Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Indyjski rynek smartfonów rośnie w pierwszym kwartale 2023 r., ale w drugim kwartale zapowiada się spadek

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Indyjski rynek smartfonów rośnie w pierwszym kwartale 2021 r., ale w drugim kwartale zapowiada się spadek

Kanały I Kontrapunkt przekazali swoje raporty na temat indyjskiego rynku smartfonów w pierwszym kwartale 2021 r. I choć pierwszy kwartał roku charakteryzował się wzrostem, to wiadomości nie napawały optymizmem na przyszłość, biorąc pod uwagę pandemię Covid i blokady w różnych częściach kraju. Oto nasze podejście do głównych kwestii podkreślonych w obu raportach:

Imponujący wzrost w I kwartale 2021 roku…

Obie agencje odnotowują wzrost w I kwartale 2021 r. Jednak stopień wzrostu jest różny w zależności od każdej z nich. Według Counterpoint w tym kwartale wysłano 38 milionów sztuk, co stanowi najwyższy wynik w historii dostaw w pierwszym kwartale i odnotowuje wzrost o 23 procent. Canalys podał tę liczbę na 37.1 milionów sztuk i stopę wzrostu na poziomie 11 procent. Agencje przypisują ten wzrost czynnikom takim jak zwiększone zaufanie po rozpoczęciu akcji szczepionek, spadek liczby przypadków Covid-19, ożywienie kanałów offline i stłumiony popyt z wcześniejszych czasów.

…ale przyszłość nie jest jasna

W obu raportach podkreśla się jednak, że drugi kwartał będzie prawdopodobnie trudny, biorąc pod uwagę drugą falę pandemii, która dotknie zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorstwa, a także zamknięcie wielu regionów. „” ostrzega Canalys. „” stwierdza Kontrapunkt.

Uderzony zostanie segment telefonów o wartości poniżej 200 USD

Canalys stwierdza dalej, że problemy z dostawami kluczowych importowanych komponentów i słabsza rupia utrudnią wielu markom utrzymanie marż na obecnym poziomie cen oraz że segment smartfonów o wartości poniżej 200 dolarów (który stanowi 81 procent indyjskiego rynku smartfonów ) byłby szczególnie mocno dotknięty. (Już widzimy tego oznaki wraz ze wzrostem cen niektórych Redmi Note urządzenia.)

Xiaomi utrzymuje pierwsze miejsce

Obydwa raporty umieściły Xiaomi na szczycie indyjskiego rynku smartfonów w pierwszym kwartale 2021 r. Canalys twierdzi, że marka sprzedała 10 sztuk.5 milionów sztuk, aby uzyskać udział w rynku na poziomie 28 procent, odnotowując wzrost 2 procent, podczas gdy Counterpoint zapewnił jej nieco niższy udział w rynku wynoszący 26 procent, przy wzroście rok do roku o 4 procent. Podczas gdy Canalys nie mówił o poszczególnych modelach, Counterpoint podkreślił wydajność Redmi 9 serii i stwierdził, że Redmi 9A był najlepiej sprzedającym się telefonem kwartału. Zwrócono także uwagę, że Mi 10i spisał się bardzo dobrze, pozwalając Xiaomi na powrót do kategorii cenowej 20 000 – 30,00 rupii. Kontrapunkt stwierdził również, że Redmi Note Seria 10 spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem.

Samsung pozostaje przy numerze 2ale ile urósł?

Nic dziwnego, że Samsung nadal utrzymywał drugą pozycję na rynku. Obaj analitycy różnili się jednak co do skali jego wzrostu. Podczas gdy Canalys zapewnił koreańskiej marce udział w rynku na poziomie 19 procent i wzrost o 11 procent, Counterpoint przyznał jej 20 procent udziału w rynku i oszałamiający wzrost o 52 procent. Counterpoint stwierdził, że motorem wzrostu Samsunga było skupienie się na segmencie budżetowym z „nową serią M02”, a także liczne premiery w tym kwartale, w tym odświeżona seria A. Wcześniejsze niż oczekiwano wydanie Galaxy Pozytywny wpływ miał także flagowiec S21 i ponowne skupienie się na handlu offline (z raportu wynika, że ​​w 2020 roku marka koncentrowała się na kanałach online).

Vivo utrzymując się na trzecim miejscu i być może wyprzedzając Samsunga

Na trzecim miejscu jest Vivo, marki, która w zeszłym roku przez krótki czas groziła usunięciem Samsunga z drugiego miejsca. Obaj analitycy przyznają marce stosunkowo podobne udziały w rynku, ale na tym podobieństwo się kończy. Canalys ma Vivo jeden punkt procentowy za Samsungiem (18 procent), podczas gdy Counterpoint jest jeszcze dalej i wynosi 16 procent. Co ciekawe, według Canalys marka nie urosła zbytnio, odnotowując wzrost zaledwie o jeden procent, ale według Counterpoint, Vivo wzrosła o 16 proc. Kontrapunkt przypisuje ten wzrost ożywieniu w kanałach offline w tym okresie, a także dobrym wynikom serii X60.

Bitwa ding dong o czwarte i piąte miejsce pomiędzy Oppo i Realme

Kluczowym obszarem, w którym oba raporty kolidują ze sobą, są marki znajdujące się na czwartym i piątym miejscu. Canalys plasuje Oppo na czwartym miejscu z 13-procentowym udziałem w rynku i 35-procentowym wzrostem (najbardziej imponujący w pierwszej piątce), a Realme na piątym miejscu z 12-procentowym udziałem w rynku i 9 procentowy wzrost. Jednak Counterpoint plasuje Realme na czwartym miejscu z 11-procentowym udziałem pomimo ujemnego wzrostu 4 procent i mając jedynie niewielką przewagę nad Oppo zajmującym piąte miejsce, które miało podobny (w zaokrągleniu) udział wynoszący 11 procent i odnotowało 12-procentowy wzrost. Podczas gdy Canalys milczał na temat poszczególnych modeli, Counterpoint podkreślił nacisk Oppo w segmencie 5G za pomocą Oppo Reno 5 Pro 5G i pozytywna reakcja na serię F19.

Poco odnotowuje oszałamiający wzrost

Canalys nie wspomina o Poco, ale według Counterpoint była to najszybciej rozwijająca się marka na rynku, ze wzrostem o 558 procent. Co jednak ciekawe, oba raporty uwzględniały Poco w ramach Xiaomi.

Apple ponownie przekracza milion, rządzi segmentem premium

Obydwa raporty tak mówią Apple ponownie miał wspaniały kwartał w Indiach, sprzedając ponad milion sztuk, podobnie jak w czwartym kwartale 2020 r. Canalys przypisał to dużemu popytowi na iPhone’a 12 (z ofertami specjalnymi), a także utrzymującemu się popytowi na iPhone’a 11, Counterpoint atrybuty Applewyników firmy na duży popyt na iPhone’a 11 i „agresywne oferty” na iPhone’a SE, a także rozszerzenie przez markę lokalnych wysiłków produkcyjnych. Umieszczono także kontrapunkt Apple nad segmentem telefonów premium (telefony o cenie powyżej 30 000 rupii), co daje mu oszałamiający 48-procentowy udział.

wzrosty OnePlus; staje się „najlepszą marką 5G”

Choć Canalys nie wspomina o tym nic godnego uwagi (we fragmencie, do którego mieliśmy dostęp), Counterpoint stwierdza, że ​​OnePlus miał bardzo imponujący pierwszy kwartał 2021 r., odnotowując wzrost o ponad 300 procent. Wzrost ten był napędzany przez OnePlus Nord i OnePlus 8T. Jak wynika z raportu, Nord był najlepiej sprzedającym się telefonem 5G w pierwszym kwartale 2021 r., a OnePlus była najpopularniejszą marką smartfonów 5G w kraju.