Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Historie sukcesu i wskazówki od kanadyjskich firm handlu elektronicznego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Historie sukcesu i wskazówki od kanadyjskich firm handlu elektronicznego

Jedną z największych zalet handlu elektronicznego zawsze była jego zdolność do rozszerzania działalności daleko poza rynek lokalny. Przez budowa sklepu internetowego, nawet najmniejszy garażowy startup może obsługiwać klientów daleko poza swoim sąsiedztwem, w odległości setek, a nawet tysięcy kilometrów. Handel online sprawia, że ​​świat staje się bardziej dostępnym miejscem.

Co więcej, jeśli zdecydujesz się wejść ze swoją firmą na arenie międzynarodowej, narzędzia istnieją już dziś, aby było to możliwe, nawet jeśli jesteś jeszcze stosunkowo mały. Handel międzynarodowy nie należy już wyłącznie do dużych firm z ogromnymi budżetami.

Stany Zjednoczone posiadają ogromny i zróżnicowany rynek dla wszystkich rodzajów produktów i usług. Prowadzenie firmy poza Stanami Zjednoczonymi nie oznacza, że ​​nie możesz samodzielnie wejść na ten rynek. Wraz ze zbliżaniem się Dnia Kanady chcieliśmy dowiedzieć się więcej o Kanadzie biznesy e-commerce które utrzymują amerykańską bazę klientów. Skontaktowaliśmy się i teraz trzech ekspertów dzieli się swoimi historiami, punktami widzenia i wskazówkami.

O płatnościach, dostawie i brandingu dla kanadyjskich firm prowadzących sprzedaż w USA:

„Jestem współtwórcą produktu o nazwie AFX — Ankle Foot Maximizer i facetem, który na co dzień zajmuje się sprawami.

AFX to wyprodukowane w Kanadzie urządzenie do ćwiczeń, które służy do wzmacniania ścięgien i mięśni stopy/kostki. W przeciwieństwie do produktów takich jak ortezy, szelki, szyny i leki, które są bierne i próbują radzić sobie z objawami, stosowanie AFX aktywnie rozwiązuje problem, wzmacniając i poprawiając zakres ruchu stopy i kostki. Używają go najlepsi lekarze medycyny sportowej, mistrzowie olimpijscy, wojskowi, zawodowi tancerze, profesjonalne drużyny sportowe (NBA, NFL, MLB, NHL & MLS – w tym zwycięzcy mistrzostw Raptors!) oraz zwykli ludzie, którzy chcą wrócić do robiąc to, co kochają.

Sprzedajemy AFX od prawie 10 lat, a 90% naszych klientów to kupujący online z USA. Moje wskazówki:

 1. Korzystaj z rozpoznawalnego systemu obsługi płatności: Używamy PayPal i było świetnie. Istnieją inne mniej znane usługi, które mogą być tańsze, ale dla „zagranicznej” firmy bardzo ważne jest posiadanie systemu płatności, któremu ufają klienci z USA. Ponadto wymiana funduszy amerykańskich na kanadyjskie i wpłacanie środków na kanadyjskie konto bankowe jest niezwykle łatwe, bezpieczne, a kurs wymiany jest konkurencyjny.
 2. Wysyłka Canada Post a kurierzy: na początku korzystaliśmy z Canada Post, ponieważ były konkurencyjne cenowo, nie było żadnych opłat związanych z odprawą celną w USA, a ich internetowy system wysyłkowy jest całkiem niezły. W zeszłym roku przenieśliśmy się do DHL Courier, ponieważ byli w stanie skonfigurować nasze informacje celne w USA, więc opłaty za odprawę celną nie miały zastosowania (co czyniło ich konkurencyjnymi kosztami), a obsługa była niesamowicie szybka — 48 godzin do większości lokalizacji w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych.
 3. Kanada i bycie Kanadyjczykiem to zaufana „marka”. Na początku nie wspominaliśmy zbytnio o byciu Kanadyjczykiem, ponieważ słyszeliśmy, że Amerykanie lubią kupować od Amerykanów. Okazało się jednak, że wśród naszych konsumentów (30-60, aktywnych i dobrze wykształconych) marka kanadyjska była bardzo pomocna. Oczywiście nie przechwalamy się tym (to byłoby niekanadyjskie i zniechęcałoby również naszych kanadyjskich klientów), ale też tego nie ukrywamy”.
Rekommenderad:  GOTCHA– system CAPTCHA do głębokich podróbek na żywo

Eddie Daniels – Menedżer ds. Mediów i Komunikacji, Odzież bojowa Hayabusa, Inc.

O historii intensywnych badań rynkowych, których wynikiem jest najwyższa jakość (i związana z nią lojalność wobec marki):

„Hayabusa Fightwear, Inc. ma siedzibę w Kingston, ON, Kanada i została założona w 2006 roku. Firma specjalizuje się w sprzęcie i odzieży związanej ze sprawnością bojową: boksem, Jiu Jitsu i innymi sztukami walki. Do najlepiej sprzedających się artykułów należą rękawice bokserskie, Jiu Jitsu gis, wysypka strażnicy (kompresja koszuleszorty i getry) oraz spodenki do walki.

Firmę założyli bracia Craig i Ken Clement oraz partnerzy Luke Harris i David Zikakis. Hayabusa, wymawiane hi-ya-boo-sa, to japońskie słowo oznaczające sokoła wędrownego. Założenie firmy nastąpiło, gdy Harris, były zawodowy zawodnik mieszanych sztuk walki, udał się do Japonii, aby trenować i był pod wrażeniem używanego tam sprzętu. Kiedy wrócił do Kanady, zrodził się pomysł, aby zapewnić wysokiej jakości, bardziej rozwinięty sprzęt dla uczestników sztuk walki. Firma jest prowadzona przez dyrektora generalnego Kena Clementa, dyrektora finansowego Craiga Clementa i dyrektora operacyjnego Davida Zikakisa.

Hayabusa wyrobiła sobie reputację dzięki zagłębianiu się w badania, zbieraniu danych naukowych i wykorzystywaniu informacji zwrotnych od myśliwców do opracowywania, opracowywania i produkcji wysoce zaawansowanego i trwałego sprzętu.

W 2011 roku mistrz UFC, Georges St-Pierre, zwrócił się do Hayabusy z propozycją zostania rzecznikiem firmy. Umowa została zawarta, a partnerstwo stało się oficjalne w 2012 roku i trwa nadal.

Reputacja firmy Hayabusa w zakresie wysokiej jakości sprzętu odegrała kluczową rolę we współpracy z firmą Marvel. Firmy połączyły się, tworząc tzw Marvel Seria rękawic bokserskich Hero Elite™, która została wprowadzona na rynek w lutym 2019 r. Inspiracją dla rękawic Marvel postacie Czarna Pantera, Kapitan Ameryka, Kapitan MarvelIronman i Punisher.

Firma została uznana za małą firmę roku 2012 przez Greater Kingston Chamber of Commerce. W 2017 roku Hayabusa otrzymała od tej samej organizacji nominację do tytułu Marki Sprzętu Roku.”

Rekommenderad:  Tworzenie kultury bohaterów w Twojej firmie nie musi być trudne, przeczytaj to

O budowaniu firmy z wieloma źródłami dochodów (i doskonaleniu umiejętności przy okazji):

„Rozpocząłem działalność jako wirtualny asystent w marcu 2018 r. jako dodatek. Na początku oferowałem tylko usługi niezależnego pisania, ale od tego czasu rozszerzyłem swoją działalność na zarządzanie treścią i Pinterest kierownictwo.

Teraz zarabiam dodatkowo 2+K miesięcznie oprócz mojej pełnoetatowej pracy — i rośnie z każdym miesiącem!

100% moich klientów to amerykańskie małe firmy lub właściciele blogów. Zdecydowanie zachęcam każdego, kto szuka rozpocząć działalność e-commerce przyjrzeć się pomocy wirtualnej, ponieważ w Stanach Zjednoczonych jest na nią ogromne zapotrzebowanie i istnieje wiele różnych dziedzin, w których możesz się specjalizować, takich jak poczta elektroniczna, media społecznościowe lub tworzenie treści. Przez większość czasu możesz uczyć się również w pracy, co oznacza, że ​​uczysz się nowych umiejętności, jednocześnie zarabiając!

Moja strona internetowa jest zarówno miejscem, w którym reklamuję swoje usługi, jak i blogiem, który generuje dochód pasywny poprzez reklamę i marketing afiliacyjny z amerykańskimi programami.

Ponieważ dolar amerykański jest o wiele mocniejszy niż nasz, możesz rozliczać się za swoje usługi w USD i cieszyć się 30% wzrostem zysku z kursu wymiany!”

Kluczowe punkty

Mamy tu praktyczne wskazówki i długoterminowe strategie, które możesz zastosować we własnym biznesie. Najpierw przejrzyjmy Progressive Health Innovations i ich solidne porady dotyczące sprzedaży klientom z Kanady w USA.

 • Przetwarzanie płatności to ważny temat i bez względu na kraj, w którym koncentruje się Twoja firma, ważne jest, aby akceptować rodzaje płatności, których szukają Twoi klienci. Szczególnie firmy międzynarodowe muszą korzystać z rozpoznawalnych metod płatności, które natychmiast przyniosą poziom zaufania do Twojej marki — zaufania, którego możesz stracić, jeśli akceptujesz tylko „lokalne” metody płatności. PayPal jest dostępny w ponad 200 krajach i obsługuje 25 różnych walut, więc jest doskonałym przykładem znanego dostawcy obsługującego sprzedaż transgraniczną.
 • Wysyłka jest zawsze brana pod uwagę, zwłaszcza gdy musisz martwić się o to, czy Twoje zamówienia przejdą przez odprawę celną. W przypadku sprzedaży międzynarodowej warto skorzystać z usług przewoźników specjalizujących się w realizacji międzynarodowej.
 • Na koniec, nie lekceważ swojej pozycji jako firmy kanadyjskiej (lub innej narodowości) i atrakcyjności, jaką może to dla Ciebie mieć, niezależnie od tego, gdzie znajdują się Twoi klienci. Lokalizacja i historia Twojej marki to ważne elementy ciągłej historii, którą opowiadasz swoim klientom — historii o tym, co sprawia, że ​​Twoja marka jest wyjątkowa i wyjątkowa.

Historia Hayabusa Fightwear to inspirująca opowieść o sukcesie, z którego można się uczyć. Założyciele znaleźli niszę w ramach własnych zainteresowań i zdali sobie sprawę, że mogą zaspokoić popyt na sprzęt wyższej jakości niż powszechnie dostępny w ich regionie. Stamtąd rozwinęli swoją działalność w dochodową, zaufaną markę i ostatecznie zdobyli powiązanie z Marvel. Oto, co możesz wynieść z tej historii:

 • Nigdy nie lekceważ wartości jakości. Weź pod uwagę własne zainteresowania i powiązane produkty, z których korzystasz — jako członek grupy docelowej produktu, czy możesz określić sposoby jego ulepszenia? Jeśli tak, może to być początek Twojej własnej marki.
 • Dąż do jakości z agresją i uczyń z niej część swojej historii. Hayabusa nie tylko wykorzystuje dane naukowe i opinie swoich klientów do ulepszania swoich produktów, ale także wykorzystuje proces rozwoju w swojej marce. Klienci mają większe zaufanie do produktów Hayabusa, ponieważ rozumieją, jak bardzo firma dołożyła wszelkich starań, aby je udoskonalić.
 • Reputacja Hayabusa pokazuje, na co może zasłużyć jakość: sponsoring i powiązania, które mogą zaowocować jeszcze silniejszymi relacjami z marką i większą rozpoznawalnością.
Rekommenderad:  Projektowanie narracji: jak marketerzy produktów mogą opowiedzieć historię, której ludzie nie mogą zignorować

A teraz sprawdźmy The Fit Careerist. Historia Corrie Alexander może służyć jako przykład dla każdej firmy:

 • Jeśli świadczysz usługi online, takie jak copywriting lub zarządzanie mediami społecznościowymi, Twoja firma i klienci mogą być wszędzie. Sprzedaż cyfrowych plików do pobrania jest podobnie — gdy wysyłka nie jest problemem, możesz obsługiwać klientów w wielu różnych lokalizacjach.
 • Nie bój się rozszerzać oferty swojej firmy z czasem, zwłaszcza gdy dowiesz się więcej o wybranej dziedzinie. Możesz odkryć nowe talenty i rozwinąć nowe umiejętności, które są zgodne z Twoimi pasjami.
 • Szukaj możliwości rozwijania wielu źródeł dochodów, takich jak reklama lub marketing afiliacyjny na własnej stronie internetowej. Nie musisz samodzielnie dostarczać każdego produktu; jeśli możesz zostać partnerem promującym produkty, które dobrze pasują do twoich własnych usług, możesz równie łatwo reklamować je na swojej stronie internetowej.
 • Na koniec zawsze należy pamiętać o kursach walutowych za granicą — zwłaszcza, że ​​ulegają one wahaniom.

Chcielibyśmy podziękować naszym współpracownikom za udział w tym artykule i mamy nadzieję, że nauczyłeś się czegoś, co możesz wykorzystać we własnych przedsięwzięciach biznesowych. Chcielibyśmy również poznać więcej kanadyjskich właścicieli firm, więc zapraszamy również do podzielenia się swoją historią!