Hearthstone Blocked by Firewall – Jak naprawić

Hearthstone, jedna z najlepszych perspektyw Blizzarda, zasługuje na całą sławę i sukces, jaki odniósł. Nie oznacza to jednak, że gra jest bezbłędna. Nawet teraz, w 2020 roku, ma swoje problemy. Czasami błędy i awarie, na przykład, były spowodowane przez programy i aplikacje innych firm.

Hearthstone może nawet zostać zablokowany przez twoją zaporę ogniową. Jeśli zastanawiasz się, jak rozwiązać ten powtarzający się problem, jesteś we właściwym miejscu. Zapoznaj się z obszernym przewodnikiem, który pomoże Ci rozwiązać wszystkie problemy związane z Hearthstone spowodowane przez zaporę.

uwaga:: Instrukcje w tym artykule zostały zaczerpnięte z oficjalnej strony wsparcia Blizzarda.

Dlaczego to się dzieje?

Jeśli masz problemy z Hearthstone ze względu na zaporę, nie jesteś sam. Dzieje się tak często, ponieważ zapory ogniowe chronią Cię przed otrzymywaniem nieznanych pakietów z Internetu. Mówiąc najprościej, zapory ogniowe blokują wysyłanie przez podmioty zagraniczne danych, które mogą być szkodliwe dla gier wieloosobowych.

Możesz mieć problemy z opóźnieniami, błędami i łącznością, nawet z zaufaną aplikacją Blizzard używaną do uruchamiania Hearthstone. Te problemy są po twojej stronie, tj. Oprogramowanie, którego komputer używa jako zapory ogniowej. Czasami charakter tego problemu może być związany ze sprzętem, tj. Oprogramowaniem układowym routera.

Jeśli oprogramowanie routera jest nieaktualne, możesz mieć problemy z Hearthstone i niektórymi innymi grami online. Wyszukaj określone aktualizacje oprogramowania układowego online, korzystając z informacji producenta routera. Poszukaj najnowszej aktualizacji, pobierz ją i zainstaluj na swoim komputerze.

Pamiętaj również, aby pobrać najnowsze aktualizacje dla swojego systemu operacyjnego. Jeśli jesteś włączony Windows, uruchom oficjalny Windows Aktualizuj regularnie. Może to rozwiązać problem. Na razie spójrzmy bardziej szczegółowo na inne poprawki.

Jak naprawić Firewall Blocking Hearthstone

Najprawdopodobniej problem zapory ogniowej związany z Hearthstone musi zostać rozwiązany w zaporze ogniowej. Jeśli używasz oprogramowania innej firmy, takiego jak zapora ogniowa, musisz zrobić wyjątek, aby aplikacja Hearthstone mogła działać płynnie.

Jeśli to nie zadziała, skontaktuj się z pomocą techniczną dla tego programu innej firmy. Zalecamy korzystanie z oficjalnego oprogramowania zapory sieciowej, takiego jak Windows Obrońca dla Windows OS. W tym duchu porozmawiajmy o rozwiązaniach problemów z zaporą ogniową w Hearthstone Windows i Mac OS.

Na Windows

The Windows Defender to doskonałe narzędzie, które gorąco polecamy. Jest bardzo przejrzysty i łatwy w użyciu. Jeśli jednak czasami może blokować aplikacje i gry, których nie rozpoznaje. Oto jak rozwiązać problem zapory ogniowej w Hearthstone Windows komputery:

 1. Włącz swój Windows komputer.
 2. wciśnij Windows i klawisze R na klawiaturze jednocześnie.
 3. Spowoduje to wyświetlenie okna Uruchom. Wpisz Firewall.cpl i naciśnij Enter.windows zapora ogniowa
 4. Kliknij Przywróć domyślne.
 5. Wybierz Tak, aby potwierdzić.przywróć domyślne

Po uruchomieniu Hearthstone lub innej aplikacji, która byłaby wcześniej blokowana przez Windows zapora sieciowa, zostaniesz zapytany, czy chcesz ją zablokować. Logicznie wybierz Nie w tym oknie i być może zapisz swoją odpowiedź jako opcję domyślną.

W ten sposób Hearthstone zostanie dodany do białej listy przez zaporę i nie powinieneś mieć z tym żadnych problemów w przyszłości. Upewnij się, że twój system operacyjny jest aktualny i wszystko powinno być w porządku.

Na Macu

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, nie martw się. Oto rozwiązanie problemów z zaporą ogniową w Hearthstone na komputerach Mac:

 1. Włącz urządzenie.
 2. Otworzyć Apple menu i wybierz Preferencje systemowe.
 3. Wybierz Zabezpieczenia, a następnie Zapora ogniowa.
 4. Wprowadź nazwę użytkownika i hasło administratora po odblokowaniu panelu (wybierz blokadę w lewym dolnym rogu).
 5. Stuknij Start, a zapora się otworzy.
 6. Wybierz Opcje zapory, aby ją dostosować.
 7. Zaznacz pole obok opcji Automatycznie zezwól podpisanemu oprogramowaniu na odbieranie połączeń przychodzących.
 8. Potwierdź za pomocą OK.

Otóż ​​to! Hearthstone nie będzie już blokowany przez twoją zaporę ogniową do użytku w przyszłości.

Inne poprawki Firewall Hearthstone

Przez większość czasu te systemowe rozwiązania pomogą ci grać w Hearthstone bez przerwy. Jednak w rzadkich przypadkach problem może leżeć w routerze lub u usługodawcy internetowego. Jeśli masz naprawdę stary router, rozważ jego wymianę lub poproś o to usługodawcę internetowego.

Możesz skontaktować się ze swoim dostawcą usług internetowych, gdy masz problemy z łącznością, a problemy z zaporą należą do tej kategorii. Jeśli używasz tego samego routera od dłuższego czasu, poproś usługodawcę internetowego o wysłanie inżyniera, aby go wymienił. Możesz także spróbować pobrać najnowsze oprogramowanie układowe routera, jak opisano wcześniej.

Jeśli masz zaporę innej firmy, rozważ całkowite jej wyłączenie, a nawet odinstalowanie. Sprawdź, czy po tym Hearthstone działa. Możesz także wyłączyć swoje Windows lub zaporę Mac tymczasowo, aby sprawdzić, czy to pomoże.

Te poprawki powinny rozwiązać problemy z zaporą we wszystkich grach Blizzarda, nie tylko w Hearthstone.

Zaraz wracamy

Teraz możesz wrócić do gry rankingowej, swobodnej, areny lub najnowszego dodatku do Hearthstone, zwanego polami bitew. Mamy nadzieję, że nie będą Ci już przeszkadzały problemy z zaporą ogniową. Jeśli postępujesz zgodnie z naszymi wskazówkami i regularnie aktualizujesz oprogramowanie i oprogramowanie układowe, powinieneś mieć pewność.

Jaki jest twój ulubiony tryb gry w Hearthstone? Czy uważasz, że nowe rozszerzenia zbyt wymykają się losowości, czy podobają Ci się te zmiany? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy i zadawaj dodatkowe pytania.