Hydro One, aby pojazdy elektryczne zapewniały wsparcie podczas przerw w dostawie prądu w Ontario

Hydro One i Peak Power niedawno wprowadziły nowy, innowacyjny program pilotażowy w Ontario, który przetestuje zdolność pojazdów elektrycznych (EV) do działania jako baterie i dostarczania energii elektrycznej przez symulowane przerwy w dostawie prądu (przez Tesla North).

Hydro jeden

Wykorzystując dwukierunkowe ładowanie pojazdu do domu (V2H), technologia ma potencjał, aby wesprzeć przejście na elektryfikację i gospodarkę niskoemisyjną dla klientów w Ontario. Program zbada również, w jaki sposób ta technologia może poprawić niezawodność systemu dystrybucji Hydro One.

„Jako lider w integracji czystych źródeł energii dokonujemy inteligentnych inwestycji w nasz system elektroenergetyczny, aby zwiększyć odporność energetyczną” – powiedział Jason Fitzsimmons, dyrektor techniczny Hydro One.

Program pilotażowy jest częściowo finansowany przez Fundusz Innowacji Sieciowych Niezależnego Operatora Systemu Elektroenergetycznego (IESO). Peak Power, we współpracy z Nissanem i rządem federalnym, wykorzysta swoje oprogramowanie zademonstrowane w istniejącym programie pilotażowym Peak Drive, aby zbadać korzyści płynące z dwukierunkowego ładowania V2H.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Hydro One jako partner w sektorze użyteczności publicznej, który podziela naszą pasję do pionierskich innowacji w zakresie czystej energii, aby przynosić korzyści ich klientom i wspierać niezawodność, przystępność cenową i zrównoważony rozwój sieci Ontario wraz z rosnącą popularnością pojazdów elektrycznych” – powiedział Matthew Sachs, Dyrektor Finansowy, Moc Szczytowa. „Ten projekt V2H pokaże, jak przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i operatorzy systemów mogą zintegrować inteligentną czystą technologię, aby zmodernizować swoją sieć za pomocą opłacalnych rozwiązań programowych”.

Technologia dwukierunkowego ładowania V2H jest już stosowana w pojazdach Nissan Leaf EV w Japonii w Europie. i Australii.