HMD Global zobowiązuje się do aktualizacji telefonów Nokia Android Go do Androida 10 Go

jeśli istnieje jedna marka, która jest najbardziej synonimem Androida Go, prawdopodobnie jest to Nokia. HMD Global produkuje ich sporo od czasu Nokii 1. Wygląda na to, że firma pracuje również nad wprowadzeniem najnowszej wersji Androida 10 Go na urządzenia z Androidem Go.

Juho Sarvikas, dyrektor ds. Produktu w HMD Global, również napisał na Twitterze, co wygląda jak harmonogram wdrażania. Zgodnie z obrazem w tweecie będą przynajmniej trzy telefony z systemem Android 10 Go. Pierwszym z nich jest Nokia 1 Plus, który otrzyma go w pierwszym kwartale 2020 roku. Następnie Nokia 1 i Nokia 2.1, który dostanie aktualizację w następnym kwartale.

Aby szybko podsumować, Android 10 Go oferuje lepszą wydajność, ale co najważniejsze, jest wyposażony w szyfrowanie Adiantum. Daje to urządzeniom z Androidem Go poziom bezpieczeństwa na równi z telefonami z normalnym Androidem, bez uszczerbku dla działu wydajności.

W oparciu o tweetowaną oś czasu, zanim telefony Nokia otrzymają system Android 10 Go, trzeba czekać dość długo. To prawda, to są telefony, które są już od jakiegoś czasu i miło jest ich w ogóle aktualizować. Google z drugiej strony powiedział, że nowe urządzenia Android Go, które zostaną wydane od jesieni, będą dostarczane z Androidem 10 Go po wyjęciu z pudełka.

(Źródło: Juho Sarvikas / Twitter)