Honor obiecuje zaktualizowane smartfony przez co najmniej dwa lata

Huawei zdecydował się zaangażować i obiecuje dwa lata aktualizacji w przypadku smartfonów marki Honor, które ostatnio trafiły na nagłówki „Honoru 8.” W szczególności dyrektor Honorowy Taylor Wimberley odrzucił to zobowiązanie w kilku istotnych punktach.

Przynajmniej aktualizacja co trzy miesiące w pierwszym roku życia smartfona, który obejmie nowe funkcje. Strategia, która bardzo przypomina strategię przyjętą przez Lenovo z marką Motorola. Jak wspomniano, ponadto Honor obiecuje 24 miesiące aktualizacji po wprowadzeniu urządzenia.

16% 2B% 2B1

Firma również obiecuje terminowe aktualizacje zabezpieczeń i kontynuowane przez dwa lata od wprowadzenia na rynek smartfona. To zobowiązanie jest ważne, począwszy od Honoru 8 i wszystkich modeli, które pojawią się w przyszłości.

Są pewne elementy, które mają pewna dwuznaczność, na przykład musimy zrozumieć, co Honor oznacza „na czas”. Google publikuje jedną aktualizację zabezpieczeń miesięcznie, ale nie wszyscy producenci wprowadzają ją ponownie dla różnych urządzeń w tym samym tempie. Wiele z nich publikuje co trzy miesiące, a wiele innych ma jeszcze dłuższy czas realizacji.

W każdym razie pozostaje Huawei całkowicie znaczący ruch, i możemy jedynie mieć nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku lat zasady aktualizacji stosowane przez producentów smartfonów z Androidem będą się nadal poprawiać.

W tej chwili jest to jeden z punktów, który gra przede wszystkim Zaleta Apple: ci, którzy kupią iPhone’a, wiedzą, że otrzymają aktualizacje, gdy tylko Apple je opublikuje, i że smartfon „przetrwa” – pod względem aktualizacji – co najmniej cztery lata. Z drugiej strony istnieje niewiele produktów z Androidem, o których można powiedzieć to samo.