Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

InMotion kontra Bluehost: porównanie hostingu internetowego

InMotion kontra Bluehost: porównanie hostingu internetowego

Porównanie hostingu internetowego: InMotion kontra Bluehost

Jeśli jesteś gotowy, aby założyć swojego bloga, będziesz potrzebować stabilnego hostingu. Jeśli wahasz się między InMotion a Bluehost w przypadku swojej witryny WordPress, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć.

Wybierając hosting, mądrze jest wziąć pod uwagę swoje potrzeby i oczekiwania dotyczące hostingu, a nie cenę. Chcesz dobrej jakości, a nie tylko czegoś taniego. Patrząc na to w ten sposób, nie będziesz mieć problemu z utrzymaniem hostingu po zakończeniu jakiejkolwiek oferty promocyjnej.

Niezależnie od rabatów, jakie możesz uzyskać od dostawcy usług hostingowych, musisz wybrać dostawcę usług hostingowych, który zrobi to, czego potrzebujesz. Twoje cele i oczekiwania będą się różnić od celów innych blogerów i użytkowników serwisu.

Na przykład łatwość migracji witryny, korzyści i bonusy dostępne w pakiecie oraz kluczowe funkcje. Ogólnie rzecz biorąc, przy wyborze hostingu należy wziąć pod uwagę te pięć czynników.

 • Łatwość użycia
 • Główne cechy
 • Wydajność
 • Wsparcie klienta
 • Cena

Cena powinna być ostatnią rzeczą, której szukasz w hostingu. Ważne jest, aby usługa oferowała to, czego potrzebujesz. Są to wskaźniki, których używamy do porównywania współdzielonego hostingu InMotion i Bluehost.

Zanim przeczytasz cały artykuł, powinieneś mieć już mnóstwo informacji, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję konsumencką.

Porównanie funkcji InMotion i Bluehost

Bluehost jest liderem w tej branży i jedną z dziesięciu najpopularniejszych firm hostingowych na poziomie globalnym. Jeśli wybierzesz tego dostawcę usług hostingowych dla swojej witryny, powinieneś mieć wysokie oczekiwania.

Bluehost oferuje szeroką gamę planów hostingowych, takich jak VPS (wirtualne serwery prywatne), hosting dedykowany i hosting współdzielony. Istnieje również szereg planów hostingowych dostępnych wyłącznie na WordPressie, które obejmują rozwiązania sklepowe niezarządzane, zarządzane i WooCommerce.

Ogólnie rzecz biorąc, Bluehost wyróżnia się w branży wyjątkową wydajnością, czasem pracy, udziałem w rynku, możliwościami i liczbą klientów.

InMotion nie ma takiego udziału w rynku jak Bluehost, ale jest kompetentnym rywalem. Ta usługa oferuje porównywalne opcje hostingu, takie jak plany współdzielone, serwery dedykowane, hosting ekskluzywny dla WordPress i VPS.

InMotion wyróżnia się szerokim wyborem hostingu WordPress.

Funkcje Bluehost

Funkcje Bluehost

Funkcje Bluehost dla planów hostingowych WordPress obejmują następujące funkcje:

 • Otrzymujesz darmową domenę na pierwszy rok
 • Wsparcie jest dostępne dla jednej witryny
 • Automatyczna instalacja i aktualizacje WordPress
 • Bezpłatny certyfikat SSL
 • Dostęp do szerokiej gamy bezpłatnych motywów stron internetowych
 • Środowiska postojowe

Ilość miejsca, do którego uzyskasz dostęp, zależy od wybranego planu hostingowego. Nawet podstawowy poziom Bluehost zapewnia środowiska testowe i automatyczne aktualizacje.

Należy zauważyć, że Bluehost oferuje bardziej wyrafinowaną funkcjonalność za nieco wyższą cenę i duży wybór zarządzanych planów WordPress.

Funkcje InMotion

Funkcje InMotion

InMotion różni się od Bluehost tym, że nie zapewnia planów fragmentów WordPress. Możesz jednak uzyskać konwencjonalny hosting współdzielony, który obsługuje WordPress.

Oto, co InMotion ma do zaoferowania:

 • Darmowa nazwa domeny przez pierwszy rok
 • Automatyczne codzienne aktualizacje
 • Instalator WordPress jednym kliknięciem
 • Bezpłatny certyfikat SSL
 • Obsługa klienta dla maksymalnie dwóch lokalizacji

Możesz łatwo zobaczyć różnice między InMotion a Bluehost w funkcjonalności tylko WordPress we współdzielonych planach hostingowych. Dzieje się tak dlatego, że są one skierowane do szerszego segmentu odbiorców.

Możesz przejść na zarządzany plan hostingowy dla WordPress za pośrednictwem InMotion, ale nastąpi znaczny wzrost ceny, szczególnie gdy musisz hostować kilka witryn.

Porównanie doświadczeń użytkowników InMotion i Bluehost

Ponieważ zajmujemy się hostingiem witryn WordPress, będziesz najczęściej korzystać z pulpitu nawigacyjnego WordPress. Czasami może być konieczne skorzystanie z cPanelu hostingowego, więc powinieneś spodziewać się dobrego doświadczenia użytkownika.

Zajmiemy się tym, co oferuje panel sterowania każdego z tych dostawców usług hostingowych i łatwość obsługi.

Doświadczenie użytkownika Bluehost

Bluehost jest bez dwóch zdań najbardziej przyjaznym użytkownikowi spośród tych dwóch firm hostingowych. Wystarczy na to spojrzeć, aby uzyskać przegląd swoich stron internetowych.

Będziesz używać panelu sterowania do logowania się do swoich witryn WordPress za pomocą jednego kliknięcia. Wystarczy przejść do lewego menu, aby sprawdzić swoje domeny i konta e-mail, aby kupić dowolne nowe usługi.

Jeśli z jakiegoś powodu uznasz, że potrzebujesz większej funkcjonalności, możesz przejść do sekcji Zaawansowane w menu, która przekieruje Cię do cPanelu.

cPanel Bluehost zawiera nasze ulubione i najbardziej atrakcyjne narzędzie, takie jak phpMyAdmin i nie tylko.

Doświadczenie użytkownika InMotion

Trzeba przyznać, że panel sterowania InMotion nie jest tak elegancki, ale zapewnia bardziej widoczne opcje na stronie głównej.

Możesz na przykład sprawdzić status rozliczeń na ekranie głównym. Pomaga śledzić cykle rozliczeniowe.

Kiedy to sprawdzisz, zobaczysz, że panel sterowania zawiera opcje dotyczące całej witryny i całego konta. Na tym samym ekranie możesz na przykład zarządzać swoim cPanelem i transferami domen.

Ma funkcjonalność, więc choć nie jest tak atrakcyjny wizualnie, nic nie czyni go mniej funkcjonalnym niż panel sterowania Bluehost.

Porównanie wydajności InMotion i Bluehost

Wybierając hosting, ważne jest, aby przyjrzeć się jego wydajności, ponieważ będzie to miało ogromny wpływ na wydajność Twojej witryny. Oto kilka statystyk testowych każdej z witryn WordPress, aby zobaczyć różnicę w czasie ładowania.

W ruchu

Waszyngton, DC – 0,392 sekundy

San Paulo, Brazylia – 1,24 sekundy

Londyn, Anglia – 0,791 sekundy

San Francisco, Kalifornia – 0,617 sekundy

Bluehost

Waszyngton, DC – 1,43 sekundy

San Paulo, Brazylia – 2,22 sekundy

Londyn, Anglia – 1,90 sekundy

San Francisco, Kalifornia – 1,16 sekundy

Wygląda na to, że InMotion przewyższa prędkość Bluehost, ale musimy wziąć pod uwagę, że Bluehost obsługuje więcej witryn internetowych niż InMotion. To ma i będzie miało wpływ na szybkość ładowania stron internetowych na hostach internetowych.

Jest wysoce prawdopodobne, że gdyby ci dostawcy usług hostingowych hostowali tę samą liczbę witryn internetowych, czas ładowania witryn byłby taki sam lub porównywalny.

Kolejną rzeczą, na którą wpływa liczba hostowanych witryn internetowych, jest czas pracy dostawcy usług hostingowych.

Oto aktualne statystyki na ten temat:

 • W ruchu: 100%
 • Bluehost: 99,97%

Należy pamiętać, że w porównaniu z jakąkolwiek inną firmą hostingową InMotion może przewyższać czas pracy, co wynika głównie z hostowania mniejszej liczby witryn.

Porównanie obsługi klienta dla InMotion i Bluehost

Jest rzeczą oczywistą, że w pewnym momencie będziesz potrzebować pomocy ze swoją witryną internetową lub hostingiem. Kiedy tak się stanie, będziesz chciał mieć pewność, że otrzymujesz najlepsze możliwe wsparcie od zespołu profesjonalistów, którzy mają wiedzę i są pomocni.

Obie te firmy hostingowe zapewniają całodobową obsługę klienta. Oba oferują również wsparcie za pośrednictwem czatu na żywo, telefonu i poczty elektronicznej.

W ankiecie przeprowadzonej wśród hostów WordPress znaleźliśmy ten system oceny na 5 gwiazdek dla każdej z tych usług.

 • W ruchu: 3,78
 • Bluehost: 3.42

Każda z tych usług zapewnia mniej więcej taki sam poziom obsługi klienta użytkownikom witryny WordPress. Możesz oczekiwać więcej od zarządzanego hostingu WordPress, ale te oceny nie są niczym niezwykłym, ponieważ nie możesz zadowolić wszystkich, bez względu na to, jak bardzo się starasz.

Bluehost może stracić 0,36 gwiazdki, ale znowu ma więcej klientów.

Porównanie cen InMotion i Bluehost

W dziedzinie hostingu ogólną zasadą jest to, że jeśli chcesz cieszyć się promocyjną ceną, za dłuższe zobowiązania będziesz musiał zapłacić z góry.

Robią to zarówno Bluehost, jak i InMotion.

Bluehost oferuje swój podstawowy plan WordPress za 2,75 USD miesięcznie, ale musisz zobowiązać się do 3-letniej umowy, aby uzyskać tę promocyjną cenę. Jest to dość niedrogie i niedrogie nawet za 106,20 USD za trzy lata. Chociaż jeśli chcesz jednego z droższych planów, cena może stać się problemem.

Inną częstą cechą usług hostingowych jest to, że w momencie odnowienia usług miesięczna cena drastycznie wzrasta. Na przykład 2,75 USD miesięcznie staje się 8,99 USD po zakończeniu 3-letniego zobowiązania.

Ceny Bluehosta

InMotion nie jest wyjątkiem od tych zasad. Ta firma ma również plan Lite, który kosztuje 2,49 USD miesięcznie, z 3-letnim zobowiązaniem kosztującym 89,64 USD. Po zakończeniu 3-letniego kontraktu cena wzrasta do 4,99 USD.

Teraz InMotion może kosztować mniej z ceną promocyjną i bez niej, ale oba oferują podobne zobowiązania w zakresie kosztów początkowych.

Nie ma gwarancji, że w miarę rozwoju i ewolucji InMotion (co może się zdarzyć lub nie), nastąpi wzrost cen. Bluehost jest bardziej popularny i używany przez większą liczbę blogerów.

Cennik InMotion

InMotion kontra Bluehost: który wybrać?

Jest to osobisty wybór, którego każdy musi dokonać indywidualnie. InMotion ma ograniczone opcje WordPress, co oznacza, że ​​masz również ograniczone funkcje.

Bluehost zyskał doskonałą reputację wśród blogerów korzystających z WordPressa, co oznacza, że ​​oferuje więcej funkcji i wyrafinowanych funkcji.

Funkcjonalność InMotion jest również ograniczona w porównaniu do Bluehost. Jest to prawdą, mimo że InMotion oferuje obecnie lepszą wydajność i wsparcie. Pamiętaj, że jest to prawdopodobnie spowodowane faktem, że ta usługa obsługuje mniej witryn i ma mniej klientów niż Bluehost.

Ogólnie rzecz biorąc, Bluehost to lepsze rozwiązanie hostingowe, jeśli chcesz płacić mniej i cieszyć się bogatą funkcjonalnością. Ponadto interfejs Bluehost jest bardziej przyjazny dla użytkownika niż interfejs InMotion.

Jeśli jednak nie masz nic przeciwko konieczności dopłacania za witryny InMotion dla WordPress, być może jest to twój wybór.

Zasadniczo decyzja sprowadza się do skorzystania z popularnej firmy, takiej jak Bluehost, lub wypróbowania InMotion, aby zobaczyć, jak to działa w Twoim przypadku. Możesz zauważyć dużą różnicę lub nie.

Wniosek

Chociaż nie jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, którą wybrać, z doświadczenia możemy powiedzieć, że Bluehost jest naszą ulubioną z tych dwóch platform hostingowych.

Jednak InMotion i Bluehost są realnymi opcjami. W końcu nie ma dwóch dostawców usług hostingowych, którzy zapewnią takie same doświadczenia.

Bluehost jest lepszy, jeśli chcesz bardziej przyjaznej dla użytkownika opcji hostingu dla WordPress za ogólnie niższą cenę (odwiedź HostingCoupon.Codes po zniżkę!)

InMotion jest nieco droższy, jeśli wszystko zostało powiedziane i zrobione dla WordPressa, ale wydaje się zapewniać nieco lepszą wydajność.

Preferujemy Bluehost pomiędzy tymi dwoma, ale możesz mieć inne potrzeby i oczekiwania w zakresie hostingu niż my.

Ostatecznie decyzja należy do Ciebie. Wybierz zgodnie ze swoimi potrzebami, oczekiwaniami i celami dla swoich witryn WordPress.

Pamiętaj, że nie liczy się cena, ale wartość, jaką otrzymasz za koszt hostingu. Nie płać dodatkowo za coś, czego nie potrzebujesz, ani mniej, jeśli potrzebujesz specjalnej funkcji.