Ikony Snapchata i ich znaczenie

Masz konto Snapchat? Gratuluję bycia jednym w 186 milionów. Snapchat stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości, oferując coś zupełnie odmiennego od każdej innej usługi przesyłania wiadomości: samo-usuwające się wiadomości (lub Snapy). Pisaliśmy o Snapchacie już wcześniej, od wskazówek, jak usunąć konto Snapchat i przewodnika po ekskluzywnych emoji tylko dla Snapchata. Ale tym razem zajmiemy się pięknie złożonym tematem ikon Snapchata i ich znaczeniem.

Co więc oznaczają te wszystkie zwisające wachlarzami kolorowe kwadraty i strzały? Jak korzystać z tej przeklętej aplikacji Snapchat? Jakie jest znaczenie tych wszystkich ikon Snapchata? I dlaczego jestem poszukiwaczem gorączki złota z lat 40. XIX wieku? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania i wiele innych (ale tak naprawdę tylko na temat ikon), czytaj dalej!

Ikony Snapchata i ich znaczenie

Najpierw zapoznajmy się z sześcioma różnymi kategoriami ikon: Wysłane, Otwarte, Otrzymane, Wyświetlone, Zrzut ekranu i Odtwarzanie. To kilka słów, które mogą nic nie znaczyć… jeszcze. Zasadniczo wszystkie te kategorie dotyczą różnych sposobów interakcji z Snapchat, Snapchat Snaps i znajomymi Snapchat.

W każdej z tych kategorii zauważysz również, że kolory się powtarzają… kolory nie tylko się powtarzają, ale mają również określone znaczenie. Ale to coś, o czym lepiej dyskutować, gdy się pojawi. Więc bez zbędnych ceregieli zagłębmy się w świat ikon Snapchata.

Wysłane ikony

Nasz pierwszy zestaw ikon to „Wysłane” ikony. To jest na końcu umowy. Są to Snapy i Czaty, do których wysłałeś inny ludzie. (Przejdziemy do snapów i czatów, które otrzymałeś za minutę. Załóżmy również, że ci ludzie są twoimi przyjaciółmi.) W tej kategorii możesz zobaczyć jedną z tych trzech ikon:

wsparcie14.3Ta w pełni wypełniona strzałka w kolorze czerwonawo-malinowym oznacza, że ​​wysłałeś Snap bez dźwięku. Ponownie, to jest na końcu czatu, wysłałeś zdjęcie swojej najbrzydszej twarzy. Zobaczysz, gdy będziemy eksplorować inne ikony, czerwonawy / malinowy jest używany do wszystkich snapów i czatów, które nie mają dźwięku.

wsparcie15.0Fioletowa w pełni wypełniona strzałka przedstawia Snap z dźwiękiem. Musiałeś wysłać małą część swojego szefa przeklinającą cię lub dziewczynę przed sobą idącą korytarzem i potykającą się. Jak zobaczysz, fioletowe ikony Snapchat są konsekwentnie używane do Snapów i Czatów z audio.

wsparcie15.6Niebieska wypełniona strzałka oznacza wysłaną wiadomość czatu. Czat różni się od Snap. Możesz rozpocząć czat ze znajomym przez SMS lub wideo. Jest podobny do Facetime lub Skype ale styl Snapchat, w którym Snapchat usuwa wszystko, chyba że zapisujesz informacje. Wszystkie pozostałe niebieskie ikony reprezentują czat.

Otwarte ikony

Kolejną kategorią ikon są ikony „Otwarte”. Informują one, gdy ktoś nie tylko otrzymał, ale także otworzył Snap lub Czat. Dają ci one przewagę, dzięki czemu wiesz, że czeka Cię prawdziwa zabawa. Od razu rozpoznasz te ikony jako otwarte strzałki. Widzisz, co oni tam zrobili? Co? Całkiem sprytne rzeczy. Otwórz strzały … otworzyłem Snap … dobrze, rozumiesz.

wsparcie14.6Obrysowana strzałka czerwonawo-malinowa oznacza, że ​​przyjaciel otworzył Snap bez dźwięku. Snap, który wysłałeś podczas jazdy kolejką górską bez dźwięk twojego krzyku jak małe dziecko; tak, właśnie to widzieli. Pamiętaj, że czerwony to brak dźwięku. Czy to ja, czy zaczyna wyglądać bardziej pomarańczowo? Co to do cholery jest?

wsparcie14.9Purpurowa strzałka wskazuje, że przyjaciel otworzył Snap z dźwiękiem. To staje się łatwiejsze, prawda? Fioletowy oznacza z dźwiękiem, a otwarta strzałka oznacza, że ​​przyjaciel go otworzył.

wsparcie15.5Niebieska strzałka wskazuje, że znajomy przeczytał wysłany do niego czat. Teraz nie można tego cofnąć. Wszystko, co możesz teraz zrobić, to z niecierpliwością czekać na odpowiedź represyjną.

cash-sent-icon-154966063Zielona strzałka. Poczekaj, przytrzymaj telefon. ZIELONY? Nic nie mówiłeś o zieleni! Właśnie się tego spodziewałem! Cicho, uspokój się, wszystko w porządku, wszystko w porządku. Jest to funkcja o nazwie Snapcash. Snapchat nawiązał współpracę z Square (squareup.com, firma zajmująca się przetwarzaniem kart kredytowych i rozwiązaniami biznesowymi. Wiesz, że małe, elegancko wyglądające białe kwadraty, które ludzie w lokalnych firmach mają na telefonie, lub biała podstawka, którą obsługują Twoją kartę kredytową, kiedy coś kupujesz? Co? Nie robisz zakupów lokalnych? Wstydź się.), Aby każdy, kto ma Snapchat, który łączy kartę debetową, mógł wysyłać lub odbierać pieniądze od kogokolwiek za pomocą karty debetowej powiązanej z Snapchat.

Teraz, jak mówiłem, ZIELONA pusta strzała oznacza, że ​​przyjaciel oglądał i otrzymał gotówkę. Miejmy nadzieję, że wysyłałeś go przy zdrowych zmysłach. Wszystkie interesy związane z Snapcash przechodzą bezpośrednio przez Square, więc weź je ze sobą.

Otrzymane ikony

Przechodzimy teraz do tej części doświadczenia Snapy, w której TY coś otrzymałeś. Dlaczego twój przyjaciel ma całą zabawę? Są to ikony „Otrzymano”. Zobaczysz jeden z tych bloków koloru, gdy pojawi się Snap lub Czat.

Ikony Snapchata i ich znaczenie 1

Ikony Snapchata i ich znaczenie 2

wsparcie16.2Niebieskie, nie kwadratowe, ale kwadratowe, blokowe Q, które jest grubą, zaciemnioną niebieską komiczną myślą lub dymkiem oznacza, że ​​otrzymałeś Czat. Wszystkie rzeczy niebieskie są wszystkimi rzeczami Czat, a ten oznacza, że ​​masz jeden! Huzzah! Jesteś popularny!

ZoidbergHappy

Oglądane ikony

Poniższe ikony informują, że jest to Snap, który już widziałeś. Ciesz się tymi ikonami do końca, ponieważ te Snapy wkrótce znikną. Mimo to w kulturze ADD mediów społecznościowych miło jest przypomnieć, że tak, przeczytałeś tę rzecz w ciągu ostatnich trzydziestu sekund.

Ikony Snapchata i ich znaczenie 3

Ikony Snapchata i ich znaczenie 4

wsparcie16.1Wreszcie (dla tej kategorii) mamy niebieskie okno dialogowe. Dlaczego jest to okno dialogowe, a nie kwadrat? Czy to jest zbyt dobre dla kwadratowości? W każdym razie to po to Czaty które już oglądałeś.

Ikony zrzutu ekranu

Nadchodzą prawdopodobnie najważniejsze ikony całej listy. Te ikony informują, że Twój Snap został nie tylko widziany… jakiś palant, do którego go wysłałeś, wykonał zrzut ekranu. W zależności od czułości… Informacja wysłałeś (nazwiemy to tak), dzięki temu dowiesz się, kogo możesz potrzebować do zaprzyjaźnienia się. A może poinformuje Cię o tym, jak przygotować swojego prawnika.

wsparcie14.7Ta (różowa?) Ikona informuje, że wykonano zrzut ekranu Snap bez przesłanego dźwięku. Nie jestem do końca pewien, jak nazwać ten kształt. Wygląda na to, że był wypadek z transporterem Star Trek symbol oraz przyciski szybkiego przewijania do przodu / do tyłu na pilocie.

wsparcie15.3Po raz kolejny fioletowy dotyczy Snaps z audio, a to oznacza, że ​​jeden z tych Snapów wykonał zrzut ekranu. Oczywiście wątpię, by zrzut ekranu zachował dźwięk … więc masz to za sobą.

wsparcie15.9Niebieska ikona przekazywania Star-Trek pokazuje, że ktoś, do kogo wysłałeś daną czat, zrobił jej zrzut ekranu. Człowieku, potrzebujesz lepszych przyjaciół.

Powtórz ikony

Funkcja powtórki Snapchata jest jednym z jej najlepiej strzeżonych tajemnic… ale rozmawialiśmy o tym wcześniej. Zasadniczo, po obejrzeniu Snapa, pojawi się okno dialogowe, które daje możliwość ponownego odtworzenia po naciśnięciu i przytrzymaniu. Jednak nie możesz tego zrobić po prostu w lewo i w prawo: dostajesz tylko jeden powtarzaj co 24 godziny. Możesz także odtworzyć tylko Snap natychmiast po obejrzeniu. Nie trzeba więc patrzeć na innego Snapa, wychodzić z aplikacji ani przełączać się na inną aplikację przed obejrzeniem powtórki. Jeśli nie włączysz powtórki natychmiast po obejrzeniu Snap…, nie otrzymasz powtórki.

wsparcie14.8Ta… pętla puce (magenta?) To nie Ourobouros… mityczny wąż, który pożera własny ogon na wieczność. Jest to ikona informująca, że ​​przesłany Snap (ten bez dźwięku) został odtworzony. Dobra robota, ty! Wysłałeś coś naprawdę dzielącego na bok lub na tyle godnego uwagi, że jeden z Twoich znajomych zdecydował się ich użyć jeden codzienna powtórka.

wsparcie15.4Ta fioletowa pętla jest taka sama jak powyżej, ale dotyczy Snapsów robić mieć dźwięk. To pozwala ci to wiedzieć że został odtworzony. I prawdopodobnie przed twoim byłym.

Czy zauważasz wyraźny brak niebieskich pętli? To znaczy, ma sens … nie musisz powtórna rozgrywka czat, bo to tylko słowa. Chyba po prostu brakuje mi niebieskich ikon. Nie żałuj też, że nie było Zielony pętla, która pozwoliłaby ci podwoić ilość pieniędzy, które właśnie wysłał ci przyjaciel? Tak, nie sądzę też, żeby tak się działo w najbliższej przyszłości.

Co nowego w Snapchacie: 2019

Minął mniej niż rok, ale pozostaw to Snapchatowi, aby nigdy nie przestawał się ruszać! Zgodnie z oczekiwaniami rozmiar aplikacji, zakres i liczba funkcji udostępnianych milionom użytkowników wciąż rośnie. Obejmowało to zmiany istniejących funkcji w aplikacji, dodawanie całkowicie nowych akcji i dodawanie… zgadłeś: więcej ikon! Omówimy to, co się zmieniło i co nowego, aby lepiej mieć nadzieję, że nawigacja w Snapchacie będzie bezbolesna.

Niektóre rzeczy się zmieniły, niektóre urosły, a niektóre są zupełnie nowe!

  • Status mapy to funkcja, która pozwala udostępniać znajomym Snapchat, gdzie jesteś w danym momencie na Snap Map. Kiedy zaktualizujesz swój status mapy, twój Bitmoji pojawi się na Snap Map z nazwą lokalizacji w dymku tekstowym. Aby ustawić Status mapy, wystarczy przesunąć palcem w dół na głównym ekranie aparatu Snapchat, a następnie nacisnąć „Status”. Po wybraniu „Gdzie jesteś?” Możesz dostosować swój status i wybrać Bitmoji. Sfinalizuj swój status mapy, klikając „Ustaw status” i voila! Osoby, którym udostępniasz swoją lokalizację, mogą teraz wyświetlać Twój status, dopóki nie przejdziesz do nowego miejsca (lub po czterech godzinach).
  • The Złota Gwiazda funkcja jest w zasadzie odpowiednikiem niebieskiego znacznika wyboru na Twitter lub Instagram. Oznacza to, że masz wielu fanów na Snapchacie i masz historię publikowania interesujących treści. Zazwyczaj ludzie, którzy otrzymują Złotą Gwiazdę, to zarówno gwiazdy, jak i osoby wpływowe Twórcy obiektywów.
  • Snapchat na Androida został przebudowany w 2019 roku! Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, prawdopodobnie pamiętasz frustrujące błędy i długie czasy ładowania, które pojawiły się w starej aplikacji Snapchat. Chociaż nie zauważysz dużej różnicy w wyglądzie i funkcjonalności aplikacji, z przyjemnością doświadczysz znacznie szybszego Snapchata bez przerywania błędów przez cały czas.
  • Snapgames, Niedawno uruchomiono nową platformę do gier Snapchat, wprowadzając pierwsze trzy gry, Bitmoji Party, Zombie Rescue Squad i Snake Squad! Łącznie w pierwszej rundzie testów wydanych zostanie sześć gier, z których wszystkie będą dostępne bezpośrednio w aplikacji Snapchat. Są przeznaczone do zabawy z przyjaciółmi lub indywidualnie, jeśli chcesz. Wystarczy wybrać ikonę statku rakietowego, aby rozpocząć grę na czacie lub czacie grupowym.
  • Naklejki lokalizacji są jedną z najpopularniejszych funkcji Snapchata w tym roku, umożliwiając dzielenie się z obserwującymi, gdzie jesteś na wykonanych zdjęciach. Niezależnie od tego, czy robisz sobie zdjęcie na plaży, na siłowni, czy w salonie, po prostu wybierz przycisk naklejki (trzecia ikona w dół po prawej stronie), kliknij „lokalizacja” i przewijaj pobliskie miejsca, aż znajdziesz czego szukasz! Czy jest lepszy sposób, aby pochwalić się podróżami do Punta Cana, Paryża lub Playa Del Carmen.
  • Charms przyjaźni to sposób na rozpoznanie swoich przyjaźni na Snapchacie! Każdy urok reprezentuje coś, co ty i twój przyjaciel macie wspólnego lub coś, czego razem doświadczyliście. Na przykład, jeśli ty i twój przyjaciel jesteście Skorpionami, możecie otrzymać urok przyjaźni Zodiaku. Najlepsza część tej funkcji? Uroki przyjaźni są zawsze niespodziankami!

Tak wyglądało nasze podsumowanie ikon Snapchata i ich znaczenie. Mamy nadzieję, że dzięki temu Twój Snapchat odczuje mniejszy ból głowy. Jeśli masz jakieś pytania, możesz przejść do strona pomocy technicznej Snapchata, ale prawdopodobnie będziesz mieć więcej szczęścia, publikując komentarz do artykułu. Ale nic za długo. Zachowaj spokój.

Note: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 7 września 2015 r. Został zaktualizowany i zawiera najnowsze aktualizacje Snapchata z czerwca 3, 2019.

Ikony Snapchata i ich znaczenie 5