Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Historia ofiar ze zwierząt podczas wojny na historycznych kolorowych obrazach

Wysmakowany artysta nadał nowe życie zdjęciom zwierząt z czasów wojny, kolorując je, aby oddać hołd ofiarom zwierząt wojennych.

Tom Marshall to profesjonalny artysta w dziedzinie kolorowania zdjęć. Mieszka w Leicestershire w Wielkiej Brytanii i współpracował z niektórymi z wiodących muzeów, archiwami fotograficznymi, wydawcami i licznymi klientami prywatnymi na świecie.

Marshall mieszka w pobliżu Bazy Szkolenia Zwierząt Obronnych, bazy, która do dziś szkoli wojskowe psy i konie. Szczególnie lubi wojenne opowieści o bohaterskich zwierzętach, które pomagały ludziom w służbie oraz zwierzętach używanych jako wróżby (na szczęście) i towarzyszy.

Co roku Towarzystwo Weterynaryjne Armii Królewskiej uczestniczy w paradzie miejskiej z okazji Dnia Pamięci (Niedzieli Pamięci), aby pamięć o zwierzętach ofiarowanych w przeszłych i obecnych wojnach nie została zapomniana.

Powyższe zdjęcie przedstawia niezidentyfikowanego żołnierza brytyjskiej Królewskiej Artylerii ze swoim kotkiem. To zdjęcie zostało zrobione około 1917 roku. W czasie wojny zwierzęta często sprowadzano do okopów, a czasem jako omen dla pułku. W tym przykładzie kociak mógł pochodzić z lokalnej farmy lub zaniedbanej wioski.

Składając hołd wpływowi tych zwierząt, Marshall pokolorował serię obrazów, z których niektóre mają ponad sto lat. Zauważa, że ​​niektóre ze sfotografowanych zwierząt zostały później oficjalnie uznane poprzez odznaczenie ich Medalem Deakina. Medal Deakina to nagroda stworzona dla upamiętnienia pracy zwierząt podczas II wojny światowej i przyznawana jest do dziś.

Marshall mówi o swojej pracy:

Pokolorowałam zdjęcia, żeby oddać hołd zwierzętom; Wierzę, że kolor nadaje inny wymiar obrazom historycznym i pomaga naszym współczesnym oczom lepiej widzieć obiekty niż czarno-białe zdjęcia.

Wyrażając ubolewanie z powodu braku uwagi i zrozumienia czarno-białych obrazów, dodaje:

Zauważyłem, że młodsze pokolenia ignorują obrazy czarno-białe. Mam nadzieję, że kolorując zdjęcia, więcej osób zainteresuje się tą tematyką i tym, czego doświadczyły zwierzęta w ostatnim stuleciu.

Każde zdjęcie opowiada historię relacji i wspólnej więzi między ludźmi i zwierzętami. Chociaż zwierzęta darzą ludzi bezwarunkową miłością i oddaniem, ta kolekcja przypomina nam, że one również są ofiarami ludzkich wojen. Zwierzęta nie wybrały wojny, ale sytuacja zmusiła je do walki.

To zdjęcie grupowe to pocztówka obrazkowa datowana na grudzień 1909 roku. Potomkowie Williama Fielda (trzeci od lewej) zlecili Marshallowi pokolorowanie obrazu.

Już od czasów starożytnych przewożenie kotów było powszechne na wielu statkach handlowych i badawczych. Koty były wykorzystywane do zabijania i atakowania gryzoni, które uszkadzały liny, stolarkę, żywność i magazyny oraz rozprzestrzeniały choroby.

Obydwa kociaki mieszkały na pokładzie HMS Hawkins, ciężkiego krążownika Royal Navy z czasów I wojny światowej.

Te kocięta są pokazane w beczce z kulkami o średnicy 7,5 cala. W 1975 roku Królewska Marynarka Wojenna zakazała wpuszczania kotów i innych zwierząt domowych na wszystkie statki oceaniczne ze względów zdrowotnych; Jednak koty są nadal zjawiskiem powszechnym na wielu prywatnych statkach.

Nieznany brytyjski żołnierz Eskadry Pułku Konnego Irlandii Północnej. Szacuje się, że podczas pierwszej wojny światowej zginęło osiem milionów koni, mułów i osłów.

Zwierzęta na wojnie

Simon był kotem okrętowym służącym na pancerniku Royal Navy HMS Amethyst. Simon szybko zyskał sławę dzięki swojemu chamstwu, zostawiając martwe myszy jako prezenty w łóżkach marynarzy i śpiąc w kapitańskim kapeluszu. Potrafił wyrywać i zabijać włosy na niższych piętrach.

W 1949 roku, podczas incydentu na Jangcy, Simon został odznaczony Medalem Deakina PDSA po tym, jak przeżył i został ranny w wyniku kuli armatniej, która przedarła kabinę kapitana i zabiła kapitana.

W wyniku tego zdarzenia ciężko ranny kot wczołgał się na pokład i natychmiast został zabrany do izby lekarskiej; gdzie personel medyczny uratowanego statku wydobył z jego ciała cztery odłamki; Nie spodziewali się jednak, że kot przeżyje noc.

Simonowi udało się jednak przeżyć i po okresie rekonwalescencji wrócił do swoich poprzednich obowiązków (łapania szczurów). Pozostaje jedynym kotem, który otrzymał Medal Deakina do 2021 roku.

5 lipca 1944 roku sierżant Korpusu Weterynaryjnego Królewskiej Armii opatrzył ranne ucho trałowca Jaspera w Normandii.

Rip był terierem rasy mieszanej, który w 1945 r. otrzymał Medal Deakina za odwagę. W 1940 r. nadinspektor nalotów A. King odnalazł go w Londynie i tym samym stał się pierwszym psem poszukiwawczo-ratowniczym tej służby. Rip uratował życie ponad 100 osobom.

Nie był przeszkolony do poszukiwań i ratownictwa, ale zrobił to instynktownie.

Jego sukces częściowo zainspirował władze do szkolenia psów poszukiwawczo-ratowniczych pod koniec II wojny światowej.

Venus, szczęśliwy buldog niszczyciela HMS Vansittart w 1941 roku

Autobus typu B został przerobiony na gołębnik i wysyła wiadomości z linii frontu do sztabu. Przez całą I wojnę światową jako posłańcy wykorzystywano ponad 100 000 gołębi pocztowych. Dane pokazują, że 95% przekazywanych wiadomości było przekazywane prawidłowo.

Koń i żołnierz niosący buty. Podczas I wojny światowej konie były niezbędne do transportu ze względu na ich niezawodność i zdolność do poruszania się po większości terenów. Błoto zasypało ścieżkę na głębokość kilku centymetrów, a problem ten można rozpoznać po obwodzie żołnierskich butów i tym, że kopyto konia nie jest już widoczne.

Konie ciągnące prowizoryczne sanie przez błoto I wojny światowej

Kapitan i Korpus Weterynaryjny Koni Królewskiej Armii Kanadyjskiej, 1916

Szczęśliwy pies HMS Stork w Liverpoolu, 18 maja 1941 r

Załogą samolotu był młody kot zabrany pod opiekę Szkoły Lotniczej Królewskich Australijskich Sił Powietrznych.

Więcej zdjęć z tej kategorii można zobaczyć na stronie Strona Toma Marshalla na Instagramie.

***

Mamy nadzieję, że podobała Ci się ta część Shutter. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad znaczeniem zwierząt i szkodami wyrządzonymi im podczas wojny? Z Twojego punktu widzenia, jak skuteczna była praca Marshalla w wyrażaniu bezinteresowności zwierząt?

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lawyPobierz motywy WordPress za darmokurs udemy do pobrania za darmo