Ikea ujawnia aktualizacje swoich urządzeń SmartHome do 2020 roku

Powszechnie wiadomo, że Ikea jest po prostu standardem w świecie mebli do każdego obszaru domu. Jednak wraz z rozwojem możliwości technologicznych w domach dodano nowy wymóg dotyczący większości komponentów czyniących je inteligentnymi.

W końcu coraz więcej firm technologicznych zaczyna wchodzić w ten obszar, opracowując sprzęt, który sprzyja środowisku, które nazywają SmartHome lub Smart Home. Ikea wie, że jest to obiecujący rynek i dlatego postanowiła podjąć to wyzwanie z powagą, na jaką zasługuje.

Trudny początekl

Ikea ujawnia aktualizacje swoich urządzeń SmartHome do 2020 roku 1

Na początku tego roku firma ogłosiła już zamiar opracowania sprzętu, który pozwoliłby na stworzenie Ikea SmartHome. W ten sposób nie tylko meble należałyby do tej firmy, ale także elektroniczne elementy dekoracyjne, które je uzupełniają.

Jednak jego pierwsze kroki nie były tak udane. Jego oprogramowanie zaczęło się od wielu awarii, a instrukcje użytkowania nie były jasne. Dlatego użytkownicy uznali, że korzystanie z niego jest zbyt skomplikowane i niewygodne. Teraz do 2020 roku Ikea przygotowuje się do drugiej rundy i przygotowuje kilka niespodzianek, które pomogą poprawić początkowy wizerunek grupy inteligentnych urządzeń firmy.

Nadchodzą skróty

Ikea ujawnia aktualizacje swoich urządzeń SmartHome do 2020 roku 2

Pierwszą z nowości, które wprowadza firma, jest mały przycisk zwany ShortCut (skrót). Dzięki niemu ludzie będą mogli programować „sceny” z aplikacji domowej Ikea, aby niektóre czynności były wykonywane po naciśnięciu.

W domu może być ich tyle, ile chce użytkownik, i każdy z nich będzie kosztował 7 około dolarów. „Sceny” ShortCut będą serią jednoczesnych działań związanych z danym wydarzeniem (wyjście z domu, pójście spać, oglądanie telewizji itp.).

Różne elementy domu można zaprogramować tak, aby każdy z nich wykonywał określoną akcję. Na przykład przed snem ten ShortCut może wysłać polecenie do wszystkich świateł, telewizorów i graczy w domu, aby się wyłączyć. Ponadto, gdy się obudzisz, możesz liczyć na kogoś, kto rano zacznie twoją listę odtwarzania i podniesie żaluzje, aby wpadało światło słoneczne.

Oprogramowanie otrzymuje niezbędną zmianę

Ikea ujawnia aktualizacje swoich urządzeń SmartHome do 2020 roku 3

Z drugiej strony, jedną z najbardziej znanych modyfikacji, przez które będą przechodzić urządzenia Ikea SmartHome, jest modyfikacja działania ich oprogramowania. Początkowo Ikea opracowała aplikację do dodawania do inteligentnych komputerów wykrytych w domu za pośrednictwem serwera proxy, a nie poprzez działania użytkownika.

Miało to ułatwić im życie, jednak sprawili, że błędy w czytaniu i błędy były znacznie bardziej mylące dla użytkowników. Dlatego pracują nad nowym sistema znacznie bardziej przyjazne, dzięki którym mogą ręcznie dodawać nowe urządzenia i upewnić się, że aplikacja je rozpoznaje.

Ikea nie podała jeszcze szczegółowych informacji na temat tego, jak wszystko będzie działać, więc możemy tylko wiedzieć, że zwróciły swoje sistema bardziej przyjazny Aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnych kroków, jakie należy podjąć, aby to osiągnąć, będziemy musieli poczekać do 2020 r.

Wyczyść rzeczy

Warto wspomnieć o tym, że Ikea poświęcił również część swojego czasu na doskonalenie instrukcji użytkowania swojego sprzętu. Wiele razy powodowało to zamieszanie u swoich klientów z powodu niejasności, a nawet błędu.

Dlatego teraz firma je odnawia, aby ułatwić ich śledzenie. Dodaje także animacje, które zostaną odtworzone w instrukcjach aplikacji, gdy zostaną skonsultowane. Wszystko to jako próba uczynienia rzeczy bardziej zrozumiałymi dla przyszłych użytkowników.