Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Ile osób korzysta z historii na Instagramie w 2024 r.? (Pełne statystyki)

 Ile osób korzysta z historii na Instagramie w 2024 r.? (Pełne statystyki)

Inhaltsverzeichnis

Ile osób korzysta z historii na Instagramie

Ile osób korzysta z historii na Instagramie? Historie na Instagramie to pionowe zdjęcia lub filmy trwające 15 sekund i automatycznie niszczące się po 24 godzinach. Został wprowadzony w 2016 roku i został zainspirowany Snapchatem.

Prawie 90 procent firm na całym świecie ma konto na Instagramie.

Wszyscy oni od czasu do czasu lub regularnie publikują historie na Instagramie, aby przyciągnąć uwagę docelowych odbiorców.

Marki i firmy publikują swoje produkty i usługi w formie Instagram Stories i wykorzystują efekt wizualny.

Piękno Instagrama polega na tym, że ludzie mogą publikować różnorodne treści, takie jak zdjęcia, kolaże, filmy, treści kreatywne itp., A jednocześnie mogą na tym zarabiać.

W tym artykule dowiesz się, ile osób korzysta z Instagram Stories w 2024 r.

Ile osób korzysta z historii na Instagramie w 2024 r.?

 • 61% użytkowników Instagrama odkrywa aktywność swoich znajomych poprzez historie na Instagramie.
 • Ponad 900 milionów ludzi codziennie korzysta z historii na Instagramie.
 • 36% firm korzysta z Instagram Stories do promowania swojej marki i produktów.
 • Instagram Stories zwiększyło średnie dzienne wykorzystanie Instagrama do 28 minut.
 • Oczekuje się, że 96% marketerów w USA będzie w przyszłości korzystać z Instagram Stories w celach marketingowych.
 • Posty na Instagramie mają współczynnik zasięgu od 13% do 27% w porównaniu ze wskaźnikiem Instagram Stories wynoszącym 2%-9%.
 • Prawie 50% marketingu influencerów opierało się na Instagram Stories.
 • 70% relacji na Instagramie ogląda się przy włączonej głośności.
 • 70% historii na Instagramie oglądają osoby poniżej 24 roku życia.
 • 90% wskaźnika ukończenia historii na Instagramie związanych ze sportem

1. 61% użytkowników Instagrama znajduje aktywność swoich znajomych poprzez historie na Instagramie

Kiedy zastanawiasz się, ile osób korzysta z historii na Instagramie, historie na Instagramie są doskonałym źródłem informacji, które pozwalają zrozumieć, co robią Twoi znajomi. Historie na Instagramie pozwalają użytkownikom identyfikować autentyczne treści.

Pozostaje na ekranie przez kolejne 24 godziny i po upływie tego czasu zostaje automatycznie usunięty.

2. Ponad 900 milionów ludzi codziennie korzysta z historii na Instagramie

1 na 5 historii na Instagramie otrzymuje bezpośrednie wiadomości od widzów.

Według statystyk Instagram ma ponad 2,35 miliarda użytkowników miesięcznie, spośród których 900 milionów osób codziennie ogląda historie na Instagramie.

W 2018 roku statystyki rejestrowały 400 milionów widzów dziennie, co szybko osiągnęło poziom 500 milionów.

Marki i firmy publikują jedną trzecią historii na Instagramie.

3. Codzienne aktywne historie na Instagramie od października 2016 r. do stycznia 2019 r

Historie na Instagramie [Source]

4. 36% firm wykorzystuje historie na Instagramie do promowania swojej marki i produktów.

Myśląc o tym, ile osób korzysta z historii na Instagramie, ponieważ Instagram jest główną platformą mediów społecznościowych, w której większość stanowi młode pokolenie, firmy bardziej koncentrują się na tworzeniu technik marketingowych, aby wpłynąć na swoich obserwujących.

Eksperci ds. marketingu uważają, że Instagram Stories to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z docelową grupą odbiorców.

Kreatywne Instagram Stories tworzone przez Instagram Influencerów pokazały duży zakres konwersji sprzedażowej biznesu.

Około 22 procent marek tworzy historie na Instagramie, aby zaprezentować wygląd swoich produktów i usług od środka. Około 14 procent jest gospodarzem przejęcia przez influencera, a 10 procent wspomina wydarzenia z życia.

Historie na Instagramie [Source]

5. Historie na Instagramie zwiększyły średnie codzienne korzystanie z Instagrama do 28 minut.

Ludzie korzystali z Instagram Stories przez piętnaście do dwudziestu minut przed uruchomieniem Instagram Stories.

Historie na Instagramie są wyróżnione u góry każdej strony użytkownika, gdzie użytkownicy mogą przeglądać różnego rodzaju szablony relacji publikowanych przez osoby, które obserwują.

Trwają 15 sekund i po otwarciu odtwarzają się jedna po drugiej. Według statystyk ludzie korzystali z Instagrama 28 minut dłużej po wprowadzeniu Instagram Stories.

6. Oczekuje się, że 96% marketerów w USA będzie w przyszłości wykorzystywać historie na Instagramie do celów marketingowych.

Myśląc o tym, ile osób korzysta z Instagram Stories, eksperci ds. marketingu są przekonani o zakresie Instagrama i Instagram Stories w celach marketingowych.

Statystyki pokazują, że około 50 procent światowych marek aktualizuje co najmniej jedną historię na Instagramie miesięcznie.

7. Posty na Instagramie mają współczynnik zasięgu od 13% do 27% w porównaniu do współczynnika zasięgu 2%-9% w przypadku historii na Instagramie.

Historie na Instagramie są szeroko stosowane w celu szybkiego przyciągnięcia uwagi obserwujących na Instagramie. Statystyki pokazują jednak, że posty na Instagramie dają lepsze wyniki wydajnościowe niż Stories.

Posty na Instagramie zyskują więcej obserwujących na koncie, a Stories promują aktywność na koncie.

8. Prawie 50% influencer marketingu opierało się na relacjach na Instagramie.

Światowi eksperci ds. marketingu uważają, że influencer marketing będzie najskuteczniejszą techniką marketingową w ciągu najbliższych kilku lat.

W mediach społecznościowych jest wielu influencerów, a większość z nich ma konta na Instagramie, dzięki którym łatwo nawiązuje kontakt z odbiorcami.

Około 37 procent marketerów wykorzystuje Instagram Stories w 25 procentach swoich kampanii marketingowych.

Około 13 procent z nich wykorzystuje historie na Instagramie do 100 procent kampanii marketingowych z udziałem influencerów.

9. 70% historii na Instagramie ogląda się przy włączonej głośności

Kiedy pomyślimy o tym, ile osób korzysta z historii na Instagramie, historie na Instagramie trwają tylko 15 sekund, a większość osób ogląda je z włączonym dźwiękiem.

Agencje reklamowe przeprowadziły ankietę i uzyskały takie wyniki, co otwiera możliwość tworzenia krótkich reklam na Instagramie, które szybko nawiązują kontakt z widzami.

10. 70% historii na Instagramie oglądają osoby poniżej 24. roku życia

Istnieje kilka ankiet i statystyk, które dowodzą, że młodzi ludzie bardziej lubią Instagram niż jakąkolwiek inną platformę mediów społecznościowych.

Według Hubspot około 59 procent pokolenia milenialsów i 70 procent pokolenia Z regularnie ogląda relacje na Instagramie.

Około 25 procent z nich sprawdza historie, aby dowiedzieć się więcej o produkcie lub usłudze. Jednak badanie wykazało, że 72 procent pokolenia Z woli historie na Snapchacie niż na Instagramie.

Myśląc o tym, ile osób korzysta z historii na Instagramie, ludzie uwielbiają treści związane ze sportem i są gotowi ponownie obejrzeć treści, jeśli są interesujące.

Według statystyk, relacje sportowe na Instagramie są realizowane w ponad 90 procentach. Stosunki na Instagramie związane z rozrywką śledzą je z 88-procentowym współczynnikiem.

Instagram Stories zamieszczane przez Brands próbuje dodawać do niego linki do swoich stron internetowych. Ta funkcja pomaga markom budować ruch w witrynie.

Na podstawie statystyk stwierdzono, że około 15% do 25% osób przegląda linki znalezione w Brand Instagram Stories.

13. Oczekuje się, że około 96% marketerów z USA będzie korzystać z historii na Instagramie

Biorąc pod uwagę, ile osób korzysta z relacji na Instagramie, około 90 procent ze 100 największych firm na świecie ma konta na Instagramie i regularnie publikuje nowe treści, aby utrzymać komunikację ze swoimi klientami.

Statystyki pokazują, że 50 procent wszystkich firm na całym świecie tworzy co najmniej jedną historię na Instagramie w miesiącu.

14. 13,3% Wskaźniki zasięgu dla profili zawierających obserwujących powyżej 10 000 i poniżej 50 000.

Według statystyk, jeśli chodzi o liczbę osób korzystających z historii na Instagramie, konta z co najmniej dwoma milionami obserwujących mają wskaźnik zasięgu na poziomie około 3,7%.

Na podstawie szczegółów badania przeprowadzonego na 920 kontach na Instagramie stwierdzono, że konta z dużą liczbą obserwujących mają niski współczynnik zasięgu.

15. 4:00–6:00 (szac.) to najlepszy czas na publikowanie historii na Instagramie w USA

Czas jest bardzo ważny przy publikowaniu historii na Instagramie. Powinieneś upewnić się, że publikowane historie na Instagramie przyciągają maksymalną uwagę obserwujących, a najlepszą metodą, aby to zrobić, jest publikowanie historii w godzinach szczytu wykorzystania Instagrama.

Ludzie korzystają z Instagrama przed pójściem do pracy (4:00 – 6:00), w porze lunchu (12:00 – 14:00) lub wieczorem po pracy (20:00 – 22:00).

Badania pokazują, że publikowanie Instagram Stories we wspomnianym czasie zapewnia im dodatkową korzyść.

16. W ciągu tygodnia marki publikują średnio 2,5 historii na Instagramie.

Tworzenie codziennych postów lub historii na Instagramie nie jest obowiązkowe, aby uzyskać lepsze wyniki. Jakość postu jest bardzo ważna, aby przyciągnąć uwagę docelowych odbiorców.

Kilka lepiej zbadanych, zorganizowanych postów w tygodniu wystarczy, aby osiągnąć wskaźnik zasięgu dla marek.

Podczas publikowania Instagram Stories zaleca się stosowanie odpowiednich tagów, nazw lokalizacji, naklejek, animacji itp.

17. Około 58% osób zainteresowało się produktem po obejrzeniu relacji na Instagramie powiązanej z produktem.

Głównym celem Instagram Stories od marek jest rozwój większej liczby rynków dla ich produktów, biorąc pod uwagę, ile osób korzysta z Instagram Stories.

Większość firm wykorzystuje Instagram Stories jako narzędzie umożliwiające ludziom zapoznanie się z ich produktami.

Najnowsze statystyki pokazują, że około 58 procent osób zainteresowało się produktem po obejrzeniu relacji na Instagramie, a 50 procent obserwujących odwiedziło witrynę marki, aby kupić jej produkt.

18. 24,92% wszystkich treści na Instagramie w 2018 r. stanowiły historie na Instagramie

Po uruchomieniu w 2016 roku Instagram Stories stał się wyznacznikiem trendów wśród użytkowników Instagrama. Około 24,92 procent wszystkich treści na Instagramie w 2018 r. stanowiły Instagram Stories.

Około 50% wszystkich treści na Instagramie to pojedyncze obrazy, a reszta to filmy i wiele obrazów.

19. Branża fitness generuje 73% wszystkich historii na Instagramie

Według statystyk Kleara branża Fitness jest wiodącym biznesem w Instagram Stories, który generuje 73 proc. wszystkich postów.

Na drugim miejscu znajduje się moda z 70% dominacją w Instagram Stories, a na trzecim miejscu znajduje się handel detaliczny z 56%.

Około 43 procent historii na Instagramie jest związanych z technologią, podczas gdy najbardziej oczekiwana kategoria, Podróże, ma 24 procent, a jedzenie i napoje tylko 15 procent!

Historie na Instagramie [Source]

20. Marketerzy ze Stanów Zjednoczonych przeznaczyli 31% budżetu reklamowego wyłącznie na marketing oparty na relacjach na Instagramie

W pewnym momencie branża reklamowa i marketingowa skupiała się na programach telewizyjnych, magazynach i wiodących wydarzeniach sportowych.

Jednak obecność w mediach społecznościowych całkowicie zmieniła zwykłe tradycje marketingowe na całym świecie.

Niedawne badanie dotyczące budżetu reklamowego wykazało, że marketerzy w USA przeznaczyli 31% budżetu reklamowego wyłącznie na marketing w Instagram Story.

Ceny są rozsądne, a wyniki oszałamiające. Marketerzy mogą uwzględnić prawie wszystkie plany reklamowe, aby promować swoją markę za pomocą Instagram Stories.

21. Średnia liczba klatek dziennie w relacjach na Instagramie w 2020 r. wynosiła 3

Jedna historia na Instagramie trwa 15 sekund, a około 30 procent aktywności na Instagramie obejmuje jedną klatkę dziennie.

Statystyki za 2020 rok mówią, że tylko 10 procent Stories miało więcej niż 12 klatek dziennie. Statystyki pokazują, że firmy straciły około 20 procent odbiorców przed drugą klatką.

Pokazuje, że marki powinny doskonale zdawać sobie sprawę z tego, jak łatwo można się znudzić i planować kreatywne treści fabularne, które przykują uwagę.

22. Około 85 milionów ludzi w USA ogląda historie na Instagramie

Porównując serwisy społecznościowe Snapchat, Instagram i Facebook, widać, że 70 procent ludzi ogląda Stories na Facebooku, a kolejne miejsca zajmują Instagram i Snapchat.

Snapchat ma 46 milionów użytkowników w USA; Tymczasem Instagram ma 121 milionów użytkowników.

Według statystyk około 70 procent użytkowników Instagrama w USA ogląda i publikuje Instagram Stories.

23. Wśród 30% użytkowników Instagrama 16,9% mężczyzn i 16,1% kobiet jest w wieku 25–34 lat

Badanie wykazało, że około 68 procent millenialsów w Wielkiej Brytanii regularnie przegląda relacje na Instagramie.

Pokazuje, że Instagram jest najpopularniejszą platformą mediów społecznościowych wśród młodych ludzi. Snapchat podąża za nim z 49 procentami, a Facebook jest trzeci z 44 procentami.

Według Statisty 29,8 proc. użytkowników to osoby w wieku 18-24 lata, a 16 proc. to osoby w wieku 35-44 lata.

Historie na Instagramie [Source]

24. Mikroinfluencerzy mogą zarobić 73 USD na historii na Instagramie

Instagram to platforma, na której ludzie mogą czerpać przyjemność z tworzenia treści i jednocześnie zarabiać na nich pieniądze.

Obecnie większość marek polega na wpływowych osobach w mediach społecznościowych w zakresie promowania swoich marek i produktów.

Influencerzy zarabiają średnio 43–721 dolarów za publikowanie historii na Instagramie. Jeśli więc jesteś gwiazdą i masz dobrą listę obserwujących, możesz zarobić około 721 dolarów za jedną historię!

25. 1 na 3 widzów historii na Instagramie stwierdziło, że po obejrzeniu powiązanych historii poczuło, że chce kupić produkt

Większość światowych marek zainwestowała w marketing Instagram Story, uznając go za skrót pozwalający dotrzeć do jak największej grupy docelowej i wpłynąć na jej nawyki zakupowe.

Około 80 procent użytkowników Instagrama obserwuje co najmniej jedną markę, co czyni platformę świetnym rynkiem.

Często zadawane pytania

Ile osób korzysta z historii na Instagramie w 2022 r.?

Według statystyk Instagram Stories, każdego dnia ponad 500 milionów ludzi w pełni korzysta z funkcji Instagram Stories.

To imponująca liczba, która tylko pokazuje, jak dalekosiężny jest wpływ Instagrama.

Ile mikroinfluencer może zarobić na historii na Instagramie?

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się z powyższego artykułu, że według statystyk historii na Instagramie, jeśli jesteś mikroinfluencerem na Instagramie, możesz zarobić aż 73 USD na historii na Instagramie.

Końcowe przemyślenia

Ostatecznie ze statystyk Instagrama jasno wynika, że ​​Instagram jest potęgą, jeśli chodzi o media społecznościowe i nie wykazuje oznak spowolnienia.

Ponieważ coraz więcej osób korzysta z Instagrama każdego dnia, zarówno w celach osobistych, jak i biznesowych, statystyki dotyczące historii na Instagramie są wystarczające, aby zachęcić Cię do maksymalnego wykorzystania tej funkcji Instagrama, abyś mógł nawiązać bardziej intymny kontakt z odbiorcami wypoziomuj i wykorzystaj swoją markę, jeśli korzystasz ze strony biznesowej na Instagramie.

Źródła