Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

[How to] Przyspiesz swoją przeglądarkę: narzędzia przyspieszające przeglądanie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: [How to] Przyspiesz swoją przeglądarkę: narzędzia przyspieszające przeglądanie

Czy jest coś bardziej frustrującego niż powolny dostęp do Internetu? To samo dotyczy sytuacji, gdy wiesz, że płacisz za szybkie łącze internetowe, a być może tylko Twoja przeglądarka internetowa może mieć problemy. Skoro już o tym mowa, czy osoby, które zdecydowały się na wolny internet, mogą w jakiś sposób zmniejszyć część zasobów i zwiększyć prędkość przeglądania?

Nie martw się; jak się okazuje, naprawienie przeglądarki internetowej w celu zmiany jej kształtu w celu maksymalnego wykorzystania jej możliwości nie jest trudnym orzechem do zgryzienia. Oto kilka dodatków i innych narzędzi, które pomogą Ci naprawić bramę internetową.

Wyczyść pamięć podręczną

Zanim w ogóle do tego przejdziemy, wyczyśćmy pamięć podręczną przeglądarki, dobrze? Każda przeglądarka, z której korzystasz, przechowuje w niej pewne pliki. Cóż, skrytka sama w sobie nie jest czymś szczątkowym. Pomaga oszczędzać dane, pobierając rzeczy z dysku twardego, zamiast pobierać je za każdym razem, gdy odwiedzasz tę samą stronę. W ten sposób utrzymują również serdeczne relacje z serwerami internetowymi i eliminują opóźnienia w procesie.

Wadą tego jest to, że w miarę przeglądania coraz większej liczby stron internetowych pliki pamięci podręcznej zaczynają się gromadzić i zajmować zbyt dużo niepotrzebnej pamięci na dysku twardym. Jednocześnie nie chcesz, aby pliki cookie były przechowywane w Twojej przeglądarce przez dłuższy czas. Innym ważnym powodem, dla którego warto wyrobić sobie nawyk czyszczenia pamięci podręcznej przeglądarki, jest to, że czasami przeglądarka może zapisać niektóre błędne pliki na dysku twardym, a przechowywanie ich przez długi czas w systemie jest oczywiście ryzykowne.

Aby wyczyścić pamięć podręczną, prawie każda przeglądarka umożliwia tę opcję w swoich ustawieniach. Jeśli jednak należysz do osób, które nie lubią wnikać w wiele szczegółów, możesz skorzystać z darmowego narzędzia, takiego jak CCleanerzaznacz pamięć podręczną i naciśnij Uruchom Cleaner.

Zabij bezczynne karty, marnując pamięć

Chociaż ten widok robi dobre pierwsze wrażenie, niekoniecznie zapada w pamięć. Im więcej kart otworzysz w dowolnej aktywnej sesji, tym więcej zasobów sieciowych i systemowych będzie udostępniać. Aby zapobiec takim niezdarnym doświadczeniom, istnieje wiele rozszerzeń, które mogą Cię z tego wybawić. Zbyt wiele kart for Chrome jest jednym z najbardziej funkcjonalnych dostępnych na rynku. Jest ona dostępna także dla użytkowników Firefoksa. Pozwala zatrzymać, zawiesić i zamrozić dowolną stronę, kiedy tylko chcesz. Możesz także zapisać stan strony i otworzyć ją, gdy będziesz chciał z niej skorzystać ponownie.

Kolejnym darmowym alternatywnym rozszerzeniem dla użytkowników przeglądarki Chrome jest Jedna karta. Jak przetestowaliśmy w naszej recenzji, pozwala nie tylko zintegrować wszystkie karty i efektywniej nimi zarządzać, ale także pozwala zaoszczędzić do 95% przepustowości.

Przyspieszenie szybkości sieci Firefoksa

Użytkownicy Firefoksa mogą także dostosować ustawienia swojej przeglądarki, aby skorzystać z szybkich korzyści. Mnóstwo fora zasugeruj kilka żmudnych sposobów, które obejmują wszystko, od hakowania skryptów, przez usuwanie niektórych plików .dll, po kodowanie. Ponieważ wszystko to brzmi banalnie, istnieje dodatek, który zmniejsza tę niezdarność i ogranicza pracę do wpisania tylko kilku liczb. Wspomniany dodatek to Ulepsz sieć. Po zainstalowaniu wystarczy zmienić wartości domyślne. Zmień wartość „” z 6 do 16. Zaznacz także kwadratowy przycisk „Pipelining”. Umożliwia przeglądarce szybsze pobieranie treści ze stron internetowych przy użyciu większej liczby żądań i połączeń. Dla użytkowników Chrome sytuacja jest trochę smutna, ponieważ nie ma jeszcze możliwości skonfigurowania takich rzeczy.

Powiązany: YouTube Opóźnienie w przeglądarce Chrome? Wypróbuj te 10 działających poprawek

Podgląd linków bez klikania na nie

Dzięki narzędziom do skracania adresów URL każdy może teraz zmniejszyć swoje drabinkowe adresy URL do kilku znaków. Wadą tego jest to, że gdy zobaczysz takie linki, dopóki ich nie klikniesz, nie będziesz w stanie znaleźć faktycznego linku nadrzędnego. Ponadto w czasach, gdy cyberprzestępczość, zwłaszcza phishing, tak gwałtownie zmieszała się z mediami społecznościowymi, powinniśmy się martwić nie tylko danymi dotyczącymi czasu i przepustowości, ale także Twoją prywatnością i bezpieczeństwem.

Aby naprawić ten uszkodzony model, użytkownicy Chrome mogą skorzystać z rozszerzenia o nazwie Szybki podgląd. SwiftPreview wyświetla wyskakujące okno po najechaniu myszką na skurczony link i wyświetla jego podgląd w wyskakującym oknie. To narzędzie może się naprawdę przydać zapalonym użytkownikom sieci społecznościowych. Użytkownicy Firefoksa nie muszą się zniechęcać, ponieważ istnieje fajna alternatywa dla SwiftPreview, zwana Fajny podgląddzięki czemu będziesz mógł dobrze wykonywać tę pracę.

Alternatywnie możesz także użyć fajnych rozszerzeń, takich jak Odkrywacz linków I Niemały które zasadniczo spełniają to samo zadanie.

Zablokuj moduły śledzące

W jednym z moich poprzednich postów pisałem o tym, jak reklamodawcy śledzą ludzi i dlaczego jest to strasznie szkodliwe dla Twojej prywatności. Inną wadą jest to, że zajmuje również twoją sieć, co powoduje powolne połączenie z Internetem.

Możesz użyć świetnego narzędzia o nazwie Rozłącz mnieco sprawi, że wszystkie Twoje urządzenia śledzące będą oddalone.

Godne uwagi wzmianki

Oprócz wyżej wymienionych narzędzi istnieje wiele innych narzędzi, które mogą pomóc Ci zachować większą produktywność.

  • Korzystanie z Gmaila za pomocą klawiatury:CNET przedstawia jak uzyskać dostęp do konta Gmail i wykonywać wszystkie operacje bez konieczności używania myszy.

  • Łazarz zapisze wszystko, co napiszesz: Lazarus to jedno z moich ulubionych narzędzi, które pozwala użytkownikom zapisywać wszystko, co wpisali w dowolnym formularzu, sekcji komentarzy lub gdziekolwiek (oczywiście z wyjątkiem wprowadzania haseł).
  • Wyłącz Javę i Flasha: tak, to rzeczywiście jedna rzecz, której zawsze możesz szukać, zwiększając prędkość przeglądarki.
  • Wyłącz obrazy: Jeśli naprawdę brakuje Ci danych lub prędkość Internetu jest naprawdę bardzo niska, możesz także w ustawieniach wyłączyć na jakiś czas obrazy.
  • Skorzystaj z mobilnej wersji strony: Oczywiście zawsze możesz wybrać mobilną wersję dowolnej strony – to z pewnością sprawi, że strony będą szybciej renderowane i zużywać mniej przepustowości.