Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Huawei Appgallery Bug umożliwia pobieranie płatnych aplikacji za darmo

Luka w zabezpieczeniach galerii aplikacji Huawei umożliwia pobieranie płatnych aplikacji na Androida z tego sklepu za darmo.

Błąd Huawei AppGallery nadal występuje przez kilka tygodni po zgłoszeniu go przez programistę Huawei.

Jak Władze Androida Zwraca uwagę, że od czasu nałożenia amerykańskich sankcji Huawei nie może korzystać ze Sklepu Google Play na swoich smartfonach z Androidem. Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, Huawei stworzył sklep z aplikacjami o nazwie AppGallery, będący częścią portfolio usług mobilnych.

Programista Androida Dylan Russell odkrył najnowszy błąd w sklepie AppGallery. API tego sklepu nie zapewnia żadnej ochrony płatnym aplikacjom. Przy odrobinie pracy i odrobiny wiedzy technicznej możesz skorzystać z API tego sklepu, aby uzyskać link do pobrania płatnych programów za darmo i pobrać je bez płacenia.

Russella był w stanie pobrać kilka płatnych aplikacji, korzystając z luki wykrytej w AppGallery.

Zwraca uwagę, że nie jest to problem wyłączenia licencjonowania aplikacji deweloperów w aplikacjach i tak naprawdę Huawei musi to naprawić.

Ten błąd zmniejszy potencjalne przychody programistów i będzie bramą do kradzieży AppGallery. Atakujący mogą wykorzystać interfejs API Huawei AppGallery Store do pobrania płatnych aplikacji za darmo, bez wchodzenia do sklepu i płacenia.

Russella zgłosił błąd Huawei w lutym. Dał im pięć tygodni na rozwiązanie problemu. Jednak po kilku tygodniach luka w zabezpieczeniach AppGallery nadal występuje i ludzie mogą bezpłatnie pobierać płatne aplikacje z tego sklepu. Wydaje się, że naprawienie tego problemu nie zajmie Huawei więcej czasu.

Russella potwierdził, że luka ma przypisany identyfikator. Huawei zaoferował także nagrodę deweloperowi za odkrycie tego problemu związanego z bezpieczeństwem, jednak z jakiegoś powodu nie przyjął nagrody.

CZYTAĆ:  Jak odczytać plik so na Androidzie?

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie SamsungaPobierz motywy WordPress za darmokurs udemy do pobrania za darmo