Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Hosting WordPress a hosting WWW: jaka jest różnica?

Hosting WordPress a hosting WWW: jaka jest różnica?

Podejmując decyzję o wyborze pomiędzy hostingiem zwykłym a hostingiem WordPress, ważne jest, aby zrozumieć, że te dwa terminy nie są całkowicie różne. A łączy ich wiele. Aby sprawdzić różnice między hostem WordPress a zwykłym hostem, przeczytaj ten artykuł.

Tutaj krótko omawiamy hosting WordPress, hosting zwykły (współdzielony) i główną różnicę między nimi:

Hosting to ogólny termin odnoszący się do wszystkich rodzajów usług hostingowych. który obejmuje hosting współdzielony, hosting w chmurze, hosting VPS i hosting dedykowany.

Ogólnie rzecz biorąc, hosting jest terminem kompleksowym i istnieją różne rodzaje hostingu, a także dostawcy oferują różne funkcje.

Hosting WordPress to podzbiór usług hostingowych. która oferuje serwery i zasoby specjalnie zoptymalizowane dla witryn WordPress.

Dzięki hostingowi WordPress otrzymujesz różnorodne narzędzia i usługi zaprojektowane specjalnie dla witryn WordPress. Może się to jednak różnić w zależności od wybranej usługi hostingowej WordPress. Często jednak zawierają funkcje takie jak instalacja jednym kliknięciem, automatyczne aktualizacje oprogramowania i zespół wsparcia ekspertów WordPress, który ułatwia Ci pracę.

Główna różnica między hostingiem WordPress a hostingiem współdzielonym:

Jeśli chcemy bardzo krótko sprawdzić tę różnicę, powiemy, że: Hosting WordPress jest skonfigurowany i zarządzany w taki sposób, aby miał najlepszą wydajność dla witryny WordPress. Może również zawierać pewne dodatki, takie jak motywy premium i wtyczki. Ale tak nie jest w przypadku zwykłego lub współdzielonego hostingu.
[highlight color=” yellow”]Uwaga: jeśli Twoja witryna to WordPress, nie musisz korzystać z hostingu WordPress. Za pomocą zwykłego hosta możesz także przesłać witrynę WordPress. Ale nie jest tak wydajny jak standardowy hosting WordPress.[/highlight]

W tym artykule szczegółowo wyjaśniamy kluczowe różnice między hostingiem a hostingiem WordPress. Przedstawiamy również najpopularniejsze plany hostingowe, abyś mógł dokonać trafnego wyboru.

Odtąd będziemy najpierw szczegółowo omawiać normalny (współdzielony) hosting. Następnie przechodzimy do hosta WordPress.

Co to jest hosting normalny czy hosting współdzielony?

Rodzaje hostingu
Korzyści z hostingu współdzielonego
Wady hostingu współdzielonego

Co to jest hosting WordPressa?

Zalety hostingu WordPress
Wady hostingu WordPress

Który z nich będzie dla nas bardziej odpowiedni?

Co to jest hosting normalny lub współdzielony?

Hosting to usługa umożliwiająca witrynom internetowym publikowanie witryn online. Kiedy właściciele witryn kupują plan od dostawcy usług hostingowych, zasadniczo wynajmują część przestrzeni serwerowej firmy do przechowywania plików swojej witryny.

Istnieją różne opcje hostingu, które można wybrać w zależności od różnych potrzeb. Czasami nawet niezależnie od poziomu Twojej wiedzy, systemu zarządzania treścią (CMS) lub wielkości Twojej witryny.

Jak powiedzieliśmy powyżej, hosting dzieli się na kilka kategorii:

  • Hosting współdzielony
  • Hosting VPS-owy
  • Hosting w chmurze
  • Dedykowany hosting

Hosting współdzielony: ta opcja jest odpowiednia dla witryn o małej objętości i małym ruchu. Ponadto, jeśli dopiero zaczynasz i nie chcesz, aby Twoje koszty wzrastały, dobrym rozwiązaniem będzie hosting współdzielony.

W hostingu współdzielonym zasoby serwera są podzielone na kilka części i każda witryna wynajmuje część tych zasobów.

Jest to także doskonały wybór dla początkujących lub właścicieli witryn małych firm, którzy wolą nie zajmować się techniczną stroną konserwacji serwerów. Za monitorowanie, aktualizację i tworzenie kopii zapasowych serwera odpowiada dostawca usług hostingowych.

Hosting VPS: witryna internetowa otrzymuje dedykowane zasoby, których potrzebuje, z wirtualnej partycji serwera fizycznego. Jest to świetna opcja dla średnich i dużych witryn, które potrzebują więcej zasobów i lepszej wydajności w porównaniu do hostingu współdzielonego.

Jeśli masz dużą wiedzę techniczną i chcesz mieć więcej opcji w ustawieniach swojego serwera, hosting VPS może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Hosting w chmurze: witryna działa na kilku serwerach wirtualnych lub w chmurze zamiast na serwerze fizycznym. Jest to doskonały wybór w przypadku ruchliwych witryn o dużym natężeniu ruchu, ponieważ hosting w chmurze zapewnia dłuższy czas pracy.

Podobnie jak w przypadku hostingu współdzielonego, dostawca zazwyczaj opiekuje się serwerem. Ogólnie rzecz biorąc, hosting w chmurze oferuje elastyczność zasobów i ogólną wydajność witryny podobną do hostingu VPS.

Hosting dedykowany: dla witryny udostępniany jest cały serwer i wszystkie jego zasoby. Duże i zaawansowane witryny, które zatrudniają profesjonalny personel o dużej wiedzy, zwykle korzystają z dedykowanych hostów do hostowania swoich witryn.

Chociaż ta opcja ma wyższą cenę w porównaniu do wszystkich hostów, pozostawia rękę bardziej otwartą w zarządzaniu serwerem.

Korzyści z hostingu współdzielonego

Większość dostawców usług hostingowych oferuje plany obsługujące różnorodne narzędzia do tworzenia witryn i CMS-y, nie tylko WordPress. Ponadto, zwiększając różnorodność planów, użytkownik jest bardziej otwarty na wybór pożądanego planu.

Konkretne korzyści hostingu współdzielonego zwykle zależą od rodzaju wybranego hostingu, ponieważ poziom oferowanych zasobów, narzędzi i elastyczności jest bardzo zróżnicowany.

Jeśli chcemy spojrzeć na sprawę od strony technicznej, przy normalnych zakupach hostingu firma hostingowa wykonuje sprzęt fizyczny i naprawy sprzętu.

Nie można zignorować kilku ogólnych korzyści. Wiele firm hostingowych oferuje różne plany, które pasują do każdego budżetu.

W większości przypadków dostawcy usług hostingowych zapewniają właścicielom witryn całodobową pomoc i szkolenia. Jeśli chcesz dokonać bezpiecznego zakupu, na Ded9.com oferujemy gwarancję zwrotu pieniędzy dla wszystkich planów (host i serwer).

Certyfikat SSL, bezpłatna domena lub inne usługi to tylko niektóre z opcji oferowanych przez wielu dostawców usług hostingowych, takich jak Ded9.

Wady hostingu współdzielonego

Jeśli Twoja witryna to WordPress i kupiłeś zwykłego hosta do jej hostowania, spodziewaj się następujących problemów:

Mniej specjalistyczne wsparcie. Hosty internetowe oferują wsparcie i pomoc techniczną, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale nie zawsze dysponują ekspertami, którzy zajmą się konkretnymi problemami związanymi z wybranym CMS-em.

Wszystko zależy od Ciebie. W przypadku publicznego hostingu właściciele witryn WordPress są odpowiedzialni za aktualizację wtyczek i motywów. Być może będziesz musiał zaktualizować rdzeń WordPress i wykonać zadania konserwacyjne, takie jak testowanie złośliwego oprogramowania, bez pomocy technicznej.

Brak odpowiedniej wydajności serwera. W takim przypadku Twoja witryna jest hostowana na hoście, którego zasoby nie są skonfigurowane dla konkretnego CMS. Aby witryna WordPress działała lepiej, należy zarządzać zasobami w specjalny sposób, co omówimy dalej.

Co to jest hosting WordPressa?

Dedykowany hosting WordPress to odrębny podzbiór hostingu skonfigurowanego w celu optymalizacji witryn zbudowanych na tym systemie zarządzania treścią.

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią na świecie, obsługujący około 42,5% wszystkich stron internetowych. Dlatego wiele firm hostingowych oferuje usługi hostingowe WordPress.

W zależności od dostawcy sam host WordPress może również należeć do określonych kategorii. Na przykład hosting współdzielony, VPS, chmura lub dedykowany WordPress.

Często główną różnicą między hostingiem zwykłym a hostingiem WordPress są dodatkowe funkcje. Na przykład dedykowany plan hostingowy WordPress może obejmować preinstalowany WordPress, który pomoże poprawić wydajność witryny i zwiększyć rozwój Twojej firmy.

Mogą również istnieć wyspecjalizowane narzędzia dla użytkowników prowadzących wiele witryn WordPress. Na przykład niektóre plany hostingowe WordPress mają funkcję wielu witryn, która umożliwia zarządzanie wieloma witrynami z jednego pulpitu nawigacyjnego.

Zalety hostingu WordPress

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem witryny WordPress, wybór usługi hostingowej WordPress ma wiele zalet w porównaniu ze zwykłym hostingiem.

Optymalna wydajność. Witryny hostowane na hostach WordPress korzystają z serwera skonfigurowanego specjalnie dla witryn WordPress. W Ded9 Twoje witryny WordPress są hostowane przy użyciu serwera internetowego LiteSpeed ​​i wbudowanego oprogramowania LiteSpeed ​​Cache.

Serwery i zaktualizowane oprogramowanie. Oprócz automatycznych aktualizacji dostawcy usług hostingowych zapewniają, że na ich dedykowanych serwerach WordPress działa najnowsze oprogramowanie, co zapewnia optymalną kompatybilność i bezproblemową wydajność.

Bezproblemowe zarządzanie. Zostaw większość technicznych aspektów WordPress swojemu dostawcy usług hostingowych i skup się na innych rzeczach, takich jak ulepszanie strategii optymalizacji wyszukiwarek (SEO).

wysoki poziom bezpieczeństwa. Kupując WordPress od Ded9, możesz być pewien bezpieczeństwa swojej witryny. Ponieważ protokół SSL jest dla Ciebie bezpłatny i wykonywane są również okresowe kopie zapasowe.

Specjalistyczne wsparcie. Większość dostawców hostingu WordPress ma wyspecjalizowany zespół, który rozwiązuje problemy i niepewności właścicieli witryn.

Wady hostingu WordPress

Hosty WordPress są skonfigurowane specjalnie dla witryn współpracujących z WordPress CMS. Jeśli myślisz o stworzeniu witryny z innym CMS-em, lepiej wybrać zwykły hosting.

Hosting WordPress jest często droższy niż hosting współdzielony ze względu na jego wyspecjalizowane funkcje, usługi i funkcje.

Pełna personalizacja stron internetowych jest również ograniczona w planach hostingowych WordPress, ponieważ dostawca może ograniczyć instalację innego oprogramowania.

Który z nich będzie dla nas bardziej odpowiedni?

Przed podjęciem decyzji pomiędzy hostingiem zwykłym a hostingiem WordPress ważne jest określenie rodzaju witryny, którą chcesz utworzyć. Zwróć uwagę na następujące pytania:

Czy chcesz stworzyć witrynę WordPress? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „nie”, hosting WordPress nie jest dla Ciebie odpowiedni. W takim przypadku znajdź najlepszy rodzaj hostingu i wybierz jeden z planów zgodnie ze swoimi potrzebami.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz małą witrynę o małym ruchu, która nie jest WordPressem, zalecany jest regularny hosting współdzielony.

Czy masz wystarczające umiejętności w zakresie ogólnego zarządzania witryną? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „nie”, współdzielony hosting WordPress jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ usługodawca hostingowy często aktualizuje, tworzy kopie zapasowe itp.

Czy dobrze radzisz sobie z zabezpieczaniem swojej witryny internetowej? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi nie, wybierz hosting WordPress. Ponieważ serwer, na którym znajduje się Twoja witryna, będzie miał protokoły do ​​obsługi problemów związanych z bezpieczeństwem WordPress.

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, możesz skorzystać ze zwykłego hostingu i samodzielnie zabezpieczyć swoją witrynę, korzystając z tutoriali i zasobów dostępnych w sieci.

Wysokość budżetu. Jeśli masz wystarczający budżet, aby kupić hosting WordPress, sugerujemy wybranie tego typu hostingu, aby ułatwić sobie hosting witryny WordPress. Dzięki temu Twoja witryna będzie działać najlepiej.

Jeśli jednak Twój budżet nie jest wystarczający, na początek pomoże Ci także zwykły hosting współdzielony.

wniosek

Wybierając hosting WordPress, pamiętaj, że hosting to termin ogólny, podczas gdy hosting WordPress to specyficzny podzbiór hostingu.

Jeśli chcesz założyć witrynę WordPress, możesz skorzystać z dowolnej opcji hostingu. Główna różnica polega na tym, że plany hostingowe WordPress oferują specjalne funkcje, takie jak zoptymalizowane serwery internetowe.

W każdym razie, zgodnie z podanymi wyjaśnieniami, wybierz najlepszy plan hostingu swojej witryny na Ded9.com.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie karbonnPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs Udemy do pobrania