Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Huawei znajdzie właściwy sposób na obejście sankcji USA na smartphones

Wojna handlowa między Chinami a USA pochłonęła wiele ofiar, w tym Huawei. Nie jest to nowy temat i wydaje się, że marka przezwyciężyła problem ze swoim ekosystemem. Mimo to nie zrezygnował z utrzymania swojej pozycji na rynku.

Oczywiście do tego potrzebny jest dostęp do wielu komponentów, które do tej pory wydają się zablokowane. Huawei będzie miał teraz w toku jeszcze jedną akcję, która mogłaby przezwyciężyć wszelkie ograniczenia narzucone przez USA i tym samym powrócić na rynek smartphones.

Komponenty Huawei w USA smartphones Rynek

Bardziej niż usługi Google i innych partnerów, Huawei jest uzależniony od rynku komponentów. Był to jeden z punktów amerykańskiego ataku na markę i jeden ze sposobów na ograniczenie jej obecności na rynku smartphones.

O ile w pierwszym przypadku wszystko zostało rozwiązane z HarmonyOS i jego ekosystemem usług i aplikacji, to w przypadku komponentów jest inaczej. Huawei osiąga punkt dostosowania się wewnętrznie, aby móc oferować nowe propozycje, zwłaszcza na rynku smartphones, jak można się spodziewać w przypadku SoC Snapdragon.

Komponenty Huawei w USA smartphones Rynek

Aby obejść wszystkie te ograniczenia, Huawei może wkrótce podjąć kroki w celu obejścia sankcji USA w sprawie smartphones. Który jest zaawansowany jest to, że marka będzie udzielać licencji na część swojej marki innym firmom, które w ten sposób dotrą na rynek bez ograniczeń.

Ten pierwszy krok będzie dotyczył części projektowej smartphones i zagwarantować dostęp do kluczowych komponentów. Na razie wydaje się, że plan koncentruje się na firmie Xnova, której właścicielem jest China Postal and Telecommunications Appliances. Byłoby to wyjście na rynek, aby kupić wszystkie różne elementy.

Komponenty Huawei w USA smartphones Rynek

Istnieją nawet doniesienia, że ​​firma TD Tech Ltd. będzie miała takie samo leczenie, ale w tym przypadku sprzeda smartphones z własną marką. Te różne modele biznesowe zostaną dostosowane do każdego partnera, dzięki czemu znajdą najprostszy sposób na zapewnienie, że Stany Zjednoczone nie będą blokować dostępu do komponentów.

Może nie jest to najwspanialszy sposób na przezwyciężenie tego problemu, ale daje Huawei sposób na utrzymanie się na rynku przez smartphones. To także gwarancja, że ​​po sprzedaży Honora ten obszar powróci do rentowności marki.