Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ile kosztuje ChatGPT? Objaśnienie opłat i cen w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ile kosztuje ChatGPT? Objaśnienie opłat i cen w 2023 r

Odkąd bezpłatne tworzenie OpenAI stało się dobrze znane, zapytania o cenę ChatGPT są kontynuowane. Więc ile kosztuje ChatGPT?

Jeśli chcesz ulepszyć przetwarzanie języka, możesz zastanawiać się, czy koszt aktualizacji jest tego wart.

W tym artykule przedstawimy obszerne zestawienie cen ChatGPT, funkcji i wszystkiego, co otrzymasz w ramach aktualizacji, więc czytaj dalej!

Co to jest ChatGPT?

Zanim przejdziemy do tego, ile kosztuje ChatGPT, musimy zrozumieć, o co chodzi w tej platformie.

Opracowany przez OpenAIChatGPT to model językowy, który może generować odpowiedzi podobne do ludzkich na różne żądania, ponieważ spędził lata na szkoleniu w zakresie szerokiej gamy materiałów internetowych.

Elon Musk był w zarządzie OpenAI, który wynalazł ChatGPT. AI i firma badawcza OpenAI opublikowała ChatGPT 30 listopada 2023 r.

OpenAI opracowało zarówno DALL-E-2popularny generator grafiki AI i Whisper, niezależny system wykrywania mowy.

ChatGPT może być używany do wielu działań związanych z przetwarzaniem języka naturalnego, w tym do tworzenia tekstu, dyskusji i odpowiadania na pytania.

ChatGPT był szkolony przez lata przy użyciu modelu języka, który tworzy tekst przy użyciu metod głębokiego uczenia się. Został przeszkolony w zakresie znacznej ilości danych tekstowych, co umożliwiło mu generowanie ludzkich odpowiedzi na różne podpowiedzi. Architektura modelu to transformator, który okazał się skuteczny w wielu zastosowaniach NLP.

Oprócz tworzenia tekstu ChatGPT można dostosować do wykonywania określonych zadań NLP, w tym odpowiadania na pytania, rozpoznawania tekstu i tłumaczenia języka. ChatGPT napisze ci kody programowania; umożliwia to programistom tworzenie solidnych aplikacji NLP, które mogą dokładnie wykonywać określone zadania.

Czym są plany cenowe ChatGPT?

Więc ile kosztuje ChatGPT? Obecnie ChatGPT oferuje dwa plany, darmowy i Plus; przyjrzyjmy się im szczegółowo poniżej:

CzatGPT za darmo

Chociaż ChatGPT jest dostępny dla wszystkich i jest darmowy, istnieją obecnie pewne ograniczenia tej dostępności.

Będą przerwy, ponieważ korporacja będzie próbowała zrównoważyć codzienne wahania liczby użytkowników z wymaganiami obliczeniowymi.

Rekommenderad:  Między zwyczajami a tradycjami, nawyki

Użytkownicy zauważyli, że czas odpowiedzi ChatGPT może być czasami opóźniony, nawet jeśli nie ma awarii. Dzieje się tak prawdopodobnie w przypadku, gdy usługa obsługuje dużą liczbę zapytań.

Jednak ChatGPT jest dostępny za darmo, a dostęp do takiej mocy i innowacji opartych na sztucznej inteligencji jest bezcenny.

ChatGPT Plus

ChatGPT Plus to ulepszona wersja ChatGPT, która zapewnia wczesny dostęp do nowych funkcji, szybsze odpowiedzi i lepszą łączność z narzędziem.

Deweloper Zhahid Khawaja dostarczył dowodów na istnienie ChatGPT Pro, publikując na Twitterze film pokazujący, jak korzysta z programu. Ale OpenAI nie przekazało opinii publicznej żadnych ostatnich aktualizacji dotyczących tej strategii.

Jednak ChatGPT Plus jest obecnie dostępny tylko dla ograniczonej liczby subskrybentów, a niektórzy dzielą się swoimi doświadczeniami. Ponadto jest to jedyny sposób na dostęp do ChatGPT-4 w tym momencie.

Oprócz ulepszenia ogólnego modelu w celu uwzględnienia zwiększonej kreatywności, przyjmowania danych wizualnych, a nawet zbierania informacji z łącza w celu zapewnienia lepszego kontekstu, ulepszony model sztucznej inteligencji wprowadza bardziej precyzyjne rozwiązania trudnych wyzwań.

Użytkownicy ChatGPT Plus zapłacą 20 dolarów miesięcznie, czyli mniej niż 42 USD miesięcznie pobierane przez prototypową usługę „ChatGPT Pro” OpenAI. Według tego klienci zapłacą ok 240 dolarów rocznie dla ChatGPT Plus.

Może to nie być opłacalne dla osób, które chcą tylko eksperymentować z chatbotami AI, ale dla tych, którzy używają ich regularnie jako asystenci lub do innych porównywalnych zadań, oszczędności mogą się bardzo ładnie sumować.

Jaka jest różnica między ChatGPT Free a Plus?

Teraz, gdy wiesz, ile kosztuje ChatGPT, porównajmy ChatGPT Plus z darmową wersją, aby określić, czy jest lepsza, czy nie:

  • Szybszy czas reakcji: Otrzymuj odpowiedzi nawet trzy razy szybciej niż w darmowej wersji ChatGPT, co pozwala na szybsze przetwarzanie próśb użytkowników i szybsze prowadzenie konwersacji.
  • Większa dokładność: Dzięki większej ilości danych i informacji wprowadzonych do ChatGPT Plus niż wersja podstawowa, może on precyzyjniej reagować na dane wprowadzane przez użytkowników, zwłaszcza w branżach takich jak finanse i zdrowie.
  • Niesamowite funkcje: Z pomocą zupełnie nowej, eksperymentalnej funkcji Turbo, użytkownicy mogą sprawić, że ChatGPT Plus będzie sześciokrotnie szybszy niż wersja standardowa, ułatwiając szybką analizę i badanie danych.
  • Brak przestojów, gdy popyt jest wysoki: ChatGPT Plus jest idealny dla użytkowników, którzy często tworzą materiały, a także dla studentów, ponieważ może działać nawet w godzinach szczytu i pozwala użytkownikom tworzyć wysokiej jakości treści z szybkimi reakcjami bez spowalniania.
  • Ekskluzywny dostęp do nowych funkcji i aktualizacji: Użytkownicy ChatGPT Plus mają wczesny dostęp do wszystkich nowych funkcji i ulepszeń wprowadzanych przez chatbota AI, w tym do wydania GPT-4.
  • Koszt: The 20 $ Miesięczny koszt ChatGPT Plus może być zaporowy dla niektórych użytkowników, ale oferuje liczne korzyści dla pracujących profesjonalistów, którzy rutynowo produkują materiały. Jeśli chodzi o porównanie, ChatGPT Plus jest tańszy niż inne chatboty premium AI.
Rekommenderad:  4 Sprawdzone strategie słów kluczowych dla trzycyfrowego wzrostu ruchu

Jak mogę kupić ChatGPT Plus?

Oto jak zarejestrować się w ChatGPT Plus, jeśli chcesz częściej korzystać z ChatGPT i korzystać ze wszystkiego, co ma do zaoferowania chatbot:

Krok 1. Otwórz konto w OpenAI lub zaloguj się

Odwiedź stronę logowania do ChatGPT. Tam możesz zalogować się na istniejące konto lub utworzyć nowe. Możesz użyć swojego adresu e-mail, konta Google lub konta Microsoft, aby otworzyć nowe konto.

Po zalogowaniu się na swoje konto zostaniesz przeniesiony na stronę główną chatbota, gdzie normalnie możesz zacząć mówić. Zamiast tego zwróć uwagę na pasek po lewej stronie i znajdź tam znak „Upgrade to Plus”.

Krok 3. Kliknij link „Aktualizuj plan” w wyskakującym oknie

Po kliknięciu przycisku „Zaktualizuj do wersji Plus” pojawi się dodatkowe okienko z pytaniem, czy nadal chcesz kontynuować. Możesz porównać koszty i funkcje planu bezpłatnego i planu Plus, klikając zielony przycisk „Aktualizuj plan”, jeśli nadal chcesz podjąć zobowiązanie.

Krok 4. Dokonaj zakupu

Po potwierdzeniu zostaniesz przekierowany na stronę kasy, aby sfinalizować zakup. Twój adres e-mail, szczegóły płatności i adres rozliczeniowy są wymagane na tej stronie, tak jak na każdej innej stronie kasy.

Często Zadawane Pytania

Omówmy teraz kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących tej platformy.

Czy ChatGPT pozostanie darmowe?

Pomimo niedawnego wprowadzenia planu subskrypcji ChatGPT Plus wydaje się, że ChatGPT będzie nadal bezpłatny — przynajmniej na razie. Tych, którzy mają nadzieję na dalsze korzystanie z modelu za darmo, ucieszy fakt, że OpenAI postara się utrzymać darmową wersję usługi.

Czy ChatGPT Plus jest darmowy?

To kosztuje 20 dolarów miesięcznie i zapewnia szybki dostęp do chatbota w godzinach szczytu, a także podgląd wszystkich funkcji premium.

Czy ChatGPT jest nieograniczony?

Tak, dopóki masz do niego dostęp, ChatGPT może być używany bezterminowo i bez opłat. Wydaje się jednak, że podczas korzystania z aplikacji nie ma ścisłego limitu użytkowania. Możesz zauważyć wolniejsze czasy odpowiedzi, jeśli jest to ograniczone przez zapotrzebowanie, na przykład gdy aplikacja jest przeciążona.

Rekommenderad:  Co to jest Apple Music Family, ile to kosztuje i co oferuje?

Podsumowanie

Dzięki wysokim wskaźnikom dokładności i obszernym danym szkoleniowym ChatGPT jest wysoce zaawansowanym modelem językowym, któremu firmy mogą zaufać. Wdrażanie zaawansowanych narzędzi sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT, wiąże się jednak z problemami etycznymi.

Firmy, które potrzebują rozległych umiejętności NLP i są gotowe wydać pieniądze na zatrudnienie ChatGPT, powinny się nad tym zastanowić; w przeciwnym razie powinni rozważyć inne możliwości.

Table of Contents