Informacje o systemie MiTeC X zapewnia konfigurację sprzętową komputera

Informacje o systemie MiTeC X to bezpłatne przenośne narzędzie, które może pomóc Ci sprawdzić informacje o systemie i konfigurację sprzętu Windows 10 komputerów. Jeśli masz stary komputer i nie znasz konfiguracji, a chcesz sprawdzić konfigurację sprzętu przed zainstalowaniem jakiegokolwiek oprogramowania lub aktualizacji, to narzędzie może być przydatne. Rzućmy okiem na oprogramowanie i sposób wyświetlania informacji.

Jak uzyskać szczegółowe informacje o systemie komputerowym

Jeśli chcesz wiedzieć o wyświetlanych szczegółach, możesz sprawdzić tę listę-

    Procesory centralne: Pokazuje każdy szczegół dotyczący używanego procesora. Możesz sprawdzić informacje o pamięci podręcznej, szczegóły zużycia energii itp. Pamięć / RAM: Możesz dowiedzieć się, ile gniazd pamięci ma Twoja płyta główna i ile pamięci RAM już zainstalowałeś. Mówiąc dokładniej, można znaleźć rozmiar, prędkość, szerokość danych, producenta, numer seryjny, numer części itp. Płyta główna Wideo: Jeśli chcesz sprawdzić wszystko na temat swojej karty graficznej lub wbudowanej grafiki, oto co powinieneś sprawdzić. Monitor: Bez względu na to, czy masz konfigurację z jednym monitorem, czy z wieloma monitorami, ich szczegóły znajdziesz w tej sekcji. Przechowywanie: Tutaj można znaleźć informacje o dysku twardym – niezależnie od tego, czy masz dysk twardy, dysk SSD, czy oba. Audio: Jeśli chcesz sprawdzić swoje urządzenie audio, możesz je znaleźć tutaj. Sieć: Możesz sprawdzić, czy Twój komputer ma komponenty Wi-Fi, czy nie oprócz typowego portu sieciowego. Drukarki: Pokazuje wszystkie dostępne urządzenia drukujące zainstalowane na komputerze.

Oprócz tego systemu lub informacji o sprzęcie można znaleźć szczegółowe informacje na temat portów, magistrali, USB itp.

Narzędzie informacji o systemie MiTeC X.

Interfejs użytkownika MiTeC System Information X jest podobny do wbudowanego Windows narzędzie o nazwie Informacje o systemie, i robi to całkiem dobrze. Mówiąc o funkcjach, możesz nie znaleźć wielu opcji, ale podstawowa funkcjonalność jest łatwo dostępna. Narzędzie pozwala:

    Wyświetl konfigurację systemu Zapisz plik konfiguracji Sprawdź zainstalowane oprogramowanie, wersję systemu operacyjnego, podłączoną sieć itp.

Po pobraniu rozpakuj zawartość pliku zip, uruchom plik wykonywalny z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy MSIX64.exe plik i wybierz Uruchom jako administrator opcja z menu kontekstowego.

Narzędzie informacji o systemie MiTeC X.

Teraz kliknij Skandować przycisk.

Po zakończeniu skanowania zobaczysz wyniki wyświetlane w następujący sposób.

Jak uzyskać szczegółowe informacje o systemie komputerowym

Pokazuje widok drzewa – a to pozwala eksplorować różne sekcje w celu uzyskania określonych informacji. Na przykład, jeśli chcesz wiedzieć o płycie głównej, możesz rozwinąć tę opcję i znaleźć wszystko na jej temat na ekranie.

Możesz zapisać konfigurację systemu. Aby to zrobić, przejdź do Plik> Zapisz. Teraz wprowadź nazwę i wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać plik.

Jeśli chcesz, możesz pobrać informacje o systemie MiTeC X z oficjalna strona internetowa. Jest kompatybilny zarówno z 32-bitową, jak i 64-bitową maszyną.