Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ile zarabiają wirtualni asystenci?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ile zarabiają wirtualni asystenci?

Wirtualni asystenci zdalnie wspierają firmy i osoby prywatne. Jest to jedna z najlepszych możliwości pracy w domu, którą możesz rozpocząć samodzielnie, przy niewielkiej lub żadnej początkowej inwestycji. Istnieje wiele usług wirtualnych asystentów, które możesz zaoferować, aby uzyskać stały dochód. Oto, co powinieneś wiedzieć o tej rozwijającej się ścieżce kariery.Czym zajmują się Wirtualne Asystentki?

Praca wirtualnej asystentki może się różnić w zależności od jej umiejętności i docelowych klientów. Niektórzy wirtualni asystenci pracują nad konkretnymi zadaniami, takimi jak projektowanie lub marketing, podczas gdy inni oferują bardziej ogólne usługi. Skuteczny VA to taki, który jest zainteresowany samozatrudnieniem i zapewnia doskonałą obsługę klientów.

Typowe zadania VA

Wirtualni asystenci mogą obsłużyć ogromny wachlarz usług dla swoich klientów. Oto kilka typowych zadań wirtualnego asystenta, z którymi możesz sobie poradzić:

 • Wprowadzanie danych
 • Zadania administracyjne, takie jak organizowanie dokumentów cyfrowych
 • Zarządzanie skrzynką odbiorczą
 • Planowanie
 • Wsparcie klienta
 • Zadania związane z zarządzaniem mediami społecznościowymi, takie jak planowanie i odpowiadanie na zapytania
 • Marketing internetowy
 • Blogowanie
 • Komentowanie bloga
 • Przygotowywanie i wysyłka informacji prasowych
 • Korekta i redakcja
 • Projekt graficzny
 • tworzenie stron internetowych
 • Księgowość
 • Badanie

Ile zarabiają wirtualni asystenci na godzinę?

Wielu wirtualnych asystentów pracuje według stawki godzinowej. Inni otrzymują wynagrodzenie za wykonanie określonych zadań. A niektórzy nawet pobierają opłaty miesięczne lub roczne. Dochody różnią się znacznie w zależności od umiejętności i oferowanych usług. Ponieważ formalnie rzecz biorąc jesteś właścicielem firmy, jeśli zostajesz wirtualnym asystentem, odpowiadasz za samodzielne ustalanie stawek. Jednak VA zgłaszają, że zarabiają średnio 19,46 USD na godzinę. I VA na poziomie podstawowym może spodziewać się zarobków około 15 dolarów na godzinę.

Ile zarabia wirtualna asystentka rocznie?

Wynagrodzenia wirtualnego asystenta różnią się w zależności od tego, jakie usługi świadczysz, ile godzin pracujesz oraz jakie masz umiejętności i doświadczenie. Jeśli masz poszukiwaną niszę lub duże doświadczenie, zaangażuj się w negocjacje płacowe, aby uzyskać idealną stawkę. Wynagrodzenie wirtualnego asystenta często spada do około 37 023 USD.

Rekommenderad:  Ile kosztuje program Adobe Illustrator dla studentów?

Jak zarabiać jako wirtualna asystentka

Jeśli chcesz zarabiać jako VA, oto kilka opcji rozpoczęcia własnego biznesu online.

1. Znajdź jedną pracę wirtualnego asystenta

Jeśli chcesz to uprościć i zarobić trochę pieniędzy, znajdź ogłoszenie o pracę i aplikuj tak, jak w przypadku tradycyjnego zatrudnienia. Byłaby to po prostu możliwość zawarcia umowy, a Ty mógłbyś cieszyć się elastycznym grafikiem i pracą zdalną.

2. Freelance z wieloma klientami

Alternatywnie możesz pracować z więcej niż jednym klientem, aby zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Może to również wymagać więcej czasu lub umożliwić współpracę z firmami, które potrzebują pomocy przy zaledwie kilku zadaniach tygodniowo.

3. Oferuj różnorodne usługi

Niektóre VA zasadniczo służą jako asystent administracyjny, obsługując szereg zadań. Może to pomóc w dotarciu do większej liczby nowych klientów. Ale wymaga to również szerszego wachlarza umiejętności.

4. Stwórz niszę

Zamiast tego niektóre VA koncentrują się tylko na jednym obszarze, takim jak zarządzanie kontami w mediach społecznościowych lub odpowiadanie na zapytania klientów. Pomoże Ci to zawęzić grupę docelową i skupić się na rzeczach, w których jesteś najlepszy.

5. Pracuj z agencją

Istnieją agencje VA i tablice ogłoszeń, które mogą pomóc w znalezieniu pracy. Mogą wziąć część każdej pracy lub pobrać opłatę. Ale może pomóc ci znaleźć więcej możliwości.

6. Połącz się z innymi firmami internetowymi

Po zawężeniu typu właściciela małej firmy, z którego korzystasz, znajdź innych profesjonalistów online z tymi samymi klientami docelowymi. Na przykład, jeśli oferujesz zarządzanie e-mail marketingiem, skieruj klientów do tych, którzy oferują usługi tworzenia treści. Możesz uzyskać dodatkowe polecenia i zapewnić klientom jeszcze większą wartość.

7. Rynek dla lokalnych firm

Wiele VA pozyskuje klientów online. Ale możesz także sprzedawać lokalnie, jeśli to Twoja nisza. Reklamuj się w lokalnych publikacjach lub spotykaj się z właścicielami firm podczas lokalnych wydarzeń, aby oferować usługi.

8. Zapytaj o referencje

Kiedy już będziesz pracować z niektórymi klientami, poproś ich, aby polecili innych w swojej branży, aby przyciągnąć jeszcze więcej klientów. Pomocne mogą być również referencje.

Rekommenderad:  Ile kosztuje Salesforce?

Jak rozpocząć działalność w firmie wirtualnego asystenta

Praca jako VA lub osobisty asystent online oznacza prowadzenie własnej firmy. Jednak aby rozpocząć pracę jako wirtualny asystent na poziomie podstawowym, potrzebujesz tylko kilku podstaw, takich jak połączenie internetowe i komputer lub laptop. Warto jednak zadać sobie pytanie, czym zajmuje się wirtualna asystentka? Oto kilka innych kroków, które należy podjąć, aby zmaksymalizować miesięczny dochód:

 1. Weź udział w szkoleniu wirtualnej asystentki: VA nie potrzebują formalnej edukacji. Ale nadal możesz skorzystać ze szkoleń, które pomogą Ci rozwinąć umiejętności organizacyjne lub nauczyć się określonych narzędzi, takich jak oprogramowanie do marketingu e-mailowego.
 2. Wybierz jakie usługi chcesz oferować: Zastanów się, czy jesteś w stanie poradzić sobie z szeregiem zadań, takich jak asystent dyrektora online, czy wolisz skupić się na określonym obszarze, takim jak zarządzanie treścią postów na blogu i tworzenie kalendarza redakcyjnego.
 3. Ustaw stawki: Następnie określ, ile możesz pobierać za każdą ofertę. Przeglądaj witryny VA, aby poznać obowiązującą stawkę. Ale możesz pobierać więcej, jeśli masz duże doświadczenie lub duży popyt.
 4. Znajdź pracę wirtualnego asystenta: Wiele firm zatrudnia wirtualnych asystentów tak samo, jak innych pracowników. Sprawdź swoją ulubioną witrynę do wyszukiwania ofert pracy, aby znaleźć pracę wirtualnego asystenta w swojej niszy. Możesz też sprawdzić Facebook grupy i lokalne tablice pracy. Podobnie przyjrzyj się, jak znaleźć wirtualnego asystenta, abyś mógł się tam udostępnić.
 5. Stwórz obecność w Internecie: Niektóre firmy mogą chcieć zobaczyć społeczny dowód słuszności lub dowiedzieć się więcej o Twojej ofercie. Twoja własna witryna i platformy mediów społecznościowych mogą pomóc Ci wyglądać bardziej oficjalnie.
 6. Sprzedawaj swoje usługi: Możesz nawet tworzyć strony sprzedażowe i reklamy online, aby przyciągnąć więcej potencjalnych klientów.
 7. Ustaw własne godziny: Wiele osób chce zostać VA, ponieważ są to jedne z najbardziej elastycznych miejsc pracy. Ustal, w jakich godzinach możesz pracować w oparciu o zobowiązania rodzinne i inne, a następnie poinformuj o tym potencjalnych klientów.
Rekommenderad:  Co oznacza osadzanie wideo? Twój kompletny przewodnik

Jak zmaksymalizować przychody z pracy wirtualnego asystenta

Dochód, który zarabiasz, rozpoczynając działalność VA, może nie być wymarzoną pensją. Jednak poniższe wskazówki mogą pomóc Ci zarobić więcej:

 • Negocjuj wynagrodzenia i stawki: Nie musisz przyjmować pierwszej oferty. Proś o to, czego chcesz i bądź gotów odmówić możliwościom, które nie pasują.
 • Zautomatyzuj powtarzalne zadania: Możesz zrobić więcej, oszczędzając czas na zadaniach administracyjnych, takich jak fakturowanie. Zainwestuj w narzędzia do automatyzacji, aby wyciąć te elementy.
 • Priorytetyzuj najlepszych klientów: Jeśli masz wystarczająco dużo pracy, aby być zajętym, zacznij odmawiać nisko płatnym zawodom i skup się na tych, które płacą najwięcej.
 • Rozwijaj nowe umiejętności: Możesz pobierać więcej, jeśli masz umiejętności na żądanie. Poznaj więc nowe platformy i oprogramowanie, które cenią Twoi klienci.
 • Okresowo podnoś stawki: Po roku lub dwóch jesteś w biznesie, masz większe doświadczenie. Naładuj odpowiednio.

Czy jako wirtualna asystentka możesz stać się bogata?

Większość wirtualnych asystentów nie bogaci się od razu, ale można zarobić przyzwoite dochody. Ci, którzy mają podstawowe umiejętności i tylko jednego lub dwóch klientów, mogą zarobić kilkaset dolarów miesięcznie. Jednak osoby o wysokich umiejętnościach, wieloletnim doświadczeniu i kilku klientach mogą zarobić 100 000 USD rocznie lub więcej.