HSWidgets to piękny i darmowy sposób dodawania widżetów do ekranu głównego

HSWidgets to piękny i darmowy sposób dodawania widżetów do ekranu głównego 1

IPhone jest wciąż jednym z głównych nurtów smartphones na rynku, który nie oferuje sposobu umieszczania widżetów bezpośrednio obok ikon ekranu głównego. Większość telefonów z Androidem może już to zrobić, a z tego, co możemy zebrać, Apple może pracować nad czymś podobnym do tego na iOS 14. Niestety dla tych na waniliowym iOS 13 i wcześniejszych, przesunięcie na stronę Dzisiaj jest tak blisko, jak to możliwe.

Na szczęście dla łamaczy więzienia te głupie granice są łatwe do złamania. Zupełnie nowa i darmowa poprawka jailbreak o nazwie HSWidgets przez dewelopera iOS DGh0st pozwala użytkownikom wstrzykiwać wszelkiego rodzaju widżety bezpośrednio do interfejsu ekranu głównego, skutecznie „zatrzaskując” je obok wielu ikon aplikacji, które już możesz mieć.

HSWidgets obsługuje wszystkie istniejące widżety Today, w tym wstępnie zainstalowane przez Apple i te dodane do Twojego urządzenia po zainstalowaniu aplikacji innych firm, które je obsługują, ale zawiera również niestandardowe widżety stworzone specjalnie do pracy z HSWidgets, które są konfigurowalne przez użytkownika końcowego.

W powyższych przykładach zrzutów ekranu zobaczysz tylko kilka przykładów wybranych opcji widżetów, które HSWidgets wprowadza do tabeli. Po lewej stronie znajduje się ekran daty i godziny w stylu blokady. Pośrodku znajduje się widżet, który pobiera losowe zdjęcie z Rolki z aparatu, aby je wyświetlić, a po prawej stronie pokazano przykład widżetu Zapasy dzisiaj.

Ale zabawa się nie kończy. Można zmienić rozmiar wszystkich niestandardowych widżetów HSWidgets, aby zajmować więcej lub mniej miejsca na ekranie głównym. Po wejściu w tryb edycji ekranu głównego ujawnisz specjalne przyciski widżetu, takie jak przycisk Ustawienia, aby skonfigurować zachowanie widżetu oraz przycisk Zmiana rozmiaru, aby zmienić liczbę miejsc zajmowanych przez widżet na ekranie głównym:

HSWidgets to piękny i darmowy sposób dodawania widżetów do ekranu głównego 1

Zobaczysz, że widżet daty i godziny zawiera ustawienia służące do jego wyrównania i przywracania wartości domyślnych. Jak można się spodziewać, każdy widget ma własne opcje dostosowane do jego potrzeb.

HSWidgets zawiera również opcję dodawania pustych spacji do ikon na ekranie głównym. Te puste przestrzenie ikon wyglądają jak małe widżety w trybie edycji ekranu głównego, ale po powrocie do normalnego trybu ekranu głównego między ikonami aplikacji w miejscu, w którym je umieściłeś, zobaczysz puste przestrzenie. Doskonale nadają się do tworzenia niestandardowych układów ekranu głównego w celu podkreślenia tapety:

HSWidgets to piękny i darmowy sposób dodawania widżetów do ekranu głównego 3

Jeśli chodzi o korzystanie z HSWidgets, tak naprawdę nie ma żadnych opcji konfiguracji. Zamiast tego wystarczy wejść w tryb edycji ekranu głównego, nacisnąć dowolne puste miejsce wskazane przez obrysowane kwadraty i wybrać widżet, który chcemy dodać. Stamtąd możesz skonfigurować dowolne właściwości tego widżetu i umieścić je na ekranie głównym:

HSWidgets to piękny i darmowy sposób dodawania widżetów do ekranu głównego 4

Wszystkie widżety dodane do ekranu głównego za pomocą HSWidgets można przenosić tak, jak ikony aplikacji, dzięki czemu „zatrzasną się” na swoim miejscu, nie powodując nieprzyjemnego wyglądu ekranu głównego.

Uważamy, że HSWidgets to naprawdę fajny dodatek do urządzeń iOS 13 z jailbreakiem i wydaje się, że deweloper będzie dodawać kolejne poprawki do poprawki w przyszłości na podstawie żądań użytkowników. Jeśli chcesz wypróbować HSWidgets, możesz pobierz go za darmo z repozytorium DGh0st za pośrednictwem twojego ulubionego menedżera pakietów.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z repozytorium DGh0st, możesz dodać go do menedżera pakietów za pomocą następującego adresu URL:

https://dgh0st.github.io/

Czy planujesz skorzystać z HSWidgets, aby Twój ekran główny wyskoczył z tłumu? Daj nam znać, dlaczego lub dlaczego nie w sekcji komentarzy poniżej.