz trafia do smartfona. Tak, to Hasselblad uchwycił pierwsze ludzkie kroki na Księżycu.

Oto siedem rzeczy, których możesz nie wiedzieć o najnowszym partnerze OnePlus:

1. Nie sądziłem, że marka będzie na czymkolwiek zarabiać

Dziś Hasselblad uważany jest za jedną z najdroższych i najbardziej premium marek w świecie aparatów. Może trudno w to uwierzyć, ale kiedy marka powstała, nie spodziewano się po niej korzyści finansowych. Firma została założona przez Fritza Wiktora Hasselblada w 1841 roku w celach handlowych. Ale jego syn, Arvid Viktor, miał co do tego inne plany. Viktor pasjonował się fotografią i dlatego założył dział fotograficzny. Jednak nie spodziewał się po nim zbyt wiele. W słynnym oświadczeniu Wiktor wspomniał, że nie sądzi, że kiedykolwiek uda im się zarobić na fotografii. Jego jedyną pociechą była myśl, że „”. Nie wiedział, że Hasselblad stał się jedną z najbardziej kultowych i drogich marek w świecie kamer.

2. Kamera i broń wojenna

Zaufanie do marki, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy, mogło początkowo być niskie, ale aparaty Hasselblad zostały zaprojektowane tak, aby od samego początku tworzyć historię. A wszystko zaczęło się od wojny. Podczas II wojny światowej Arvid Viktor zaprojektował słynną kamerę HK7 Hasselblad, która była używana przez szwedzkie siły powietrzne do obserwacji z powietrza. Następnie pojawiła się kamera SKa4, która stała się urządzeniem, które można na stałe zamontować w samolocie. Bardzo dobrze udokumentowano, że działanie kamer Hasselblad odegrało kluczową rolę w wysiłkach wojennych Szwecji, dzięki czemu firma stała się powszechnie znana.

3. Podbił wojnę, a potem przestrzeń

Ale legenda aparatów Hasselblad, które działały pod nieprzezwyciężoną presją i ekstremalnymi warunkami, nie ograniczała się tylko do działań wojennych. Tak, dało to początkowy impuls, ale dopiero w 1962 roku Hasselblad zyskał znaczną uwagę na całym świecie. W 1962 roku NASA poszukiwała technologii kamer, która nie tylko byłaby w stanie wytrzymać zmieniające się warunki klimatyczne i ciśnienie, ale także byłaby w stanie dokładnie dokumentować przestrzeń kosmiczną. Walter Schirra, entuzjasta fotografii, który miał zostać astronautą w NASA, zasugerował, aby organizacja używała aparatów Hasselblad do robienia zdjęć w kosmosie.

Następnie NASA wykorzystała wykonaną na zamówienie wersję aparatu na Merkurym 8 w październiku 1962 r., który dostarczył wysokiej jakości obrazy z sześciu orbit Ziemi. To był początek długotrwałej współpracy między NASA a Hasselbladem. Organizacja kosmiczna zaczęła regularnie używać kamer Hasselblad w swoich misjach kosmicznych i poprosiła markę o stworzenie kamer z modyfikacjami, które spełnią astronomiczne (całkiem dosłownie) potrzeby NASA. To na prośbę NASA Hasselblad wyprodukował w 1965 roku pierwszy aparat napędzany silnikiem – 500 EL.

4. Wziął legendarną okładkę albumu Beatlesów

Jedno z najbardziej kultowych zdjęć wszechczasów to okładka albumu The Beatles „Abbey Road”. Zdjęcie przedstawiające Johna Lennona, Paula McCartneya, George’a Harrisona i Ringo Starra przechadzających się przez przejście dla pieszych Abbey Road Zebra przeniosło sztukę okładek albumów na inny poziom i pozostaje nie tylko jedną z najbardziej legendarnych okładek albumów wszechczasów, ale także jedną z najbardziej kultowe i znane zdjęcia, jakie kiedykolwiek uchwycono. A gdzie legendarne zdjęcia, tam jest Hasselblad. Tak, okładka albumu The Beatles „Abbey Road” została uchwycona na Hasselblad. Szkocki fotograf Iain Stewart Macmillan używał aparatu Hasselblad 500C z obiektywem Zeiss Distagon 50 mm f/4 obiektywem, aby zrobić to zdjęcie w 1969 roku. Pomysłem Paula McCartneya było uchwycenie takiego zdjęcia. Macmillan zrobił sześć zdjęć Beatlesów przechodzących przez przejście dla pieszych i w wywiadzie dla The Guardian ujawnił, że zajęło to tylko nieco ponad 10 minut.

5. Tuzin Hasselbladów ma dom na Księżycu

Hasselblad miał szczególny związek z przestrzenią. Kamery Hasselblad widziały już wszystko – od tego, że był pierwszym aparatem, który z powodzeniem wykonywał zdjęcia i zapewniał przestrzeni wyraźny obraz, po uchwycenie pierwszego kroku człowieka na Księżycu podczas misji Apollo 11. To właśnie ten aparat wykonał w 1965 roku słynne zdjęcie Edwarda H. White’a unoszącego się w przestrzeni kosmicznej z Ziemią w tle. Dlatego też nie może dziwić fakt, że nawet dzisiaj dwanaście aparatów Hasselblad znalazło swój dom na powierzchni Księżyca . Po prostu tam pojechali i postanowili zostać.

6. Wykonane w trzypiętrowym budynku

Firma produkująca kamery tej wielkości musi oczywiście mieć fabryki o wielu akrach, prawda? Cóż, Hasselblad rzeczywiście różni się znacząco pod tym względem. Szwedzka marka produkuje kamery w trzypiętrowym budynku w Göteborgu w Szwecji. Otóż ​​to.

7. Około 10 000 kamer rocznie

Oprócz tego, że jest marką premium, Hasselblad jako marka jest również bardzo ekskluzywna. Firma produkuje tylko około 10 000 kamer rocznie. Wynika to również z wysokich kosztów pracy w Szwecji, ponieważ marka wszystkie swoje urządzenia produkuje w tym kraju. Tak naprawdę nie jest to rozwiązanie przeznaczone dla mas, a zamierzeniem urządzenia jest posiadanie kamer, z których mogą korzystać różne pokolenia, nie stając się przestarzałymi.