Indie żądają nieograniczonego dostępu do danych nieosobowych osób

Raport witryny Tech2, Rząd Indii chce uzyskać dostęp do danych użytkowników w tym kraju, w tym sensie odnosi się do anonimowych danych, takich jak współrzędne lokalizacji, GPS, których zasadniczo nie można prześledzić w celu zidentyfikowania osoby.

Po zatwierdzeniu przez parlament dokumentu dotyczącego ochrony prywatności danych użytkowników w Indiach rząd poprosił o dostęp do takich informacji, jak kontrola klimatu, czujniki położenia i inne informacje, których zasadniczo nie można udostępnić.

Oznacza to, że nie mają określonej lokalizacji lub nie oferują danych sklepów internetowych bez osobistej identyfikacji. Powiedziało to źródło zbliżone do rządu indyjskiego „Rząd uważał, że musi mieć dostęp do wszystkich nieosobowych, zagregowanych i anonimowych danych przez cały czas i na żądanie”.

„Dane niekoniecznie muszą być przechowywane przez rząd, ale powinny mieć możliwość regulowania sposobu, kiedy i gdzie są one wykorzystywane” dodał. Ten ruch jest motywowany przez komitet prowadzony przez współzałożyciela Infosys, Krisa Gopalakrishana, który przedstawi raport na temat przetwarzania danych nieosobowych.

LocalCircles, społeczność komunikująca się za pośrednictwem sieci społecznościowych, pozwala obywatelom i małym firmom spotykać się online w celu rozwiązania kluczowych problemów związanych z interwencjami politycznymi rządu, mówi, że Indie powinny mieć anonimową politykę danych przed z prośbą.

Niewątpliwie jest to delikatny ruch rządu indyjskiego, ponieważ dane użytkowników byłyby zagrożone bez żadnej kontroli. Nadanie rządowi zbyt dużej władzy w zakresie danych, które obsługuje.

Aby tego uniknąć, kraje przyłączone do Unii Europejskiej stworzyły RODO, czyli ustawę o ochronie danych użytkowników, która zabrania technologii dostępu do danych osób bez upoważnienia.