Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Inflacja napędza ceny artykułów spożywczych online o 14% w porównaniu z zeszłym rokiem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Inflacja napędza ceny artykułów spożywczych online o 14% w porównaniu z zeszłym rokiem

Koszt artykułów spożywczych online nadal rośnie, osiągając kolejny rekordowy poziom 14.1% rok za rokiem. Tak wynika z najnowszych danych o inflacji z Indeks cen Adobe Digital (DPI).Inflacja powoduje wzrost cen artykułów spożywczych online o 14%

W sierpniu 2022 r. ceny artykułów spożywczych odnotowały najwyższy roczny wzrost, podczas gdy ceny w Internecie wzrosły 0.4% rok do roku i 2.1% miesiąc do miesiąca.

Rosnące wydatki konsumentów w Internecie

Według raportu inflacja internetowa w sierpniu była napędzana przez artykuły spożywcze. Tymczasem wydatki konsumentów online w tym samym miesiącu osiągnęły 64 dolary.6 mld, wzrost o 6.5% rok do roku, co świadczy o ogólnej sile gospodarki cyfrowej.

Wykazanie wzrostu wydatków online pomimo rosnących cen podkreśla wartość małych firm sprzedających produkty online. Ponadto kategorie takie jak artykuły spożywcze i produkty dla zwierząt, które tradycyjnie nie były sprzedawane online, wykazują rosnący popyt wśród kupujących online.

Jak powiedział Patrick Brown, wiceprezes ds. Growth Marketing and Insights w firmie Adobe: „Skromny wzrost cen internetowych, który obserwujemy w sierpniu, był w dużej mierze spowodowany rosnącymi kosztami żywności, które nie wykazują oznak spadku, podobnie jak sezonowe rabaty w kategorii takiej jak odzież wycofana do końca lata.

„Zapotrzebowanie konsumentów na e-commerce również pozostaje stabilne i utrzyma wysokie ceny, szczególnie w przypadku rozwijających się kategorii, takich jak artykuły spożywcze, produkty dla zwierząt domowych i inne podstawowe artykuły konsumpcyjne” – dodał Brown.

Inflacja w gospodarce cyfrowej

Adobe Digital Price Index to kompleksowa miara inflacji w gospodarce cyfrowej. W sierpniu 12 z 18 kategorii śledzonych przez DPI odnotowało wzrost cen rok do roku. Spośród 12 kategorii, które odnotowały wzrost cen, artykuły spożywcze odnotowały największy wzrost. Następnie pojawiła się odzież, której ceny poszły w górę 4.9% rok do roku, a następnie produkty higieny osobistej, które były świadkami 2.7% zwiększyć.

Rekommenderad:  Rozpoczęła się faza online spisu ludności i mieszkań w Malezji 2020 7 lipiec

Natomiast ceny elektroniki spadły o 10%, podobnie jak ceny komputerów, które odnotowały spadek o 12%.6% spadek cen rok do roku.

Cyfrowy indeks cen firmy Adobe zapewnia małym firmom cenny wgląd w zwyczaje konsumentów związane z wydatkami. Podkreśla również znaczenie sprzedaży odbiorcom cyfrowym, w tym sprzedaży artykułów spożywczych.