Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ile linków zwrotnych powinna mieć strona internetowa?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ile linków zwrotnych powinna mieć strona internetowa?

Jednym z najczęściej używanych słów w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek są linki zwrotne. Budowanie linków zwrotnych ze znanymi, renomowanymi i autorytatywnymi witrynami ma kluczowe znaczenie dla algorytmu Google. Mogą decydować o tym, czy witryna poprawia się, czy pogarsza w wynikach wyszukiwania Google.

Linki przychodzące, linki przychodzące i linki jednokierunkowe to inne nazwy linków zwrotnych. Te klikalne łącza umożliwiają poruszanie się po stronach różnych witryn internetowych. Uważa się, że linki zwrotne mają znaczący wpływ na ilość i jakość ruchu do Twojej witryny z Google i innych głównych wyszukiwarek. Ponieważ zawierają więcej treści, które kierują ruch na ich strony internetowe i witryny, strony z linkami zwrotnymi mają większe szanse na uzyskanie wysokich organicznych wyników wyszukiwania.

Linki zwrotne to świetny sposób na zwiększenie ruchu na Twojej stronie. Umieszczając linki do innych witryn internetowych, skutecznie udzielasz im wotum zaufania. Im więcej masz głosów, tym bardziej wiarygodna i użyteczna wydaje się Twoja witryna. Pomoże Ci to przyciągnąć więcej odwiedzających z wyszukiwarek.

Dzięki temu im więcej masz głosów, tym lepiej Google, Bing, Yahoo i inne wyszukiwarki uszeregują Twoją witrynę. Pomysł włączenia linków zwrotnych do algorytmu wyszukiwarki nie jest nowy. Linki zwrotne posłużyły jako podstawa algorytmu PageRank opracowanego przez Google. Google później jednak zmodyfikował swój algorytm na wiele sposobów. Linki zwrotne wciąż kwitną i są istotnym elementem rankingu. Wraz z „treścią” i „RankBrain” linki zwrotne są nadal uważane za jedno z trzech kluczowych kryteriów rankingu Google.

Fakt, że inne firmy polecają Twoją witrynę, jest pozytywnym sygnałem dla Google. Wyszukiwarki dowiadują się, że strona lub witryna są warte połączenia, gdy inne witryny zawierają do niej linki, dzięki czemu pojawiają się w SERP. Dlatego budowanie linków zwrotnych może pomóc Twojej witrynie uzyskać wyższą pozycję lub być bardziej widocznym w wynikach wyszukiwania.

Istnieje kilka rodzajów linków zwrotnych. Lepszą pozycję w SERPach uzyskuje się dzięki zastosowaniu wysokiej jakości linków zwrotnych. Jeden wysokiej jakości link zwrotny może być bardziej skuteczny niż 100 linków niskiej jakości.

Co to jest wysokiej jakości link zwrotny?
Czynniki wpływające na liczbę linków zwrotnych, których potrzebuje witryna
Zwiększenie ruchu w witrynie przy mniejszej liczbie linków zwrotnych
Jak określić liczbę potrzebnych linków

Co to jest wysokiej jakości link zwrotny?

Link zwrotny jest uważany za wysokiej jakości, jeśli spełnia następujące kryteria:

 • Znajduje się na stronie z większą liczbą linków do wiarygodnych witryn.
 • Wskazuje witrynę bogatą w uprawnienia domeny.
 • Pochodzi z pewnego źródła we wspomnianej branży.
 • Pochodzi z innej witryny niż linki na Twojej stronie.
 • To nie jest wymiana linków zwrotnych.
 • Wcale nie jest to „spamowy” link.

Aby być konkurencyjnym w SEO, strona internetowa potrzebuje zazwyczaj od 40 do 50 linków zwrotnych do swojej strony głównej i pomiędzy nimi 0 do 100 linków zwrotnych do poszczególnych stron internetowych. Jednak liczba ta może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak konkurencja w branży, jakość linków zwrotnych, znaczenie dla treści witryny i ogólna strategia SEO.

Rekommenderad:  Najlepsza struktura i strategia wewnętrznego linkowania, aby zwiększyć Twoje SEO

Jakość linków zwrotnych jest niezwykle ważna, ponieważ linki wysokiej jakości mogą poprawić ogólną pozycję witryny przy mniejszej liczbie linków. Aby być konkurencyjnym w dłuższej perspektywie, najlepiej skupić się na pozyskiwaniu wysokiej jakości linków zwrotnych z wysokimi ocenami PageRank.

Uzyskanie jak największej liczby linków zwrotnych z możliwie najlepszym PageRank powinno być Twoim celem, jeśli chcesz być długoterminowo konkurencyjny pod względem słów kluczowych i uzyskać wyższą pozycję. Jeśli chodzi o budowanie linków zwrotnych, jakość jest zawsze lepsza od ilości.

Dlatego lepiej jest uzyskać jedno łącze zwrotne z wysokim PR9 niż 10 z niższym PR1.Istnieje wiele czynników, które określają, ile linków zwrotnych potrzebuje Twoja witryna. Przejdźmy do głębszej informacji na ten temat.

Urząd domeny

Kompleksowa siła domeny jest mierzona za pomocą statystyki SEO znanej jako Domain Authority (DA), która została pierwotnie stworzona przez Moz. Odpowiednik Ahrefs DA, Domain Rating (DR), pokazuje siłę profilu linków zwrotnych witryny. A adaptacja DA przez Semrusha, zwana Authority Score (AS), służy do oceny ogólnej jakości strony internetowej i skuteczności SEO.

Każdy z trzech aspektów — DA, DR i AS — otrzymuje ocenę na 100, przy czym wyższe wyniki oznaczają bardziej niezawodną domenę, która z większym prawdopodobieństwem zapewni lepsze wyniki SERP.

Witryna o większym autorytecie domeny powinna pojawiać się wyżej w Google dla docelowego słowa kluczowego, przy czym wszystkie inne rzeczy są równe pod względem jakości treści, dopasowania do intencji wyszukiwania użytkownika, SEO na stronie i technicznego SEO. Jednak, jak zobaczysz w sekcji dotyczącej trudności słów kluczowych, nie zawsze tak jest.

Zwykle ma to miejsce, ponieważ algorytm Google uwzględnia elementy SEO poza stroną, takie jak linki zwrotne, podczas określania, gdzie witryna powinna zajmować pozycję w indeksie. Autorytet domeny witryny internetowej wzrośnie, jeśli połączy się z nią więcej autorytatywnych witryn internetowych. Zwiększa to jego postrzeganą wartość dla internautów, a co za tym idzie algorytm rankingowy.

Trudność słowa kluczowego

Innym parametrem, którego narzędzia SEO używają do określenia, jak trudne może być uszeregowanie strony internetowej pod kątem określonej frazy, jest trudność słowa kluczowego. Wykorzystuje również 100-punktową skalę, podobną do domain Authority, gdzie wyższe wyniki oznaczają trudniejszą konkurencję.

Na wynik trudności słowa kluczowego mają wpływ cztery czynniki:

 • Autorytet domeny: ogólna siła domeny
 • Autorytet strony: Siła określonej strony internetowej
 • Przepływ cytowań: łączna liczba linków prowadzących do określonej strony internetowej
 • Przepływ zaufania: Standard linków zwrotnych prowadzących do określonej strony internetowej.

Władza domeny to jeden z kluczowych wskaźników, który pomaga określić, jak trudne może być pozycjonowanie strony internetowej na stronach wyników wyszukiwania (SERP) dla danej frazy kluczowej. Jednak nie jest to jedyny wskaźnik, który należy wziąć pod uwagę. Metryki, takie jak przepływ cytowań i przepływ zaufania, są również ważne, ponieważ pokazują nie tylko liczbę linków zwrotnych, ale także jakość tych linków przychodzących.

Rekommenderad:  3 Korzyści z oferowania wielu miejsc docelowych wysyłki dla jednego zamówienia

Wynik DA nie jest ostatecznym celem, jeśli chodzi o ranking witryny. Niższy wynik DA nie oznacza, że ​​witryna nie ma szans na wysoką pozycję w rankingu; w rzeczywistości witryna z niższym DA może przewyższyć witrynę z wyższym wynikiem DA, pod warunkiem, że ma linki zwrotne lepszej jakości do poszczególnych stron internetowych. Ponadto jest jeszcze jedna rzecz, której te wskaźniki SEO nie biorą pod uwagę przy ocenie adresu URL: jakość SEO na stronie.

SEO na stronie jest potężnym czynnikiem rankingowym dla niektórych słów kluczowych, ponieważ zapewnia algorytmowi Google prawidłowe sygnały do ​​uszeregowania treści dla zestawu słów kluczowych. Jednak SEO poza stroną, takie jak linki zwrotne, nie zawsze jest najpotężniejszym czynnikiem rankingowym SEO, zwłaszcza gdy SEO na stronie jest dobrze zoptymalizowane na stronie.

Linkowanie wewnętrzne

Liczba linków wewnętrznych, które uzyskuje strona, wpływa również na to, ile linków zwrotnych powinna mieć.

Istnieje wiele studiów przypadku SEO, które pokazują, w jaki sposób linki wewnętrzne mogą pomóc w zwiększeniu pozycji strony internetowej na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Niektóre testy SEO wskazują, że średnio 3 linki wewnętrzne są równe 1 zewnętrzne łącze zwrotne.

Google nie tylko informuje, że strony z większą liczbą linków wewnętrznych są postrzegane jako ważniejsze dla wygody użytkownika, ale stwierdza również, że strony te powinny mieć wyższą widoczność w SERP. Tak więc, jeśli chcesz, aby Twoja strona zajmowała wyższą pozycję w SERP, upewnij się, że zawiera wiele linków wewnętrznych!

Wewnętrzne linkowanie do stron, które chcesz uszeregować w Google, za pomocą tekstu zakotwiczenia bogatego w słowa kluczowe, pomoże wysłać odpowiednie sygnały do ​​​​wyszukiwarki. Ponadto wybierz link z innej odpowiedniej treści w swojej witrynie zamiast losowo, ponieważ tekst adnotacji może być również brany pod uwagę przez algorytm indeksowania Google.

Próba zwiększenia liczby linków zwrotnych do Twojej witryny i określonych stron internetowych jest trudna. A ponieważ Google chce, aby w Internecie pojawiały się tylko naturalne i organiczne linki zwrotne, aktywnie sprzeciwia się tej strategii.

Jak widać powyżej, pozycjonowanie strony w pierwszej dziesiątce w Google niekoniecznie wymaga posiadania mnóstwa linków zwrotnych. Oto kilka zalecanych przez SEO praktyk, które możesz zastosować, aby poprawić swoje wyniki w rankingu przy mniejszej liczbie linków zwrotnych:

 • Wybierz frazy z niskimi ocenami trudności słów kluczowych i wybierz co najmniej 3-5 słowa kluczowe, na których należy się skupić podczas optymalizacji witryny.
 • Umieść słowa kluczowe w odpowiednich lokalizacjach HTML, aby Google mógł je zaindeksować, aby osiągnąć jak najlepsze SEO na stronie.
 • Staraj się zaspokoić cel wyszukiwania użytkownika za pomocą swoich treści. Możesz generować treści, które są porównywalne z tym, co jest nagradzane, przeglądając witryny o najwyższej pozycji w Google pod kątem kluczowego wyrażenia kluczowego.
 • Utwórz co najmniej pięć kontekstowych linków wewnętrznych z tekstem zakotwiczenia bogatym w słowa kluczowe do strony po opublikowaniu artykułu.
 • Jeśli możesz, umieść link na swojej stronie głównej do witryny. Zwykle strona główna ma najwyższy wewnętrzny wynik PageRank.
 • Zamiast skupiać się na konkretnych stronach, skup się na zwiększeniu liczby wysokiej jakości linków zwrotnych do strony głównej.
Rekommenderad:  Branża systemów wizyjnych w Indiach jest wyceniana na $20,46 mld: raport AIMResearch

Jedynym momentem, w którym powinieneś rozważyć zwiększenie liczby linków zwrotnych do określonej strony internetowej, jest zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby poprawić siłę elementów SEO, które możesz kontrolować w swojej witrynie.

Gdy Twoja strona internetowa i wewnętrzne sygnały SEO zostaną skutecznie dostrojone, możesz odkryć, że potrzebujesz mniej linków zwrotnych, niż początkowo sądziłeś, aby pozycjonować słowa kluczowe.

Biorąc to wszystko pod uwagę, co możemy zrobić, aby uzyskać obiektywne oszacowanie?

Oto jak określić, ile linków potrzebujesz po wszystkich zastrzeżeniach za pomocą narzędzia:

 • Wprowadź termin, dla którego chcesz uszeregować w Przeglądzie słów kluczowych Semrush.
 • Semrush poinformuje Cię o typowej liczbie linków potrzebnych do dotarcia do strony 1 wyników wyszukiwania.
 • Możesz także przeglądać strony rankingowe, aby sprawdzić zakres wartości.

Z pewnością zauważysz, że istnieje szeroki zakres liczby wysokiej jakości linków, które otrzymują strony internetowe, gdy zajmują pierwsze miejsce na stronie; dlatego liczba jest raczej średnia niż dokładna.

Jednak znając tę ​​liczbę, będziesz mógł wyznaczyć cele dotyczące liczby linków, które musisz utworzyć.

Mam nadzieję, że masz teraz lepszą wiedzę na temat linków zwrotnych i tego, jak pomagają one w rankingu Twojej witryny. Podobnie, jeśli chodzi o linki zwrotne, jakość przeważa nad ilością!Często zadawane pytania

Jakość linków zwrotnych jest niezwykle ważna, ponieważ linki wysokiej jakości mogą poprawić ogólną pozycję witryny przy mniejszej liczbie linków. Aby być konkurencyjnym w dłuższej perspektywie, najlepiej skupić się na pozyskiwaniu wysokiej jakości linków zwrotnych z wysokimi ocenami PageRank.

Co decyduje o trudności słowa kluczowego?

Na wynik trudności słowa kluczowego mają wpływ cztery czynniki:

 • Autorytet domeny
 • Autorytet strony
 • Przepływ cytowań
 • Przepływ zaufania

Linki przychodzące, linki przychodzące i linki jednokierunkowe to inne nazwy linków zwrotnych.