Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Ile osób korzysta z Tindera w 2024 r.? (Statystyka)

 Ile osób korzysta z Tindera w 2024 r.? (Statystyka)

Ile osób korzysta z Tindera

Przesunięcie w prawo i wylądowanie na Pan lub Pani w prawo może nastąpić w ciągu kilku minut.

W dzisiejszych czasach, gdy wszystko jest możliwe za jednym kliknięciem, nawet dopasowywanie się do partnera online nigdy nie było tak ekscytujące i wygodne.

Wyobraź sobie, że znasz osobę najbardziej zgodną z twoimi zainteresowaniami, bez konieczności przeżywania dreszczyku randek w ciemno, które przez większość czasu prowadzą tylko do niepowodzeń.

Dzięki aplikacjom randkowym, takim jak Tinder, to Ty decydujesz i przesuwasz w prawo do osoby, która Ci się podoba.

Zobaczmy, czy pasuje i odkryj, ile osób korzysta z Tindera w 2024 roku.

Ile osób korzysta z Tindera w 2024 r

Wiele osób na całym świecie przynajmniej raz w swoim dorosłym życiu próbowało skorzystać z aplikacji randkowych.

Dzisiaj są 75 milionów użytkowników na Tinderze.

Aplikacja cieszy się ogromną popularnością w regionie Ameryki Północnej, a Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce z 7 milionami profili na Tinderze.

Dominuje także na rynku aplikacji randkowych w wielu krajach europejskich, a mianowicie w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Norwegii, Danii, Francji i Szwajcarii.

To samo dotyczy wielu krajów azjatyckich, takich jak Indie, Izrael, Filipiny i Singapur.

Udało mu się wypracować dobrą pozycję w tych krajach pomimo ostrej konkurencji z innymi dostępnymi aplikacjami randkowymi, takimi jak między innymi Bumble, OkCupid i Badoo.

Marketing własny na Tinderze

Tinder sam w sobie jest areną automarketingu. Oznacza to, że technicznie rzecz biorąc, „sprzedajesz” siebie w kontekście konieczności wykazania się jak najlepiej, aby znaleźć potencjalny mecz, który odpowiada temu, czego szukasz.

Dlatego każda informacja, którą umieścisz na swoim profilu na Tinderze, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Po utworzeniu nowego konta użytkownik może zsynchronizować je z istniejącym kontem w mediach społecznościowych, na którym znajdują się wstępnie załadowane informacje.

Inną metodą jest ręczne wypełnienie wymaganych informacji, takich jak wiek, zainteresowania, preferencje i zdjęcia.

Co sprawia, że ​​ludzie przesuwają w prawo?

Chociaż zdjęcia, które przesyłasz na Tindera, dają dobry początek, aby uzyskać moment „przesunięcia w prawo”, użytkownicy wolą zdjęcia, które są „niefiltrowane” lub takie, które nie są przetwarzane w aplikacjach do edycji zdjęć.

Według doniesień użytkownicy, którzy zastosowali filtry na swoich zdjęciach, muszą włożyć więcej wysiłku w uzyskanie zgody po meczu.

Oprócz przesyłania ciekawych i naturalnych zdjęć, musisz udowodnić jeszcze jeden ważny aspekt: ​​swój charakter moralny.

Badanie przeprowadzone przez Science Direct pokazuje, że ocena charakteru moralnego użytkownika na podstawie biografii, zainteresowań i innych informacji umieszczanych w profilu użytkownika ma ogromny wpływ na przesunięcie w prawo.

Chociaż są one bardziej prawdziwe w przypadku użytkowników heteroseksualnych niż w przypadku użytkowników heteroseksualnych.

Oznacza to, że użytkownicy muszą być kreatywni i wybiórczy w zakresie wszelkich informacji, które umieszczają w swoich profilach, aby uzyskać lepszy wskaźnik powodzenia przesuwania w prawo.

Roczna liczba subskrybentów Tindera na przestrzeni lat

Chociaż Tinder od samego początku przykuł uwagę całego świata, aplikacja nigdy nie odniosła sukcesu z dnia na dzień.

W dużej mierze jest to spowodowane lękiem społecznym lub obawą przed oceną podczas korzystania z aplikacji randkowej.

Kiedy platforma została uruchomiona w 2012 roku, światowa scena randkowa była w dużej mierze skoncentrowana na randkach w ciemno i przedstawianiu się od wspólnych znajomych lub osób znajdujących się w tej samej odległości geograficznej.

W tamtym czasie opłacanie abonamentu za aplikację randkową jest przedsięwzięciem niepopularnym.

Oto roczna liczba subskrybentów Tindera w latach 2015–2021.

 • 2015 – 300 000 abonentów rocznie. Trzy lata po uruchomieniu roczny wzrost liczby subskrybentów Tindera pozostaje umiarkowany i nie sięga nawet pół miliona
 • 2016 – 1,1 mln abonentów rocznie. Do 2016 roku sytuacja się zmieniła i Tinder zdobył w ciągu roku pierwszy milion subskrybentów
 • 2017 – 2,0 mln abonentów rocznie
 • 2018 – 3,7 mln abonentów rocznie
 • 2019 – 7,0 mln abonentów rocznie
 • 2020 – 8,2 mln abonentów rocznie
 • 2021 – 9,6 mln abonentów rocznie

Poziomy subskrypcji Tinder

obraz 4

Źródła: unsplash.com

Tinder ma cztery poziomy subskrypcji, jeden dla kont bezpłatnych, a pozostałe to subskrypcje płatne.

Są one wyposażone w różne funkcje, które różnią się w zależności od potrzeb każdego użytkownika. Podobnie ceny zmieniają się w zależności od kraju i długości usługi.

Tinder – darmowe konto oferuje najbardziej podstawowe funkcje Tindera, czyli dopasowywanie i czatowanie, ale polubienie jest ograniczone do 100 przesunięć na 12 godzin.

Użytkownik nie ma możliwości wyboru spośród listy osób, które polubiły jego profile. To kwestia szczęścia, jeśli ktoś pasuje do osoby najbardziej zgodnej pod względem zainteresowań i innych czynników.

Tinder+ – cena zaczyna się od 9,99 dolarów. Ten poziom subskrypcji umożliwia użytkownikom tworzenie nieograniczonej liczby polubień i przewijania profili. Użytkownik może również zdecydować się na przesuwanie profili z dowolnej lokalizacji geograficznej

. Najlepsza część? Reklamy zostały usunięte!

Złoto Tindera – cena zaczyna się od 24,99 dolarów. Oprócz wszystkich funkcji dostępnych w ramach subskrypcji Tinder+, w tym możliwość tworzenia pięciu superlajków tygodniowo, jednomiesięczne ulepszenie profilu, wyświetlanie osób, które przesunęły w prawo do Twojego profilu oraz codzienna lista najczęściej wybieranych.

Platyna z Tindera – cena zaczyna się od 29,99 dolarów. To rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą mieć to wszystko.

Brak reklam, lista osób, które lubią Twój profil i codzienne najlepsze typy, a także wzmocnienie profilu. Umożliwia także wysyłanie wiadomości przed dopasowaniem i przeglądanie polubień z ostatniego tygodnia.

Liczba użytkowników Tindera według wieku

Przyjrzyjmy się demografii wiekowej użytkowników Tindera i zobaczmy, która grupa wiekowa wykazuje najwyższy współczynnik penetracji.

 • Osoby w wieku od 18 do 24 lat – zajmują 35% ogółu
 • Osoby w wieku od 25 do 34 lat – zajmują 25% ogółu
 • Osoby w wieku od 35 do 44 lat – zajmują 20% ogółu
 • Osoby w wieku od 45 do 54 lat – zajmują 8% ogółu
 • 55+ lat – zajmuje 10% ogółu

Tinder cieszy się ogromną popularnością wśród młodszej populacji. Jednak według The Red Playground ponad 30% wszystkich użytkowników aplikacji jest w związku małżeńskim.

Tinder odrzucił to ustalenie i stwierdził, że faktyczne dane pokazują, że tylko 1,7% populacji jest w związku małżeńskim.

Wniosek

Randki są zabawne i wciągające. Ułatwiają to aplikacje dedykowane do obsługi tej funkcji, takie jak Tinder.

Dzisiaj możesz dopasowywać się do osób, które Twoim zdaniem mają najbardziej zgodne zainteresowania z Tobą.

Co więcej, możesz natychmiast zastosować Brzytwę Ockhama podczas korzystania z tych aplikacji i wyeliminować te, które Twoim zdaniem nie są potrzebne.

Źródła