Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

HTML Türleri

HTML Türleri

HTML

18 etiket içeren HTML’nin podobny do wersji, yetmişlerin başında Tim Berners-Lee tarafından yazılmıştır. O zamandan beri, HTML’nin birkaç sürümü var. Her sürümde yeni etiketler ve sıfatlar eklendi. Yetmişlerde kullanılan en yaygın sürüm, 1378’de resmi bir standart haline gelen HTML 4.01 idi. Program HTML dilinin en büyük güncellemesi 2013 yılının ortalarında HTML5 adıyla tanıtıldı. Bu güncellemede, bu biçimlendirme diline

,

ve

gibi birçok semantik etiket eklendi.

HTML 1.0

HTML 1.0, HTML’nin podobny do sürümüydü. Yayınlandığı sırada, strony internetowei geliştirme alanında pek fazla kişi aktif değildi ve program HTMLlama dili çok sınırlıydı. İnternete biraz metin koyabilmenin yanı sıra, HTML 1.0 ile yapabileceğiniz pek bir şey yoktu.

HTML 2.0

Programy HTML mają różne wersje HTML 2.0, HTML 1.0’ın w tej wersji, która jest özelliklerine sahipti ve ayrıca bu koleksiyona bazı yeni özellikler ekledi. , 1375’in ortalarına kadar web tasarım standardı olarak kabul edildi ve birçok temel özelliği ilk kez tanıttı.

HTML 3.0

tanıtılması sırasında, program HTML dili alanına daha fazla insan girmişti. Önceki standardowa strona yöneticilerine yeterli yetenekler sağlarken, daha fazla özellik ve etikete duyulan ihtiyaç hala hissediliyordu. Site yöneticileri ve yöneticileri, sitelerinin görünümünü iyileştirmek istedi.

Sorunlu Netscape

İşte sıkıntı burada başladı. O zamanlar Netscape adlı bir şirket, Netscape Navigator adlı bir ürünle tarayıcı pazarında açıkça liderdi. HTML kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için şirket, Netscape Navigator tarayıcısında özel etiketler tanıttı. Bu yeni jeszczeeneklere Netscape uzantı etiketleri adı verildi.

Bu sorun büyük sorunlara neden oldu. Diğer tarayıcıların yaratıcıları bu etiketlerin etkilerini kopyalamaya çalıştılar; Çünkü geride kalmak istemiyorlardı. Ancak sorun, bu tarayıcıların Netscape ile tam olarak aynı sonuçları üretememesi ve çıktının farklı görüntülenmesiydi. Yani bir sayfa Netscape eklentisi ile tasarlanmışsa bu sayfa diğer tarayıcılarda düzgün görüntülenemeyecektir. Bu sorun Markup alanının öncülerinin kafa karışıklığına ve öfkesine neden oldu.

HTML’nin üçüncü sürümüyle tanışın

Twoje i Dave Raggett liderliğindeki bir HTML çalışma grubu, HTML 3.0 adlı yeni bir HTML taslağı tanıttı. Bu sürüm, HTML için birçok gelişmiş özelliğe sahipti ve site yöneticilerinin sayfa tasarlaması için daha birçok fırsat sağladı. Ne yazık ki, o sırada tarayıcılar yeni güncellemeleri uygulamakta çok yavaştı. Bu tarayıcılar, yeni özelliklerin yalnızca bazılarını uyguladı ve geri kalanını terk etti.

HTML 3.0, którego potrzebujesz do edycji?

Terk edilmesine yol açan eksikliklerinin bir kısmı, boyutuyla ilgili olarak görülebilir. Neyse ki, sorumlu kişiler bu eksikliği fark ettiler ve sonuç olarak sonraki güncellemeler yapılandırılmış desene göre tasarlandı (modüler | Modüler). Bu, bu güncellemelerin aşamalar halinde ve farklı seviyelerde eklenebileceği anlamına gelir. Bu yapılandırılmış model, tarayıcı şirketleri için yeni özellikleri uygulama sürecini kolaylaştırdı.

HTML 3.2 i W3C’nin luşumu

Her biri yalnızca belirli bir tarayıcı ile uyumlu olan farklı etiketlerin sayısı jej geçen gün artıyordu. Bu konu, yeni bir standart oluşturulmasına ihtiyaç olduğunu açıkça göstermiştir. World Wide Web (W3C) 1372’de kuruldu. Bu organizasyonun amacı, program HTML dilini standardowy hale getirmek ve güncellemelerini doğru yönde yönlendirmektir. W3C tarafından sunulan ilk sürüm ilk olarak WILBUR olarak adlandırıldı ve daha sonra HTML 3.2 olarak biliniyordu.

HTML 3.2’deki değişiklikler nelerdi?

Bu sürüm, mevcut standartlar için değiştirilmiş bir sürümdü ve daha sonraki sürümler için daha büyük adımların çoğu atlandı. Netscape (ve daha az ölçüde Microsoft tarafından) tarafından sağlanan uzantı etiketlerinin çoğu yeni standartta uygulanmadı. Kup ten standardowy stary program popüler w formacie 1375’te Resmi HTML w starym standardzie. Bugün, hemen hemen tüm tarayıcılar bunu tam olarak desteklemektedir.

Gotowy HTML 4.01 i CSS

HTML 4.01, program HTML, który zawiera standardowy temel bir gelişme ve geleneksel (klasik) HTML’nin son yeniden yazılması olarak kabul edilir. Gelişimin ilk aşamalarında ona COUGAR (yabani kedi anlamına gelir) deniyordu. Bu sefer, HTML 3.0’ın eksikliklerini iyileştirmek için özelliklerin çoğu tanıtıldı. Ayrıca, küreselleşmeye ve yeni bir olgu olan Basamaklı Stil Sayfaları (CSS) için desteğe odaklanan eski etiketlerin bir dizi sıralaması ve modifikasyonu yapıldı.

Microsoft, HTML 4.01’in geliştirilmesine nasil katkıda bulundu?

HTML 4.01, W3C tarafından 1376’nın ortalarında sunuldu 1377’nin başında resmi standardowy haline geldi. Internet Explorer’da HTML 4.01 desteği Microsoft tarafından şaşırtıcı bir şekilde ciddiye alındı. Ve IE5’in pazar lideri sürümü (ardından IE6 gelir), tüm etiketler ve nitelikler için mükemmel destek sağladı.

Wymagane działanie, Netscape’in mükemmel Navigator 4.7, HTML 4.01’i ma to zastosowanie CSS‘yi desteklemekten tamamen acizdi. Ancak, bugünün tarayıcıları çok daha gelişmiştir. HTML 4.0’ın yayınlanmasından kısa bir süre sonra dokümantasyonu gözden geçirildi ve bazı düzeltmeler yapıldı. HTML 4.01 olarak adlandırılan bu yeni sürüm, bu özelliğe sahip son sürümdü.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie HuaweiPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo