Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Hobby, które zarabiają (i możesz je robić w domu)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Hobby, które zarabiają (i możesz je robić w domu)

Zamień rzeczy, które lubisz robić dla zabawy, w dodatkowe zajęcie i zarabiaj dodatkowe pieniądze. To jest ogromna lista hobby, które zarabiają pieniądze, które możesz robić bezpośrednio z własnego domu!

Jakie jest twoje ulubione hobby? Niemal wszystko, co lubisz robić, można zamienić w sposób na nieco większy dochód. Nawet jeśli nie masz hobby, w tym przewodniku znajdziesz kilka pomysłów, których możesz się nauczyć i wypróbować.

Wtutaj, aby sprzedawać swoje dzieła

Większość hobby, które przynoszą pieniądze, polega na sprzedawaniu rzeczy, które tworzysz. Istnieje wiele sposobów sprzedaży produktów – niektóre wymagają bezpośrednich kontaktów z ludźmi, a niektóre są całkowicie online.

Najpopularniejsze miejsca sprzedaży tworzonych przez siebie rzeczy to:

 • Etsy – Tak długo, jak jest to ręcznie robione lub vintage, możesz założyć sklep na Etsy. Jest to jedna z największych stron internetowych do sprzedaży towarów ręcznie robionych.
 • Shopify – Jeśli masz trochę wiedzy technicznej, możesz założyć sklep internetowy na Shopify i sprzedawać bezpośrednio klientom.
 • Facebook – Wiele osób zaczyna od małych rzeczy, sprzedając bezpośrednio przyjaciołom i rodzinie Facebook. Inni decydują się na wykorzystanie Facebook targować się i sprzedawać lokalnie.
 • Rynku rolników – Ustaw stoisko na targu swojego rolnika i sprzedawaj bezpośrednio ludziom, którzy są tam do przeglądania.
 • Współpracuj z lokalnym sklepem wysyłkowym
 • Amazon Wykonany ręcznie – Amazon założyć stronę internetową tylko dla ludzi, aby sprzedawać swoje ręcznie robione towary.
 • Cratejoy – To doskonała opcja, jeśli chcesz współpracować z kilkoma innymi osobami i sprzedawać pudełka abonamentowe. Oto jak sprzedawać z CrateJoy.
 • indieCart – Podobnie jak Etsy, indieCart to miejsce, w którym ludzie mogą sprzedawać ręcznie robione przedmioty.

Zabawne i kreatywne hobby, które zarabiają pieniądze

Jeśli masz wolny czas i chcesz zwiększyć swoje dochody bez wychodzenia z domu, sprawdź wszystkie te ciekawe hobby. Wszystkie z nich można wykorzystać jako sposób na przyniesienie większej ilości pieniędzy. Niektóre z nich mogą wymagać nieco większej inwestycji pieniężnej niż inne, ale wszystkie są satysfakcjonujące dla kreatywnych ludzi, takich jak Ty.

1. Zrób biżuterię

Lubisz tworzyć bransoletki, kolczyki i naszyjniki? Zacznij sprzedawać swoje projekty! Kiedy zaczniesz widzieć, które rodzaje biżuterii się sprzedają, a które nie, możesz skupić się na tych, na które jest większy popyt.

Myśl nie tylko o koralikach. Istnieją sposoby na zrobienie biżuterii z gliny, biżuterii z frędzli, a nawet lutowanie metalowych akcesoriów.

2. Szycie

Mógłbym napisać cały artykuł o wszystkich rzeczach, które możesz sprzedać, jeśli wiesz, jak szyć. Tam są Więc wiele! Aby zaoszczędzić czas, wymienię tylko najpopularniejsze pomysły:

 • Odzież
 • Koce/Kołdry
 • Czapki
 • Torby
 • Torby
 • Pieluchy materiałowe
 • Kuchenne akcesoria
 • Maski na twarz
 • Akcesoria do włosów
Rekommenderad:  Cerebras rozszerza wsparcie dla platform uczenia maszynowego Pytorch i Tensorflow w silniku Wafer-Scale 2 Procesory, które zasilają jego CS-2 System

3. Pismo

Jeśli lubisz pisać, równie dobrze możesz zarabiać za to! Mam obszerną listę płatnych koncertów pisarskich, które możesz przeglądać. Oto rodzaje prac związanych z pisaniem, które są najbardziej poszukiwane:

 • Pisanie bloga
 • Pisanie niezależne dla firm lub czasopism
 • Poezja
 • Wznów pisanie
 • Artykuły zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek
 • Krótkie historie
 • Pisanie podróży

4. Obraz

Oprócz sprzedawania swoich obrazów na płótnie możesz zamienić je w inne towary, takie jak koszule i kubki.

Nie poprzestawaj na malowaniu na płótnie! Możesz malować na płytach winylowych lub drewnie z odzysku i sprzedawać je jako obrazy ścienne.

5. Projekt graficzny

Jeśli projektowanie rzeczy na komputerze jest szybsze, istnieje wiele sposobów, aby to zrobić i pracować z domu. Ludzie są stale zatrudnić niezależnych grafików. Niektóre rzeczy, które możesz stworzyć, to:

6. Napis odręczny

Sztuka odręcznego pisania jest bardzo podobna do kaligrafii. Pismo odręczne to szerszy termin, który obejmuje kaligrafia. Jeśli lubisz tworzyć sztukę z liter i słów, rozważ przekształcenie ich w sztukę, którą ludzie mogą kupić!

Niektóre sposoby sprzedaży napisów odręcznych obejmują:

 • Karty i zaproszenia
 • Dekoracja ścienna
 • Dania

Wiele osób tworzy ręcznie pisane dzieła sztuki, a następnie skanuje je i tworzy dla nich plik SVG Obwód. Następnie wycięli swoją sztukę za pomocą Cricut i umieścili ją na wszystkim, od kubków po koszule.

Powiązana treść: Piękne pismo odręczne? 8 Zdalne prace związane z pisaniem odręcznym

7. Pieczenie

Niezależnie od tego, czy lubisz robić babeczki, ciasta czy chleb, rozważ sprzedaż na targu rolniczym. Następnie możesz spędzać czas robiąc to, co kochasz – pieczenie w kuchni i zarabianie na tym.

Zanim zaczniesz robić babeczki w domu, przeczytaj mój przewodnik! Jest tak wiele rzeczy do zapamiętania przed rozpoczęciem tego przedsięwzięcia.

8. Robienie na drutach/szydełkowanie

Istnieje również prawie nieskończona ilość rzeczy, które możesz zrobić z przędzy, jeśli wiesz, jak robić na drutach lub szydełku. Od rzeczy, które ludzie noszą po zabawki i prezenty, zwykle możesz znaleźć wzór na wszystko, co chcesz zrobić.

Niektóre z najpopularniejszych przedmiotów wykonanych z przędzy w Internecie to:

 • Czapki, rękawiczki i szaliki
 • Wełniane otulacze na pieluchy
 • Ubranka dziecięce
 • Zabawki
 • Akcesoria do włosów
 • Elementy wystroju domu
 • świateczne ozdoby
 • Koce

9. Obróbka drewna

Obróbka drewna to kolejne hobby, w którym możesz sprzedać swoją ręcznie wykonaną kolekcję, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Jeśli chcesz sprzedawać i wysyłać w całym kraju, rozważ produkcję mniejszych przedmiotów, takich jak podstawki i deski do krojenia.

Rekommenderad:  Praca z domu może nie być z wyboru

Przy bardziej znacznych inwestycjach finansowych możesz kupić narzędzia do wykonania skrzyń i mebli na zamówienie.

10. Fotografia

Zamień swoją miłość do fotografii w dodatkowy (lub pełnoetatowy) biznes. Możesz zrobić rodzinne zdjęcia lokalnie lub założyć studio w swoim domu i robić zdjęcia jedzenia i rękodzieła na strony internetowe. Niektórzy fotografowie sprzedają również zdjęcia stockowe w miejscach takich jak Shutterstock.

Powiązana lektura: 40 sposobów zarabiania pieniędzy na sprzedaży zdjęć online

11. Ogrodnictwo

Czy ogrodnictwo jest dla Ciebie formą odprężenia? Powiększ swój ogród choćby odrobinę i zacznij sprzedawać swoje produkty na targu. Możesz też rozważyć konserwowanie pomidorów i sprzedawanie domowej roboty salsy.

Powiązana lektura: Praca elastyczna i praca w domu dla osób z zielonym kciukiem

12. Kodowanie

Właściciele małych firm zawsze zatrudniają programistów do tworzenia aplikacji lub pomocy w rozwiązywaniu problemów technicznych związanych z witryną. Rozważ naliczanie opłat za swój czas jako specjalista ds. technologii internetowych i obserwuj, jak rośnie Twoje konto bankowe!

13. Zakupy

Zakupy to dość drogie hobby. Zamień więc swoją miłość do zakupów w sposób na zarabianie pieniędzy zamiast ich wydawania!

Zostań osobistym klientem, sugerując stroje i ostrzegając ludzi o wyprzedażach. Lub możesz zarejestrować się jako partner ze swoimi ulubionymi markami i stworzyć blog o modzie. Następnie za każdym razem, gdy ktoś kupi przez Twój link, otrzymasz procent od sprzedaży!

Powiązana lektura: Jak zarabiać na robieniu zakupów dla innych

14. Sprawność fizyczna

Trening to kolejne hobby, dzięki któremu możesz zarobić pieniądze. Poprowadź lokalne zajęcia fitness w publicznym parku. Jeśli nie chcesz pracować bezpośrednio z publicznością, utwórz plik YouTube kanał pełen filmów instruktażowych.

Inną opcją jest zostanie trenerem fitness lub trenerem biegania, pomagając ludziom osiągnąć ich cele fitness.

15. Podróżowanie

Podróżowanie to kolejne hobby, które szybko może stać się bardzo drogie. Ludzie, którzy wolą odkrywać świat, odkryli sposób, aby zamienić to w pracę. Załóż bloga podróżniczego! Dzięki odpowiedniemu rodzajowi treści możesz zarabiać na reklamach, a nawet zdobywać darmowe upominki od firm.

16. Antyki

Dzięki popularnemu programowi telewizyjnemu „American Pickers” antyki stają się jednym z najpopularniejszych hobby, z których można zarobić. Nie musisz posiadać sklepu, aby na nim zarabiać.

Zacznij od drobnych rzeczy — kup trochę antyków po niskiej cenie i odsprzedaj je osobiście lub w serwisie eBay.

17. Makijaż

Jeśli nowe palety do makijażu sprawiają, że ślinisz się i ciągle wymyślasz nowe pomysły na wygląd, rozważ przekształcenie tego hobby w dodatkową krzątaninę. Możesz zaoferować wykonanie makijażu dla narzeczonych w ich wielki dzień lub rozpocząć własną YouTube I Instagramgdzie pokazujesz ludziom, jak tworzyć nowe stylizacje.

Rekommenderad:  Google udostępnia nowe informacje o lukach znalezionych w Chrome

18. Wędrówki

Jak zarabiać na pieszych wędrówkach? Dobre pytanie!

Wiele osób chce wędrować, ale albo nie wie, jak znaleźć szlaki, albo za bardzo boi się iść samotnie. Rozpocznij własną działalność jako przewodnik turystyczny i pomóż ludziom wyjść i cieszyć się przyrodą.

19. Joga

Joga to naprawdę relaksujące hobby, a gdy nauczysz się wystarczająco dużo, aby zostać instruktorem, jest to również bardzo satysfakcjonujące! Siłownie cały czas zatrudniają instruktorów jogi. Jeśli wolisz pracować w domu, organizuj sesje jogi na żywo w mediach społecznościowych. Zostań ekspertem od jogi, aby ludzie płacili za dołączenie do Twoich zajęć i naukę od Ciebie.

Jest to również fantastyczna okazja, aby zasugerować ludziom przedmioty do kupienia – skorzystaj z linków partnerskich i w ten sposób również uzyskaj dodatkowy dochód!

20. Aktorstwo

Nie musisz pracować w ogólnokrajowym programie telewizyjnym lub filmie, aby zarabiać jako aktor. Dzięki cudom mediów społecznościowych możesz założyć własne YouTube kanał do tworzenia treści. Połącz się z większą liczbą osób i twórz swoje komedie.

Jeśli zdobędziesz wystarczającą liczbę subskrybentów, ludzie mogą to zauważyć i możesz zdobyć bardziej znaczące role.

Powiązana lektura: Jak pracować w domu jako aktor głosowy

21. Edycja audio/wideo

To prowadzi mnie do jednego z ostatnich hobby, które zarabiają pieniądze – edytowania!

Zawsze są aktorzy i muzycy, którzy nie chcą (lub nie mogą) poświęcać czasu na naukę edytowania swoich filmów. Niezależni montażyści wideo mogą zarobić wygodny dochód, w zależności od twoich umiejętności i doświadczenia.

Możesz także edytować inne rzeczy, takie jak dźwięk do podcastów i reklamy dla małych firm.

Hobby, które zarabiają pieniądze – ostatnie przemyślenia

Bez względu na to, co lubisz robić w wolnym czasie, istnieje sposób, aby zamienić to hobby w coś, co daje dodatkowy dochód. Przed dokonaniem wyboru należy wziąć pod uwagę koszty ogólne i początkową inwestycję. Musisz także zdecydować, czy naprawdę chcesz zamienić hobby w pracę.

Niektórzy to uwielbiają; inni nie. Rób to, co Cię uszczęśliwia!