Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

HTML nasil çalışır?

HTML nasil çalışır?

HTML

HTML, strona yaratıcısı tarafından bir metin dosyasına yazılan kısa kodlardan oluşur. Bu kodlar etiketlerin içine yerleştirilir. Daha sonra bu metin html tipi ve uzantılı bir dosya olarak kaydedilir ve çalışmanın sonucu ve çıktısı GoogleChrome gibi bir tarayıcı üzerinden görüntülenebilir. Tarayıcı HTML dosyasını okur ve içindeki metni görsel bir biçime çevirir. İlgili sayfanın bu işleminin (Renderuj | Renderuj) strona yaratıcısı tarafından beklendiği gibi yapılması beklenir. HTML kodlaması için etiketlerin doğru kullanılması gerekmektedir. HTML sayfaları oluşturmak için kullanılan araçla ilgili olarak, temel bir kod düzenleyiciden güçlü bir grafik geliştirme ortamına kadar kullanılabilir.

Genellikle normalne strony internetowe birçok farklı HTML sayfasından oluşur. Örneğin, ana sayfa, „Hakkımızda” sayfası, iletişim bilgileri sayfası ve diğer sayfaların hepsinin kendi HTML belgeleri vardır. Jej HTML sayfası, öğeler olarak da adlandırılan bir dizi etiket içerir. HTML öğeleri İnternet’in iskeleti olarak kabul edilebilir. Bu öğeler, içeriği bölümlere, paragraflara, başlıklara ve diğer öğelere göre düzenleyen bir hiyerarşi oluşturur.

Web tarayıcıları, bir web sunucusundan veya yerel bir depodan HTML belgeleri alır ve bunları işleyerek multimedya web sayfalarına dönüştürür. Program HTML dili, içeriğin belirli bir şekilde görüntülenebilmesi için içeriğin farklı bölümlerini sarmak veya paketlemek için kullanılan bir dizi öğe içerir. Bu çevreleyen etiketler, bir kelimeyi veya resmi hiper metne dönüştürebilir, kelimeleri italik hale getirebilir, yazı tipini büyütebilir veya küçültebilir ve başka şeyler yapabilir.

HTML może zostać usunięty

Birçok kaynağın mevcut olması nedeniyle HTML programlama dilini öğrenmek çok basittir. HTML, W3C çalışma grubunun yönetimi altında İnternet izleyicisinin sürekli artan talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak rewizja edilmekte ve geliştirilmektedir. W3C, program HTML umożliwia dilini tasarlamaktan ve sürdürmekten sorumlu kuruluştur.

HTML öğrenmek ne kadar sürer?

öğrenmenin ne kadar süreceği, HTML öğrenmekten ne beklediğinize bağlıdır. HTML öğrenmek, gerekli kodları okumak ve öğrenmek için yalnızca birkaç gün sürer. HTML’nin temellerini bir saat içinde öğrenebilirsiniz. Etiketlere yeterince aşina olduğunuzda, kolayca bir HTML sayfası oluşturabilirsiniz. Ancak, iyi web siteleri tasarlamak için HTML kullanmak ayrı bir tartışmadır.

Strony internetowe İyi biri tasarlamanın yarısının beceri, diğer yarısının da yetenek olduğu söylenebilir. Öğrenme becerileri ve etiketlerin doğru uygulanması ve tanınması sonucu büyük ölçüde iyileştirecektir. Tasarımın yanı sıra hedef kitlenin doğru anlaşılması, strony internetoweinin başarı şansını artırır. Neyse ki, daha iyi web siteleri oluşturmak için ısrar ve motivasyona sahip olduğunuz sürece, bunlar araştırılabilir ve incelenebilir.

Ornek kod HTML

Belirtildiği gibi, çoğu HTML öğesinin sözdizimini izleyen bir başlangıç ​​​​ve bitiş etiketi vardır. Bu bölümde, HTML öğelerinin nasıl organizuj edileceğine ilişkin bir örnek verilmektedir.

Ana Başlık

Akılda kalıcı bir alt başlık

Akapit Birinci

”Resim”

href=”https://example.com”>Köprü

içeren ikinci paragraf

Bu bölümün devamında yukarıdaki kodlar hakkında açıklamalar yapılmıştır.

Div öğesi,

etiketi tarafından tanımlanan basit bir bölmedir. Bu öğe, daha büyük içerik parçalarını işaretlemek için kullanılabilir.
Div öğesi bir başlık (

), bir alt başlık (

), iki paragraf (

) ve bir resmi içerir.
İkinci paragraf, hedef URL’yi içeren bir href özniteliğine sahip bir bağlantıya () sahiptir.
Resim etiketinin (img) ayrıca iki özelliği vardır. Bu özniteliklerden biri görüntünün konumunu belirlemek için kullanılan src, diğeri ise görüntüyü tanımlamak için kullanılan alt’tır.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie karbonnPobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs online