Huawei będzie nadal dostarczał aktualizacje zabezpieczeń do urządzeń z Androidem; W tym produkty HONOR

W odpowiedzi na pozornie zerwanie więzi biznesowych z Huawei, przyszłość telefonów Huawei i HONOR wydaje się być co najmniej niepewna. Dzieje się tak pomimo faktu, że Google gwarantuje, że istniejące urządzenia Huawei będą nadal miały dostęp do Google Play i będą chronione przez Google Play Protect.

Od tego czasu firma wysłała oświadczenie uzupełniające dotyczące tego problemu. Oświadczenie mówi, że Huawei będzie nadal zapewniał aktualizacje zabezpieczeń istniejących urządzeń Huawei i HONOR. Dotyczy to zarówno telefonów, jak i tabletów.

Huawei będzie nadal dostarczał aktualizacje zabezpieczeń do urządzeń z Androidem; W tym produkty HONOR 1

Oto oświadczenie, odtworzone w całości:

Huawei wniósł znaczący wkład w rozwój i rozwój Androida na całym świecie. Jako jeden z głównych globalnych partnerów Androida ściśle współpracowaliśmy z ich platformą typu open source, aby opracować ekosystem, który przyniesie korzyści zarówno użytkownikom, jak i branży.

Huawei będzie nadal zapewniał aktualizacje zabezpieczeń i usługi posprzedażne wszystkim istniejącym produktom na smartfony i tablety Huawei i Honor, które zostały sprzedane lub wciąż dostępne w magazynie na całym świecie.

Będziemy nadal budować bezpieczny i zrównoważony ekosystem oprogramowania, aby zapewnić najlepszą jakość wszystkim użytkownikom na całym świecie.

Google nie jest jedyną firmą, która zrywa relacje biznesowe z chińską firmą. Intel i Qualcomm również zrobiły to samo. Pierwszy z nich wpłynie bezpośrednio na produkcję serwerów i notebooków Huawei, a drugi na telefony zarówno urządzeń Huawei, jak i HONOR, które nie korzystają z własnych mikroukładów Hisilicon.

Podsumowując, wciąż nie jest jasne, jaki będzie bezpośredni wpływ na konsumentów. A ponieważ Huawei ma podobno trzy miesiące dostaw, nie ma zbyt wiele czasu, aby Huawei zastanowił się nad kolejnym krokiem.