Innowacje Blue Line EnergyCloud Recenzje: łatwy sposób kontrolowania …

Przy rosnących cenach energii elektrycznej w całym kraju sensowne jest śledzenie zużycia energii w domu z wyższą stawką niż tylko spojrzenie na miesięczny rachunek za media. Chociaż istnieją inteligentne rozwiązania do śledzenia korzystania z niektórych punktów sprzedaży, Blue Line Innovations EnergyCloud (199 USD) podchodź do pracy domowej w całym domu.

I w przeciwieństwie do Sense Energy Monitor, który oceniliśmy na początku tego roku, bezprzewodowe czujniki Blue Line nie potrzebują dostępu do panelu przełączników twojego domu, aby dostarczać w czasie rzeczywistym danych o tym, ile energii zużywasz i które urządzenia mają najwięcej obciążeń. ciężki. Jest on dołączony do miernika od usługodawcy. Czujnik wysyła odczyty do drugiego sprzętu, który przesyła odczyty do domowej sieci Wi-Fi, a stamtąd do serwera chmury Blue Line. Będziesz używać aplikacji mobilnej i / lub portalu internetowego Blue Line do konfigurowania i monitorowania ustawień.

Zmierzone połączenie

Jeśli myśl o dotknięciu miernika użyteczności niepokoi Cię, zapewnij, że nie musisz robić nic niebezpiecznego. Jeśli produkt Sense obejmuje zakładanie zacisków wokół linii zasilania za panelem wyłącznika, czujnik Blue Line jest wiązany wokół licznika energii elektrycznej za pomocą regulowanego zacisku. Blue Line twierdzi, że czujnik jest zgodny z większością mierników analogowych i cyfrowych używanych w Ameryce Północnej, w tym licznikami inteligentnymi (Śledź ten link na przykład) Odkryłem, że najtrudniejsze jest wyrównanie czujnika z przepływem danych licznika, ale instrukcje prowadzą cię przez cały proces i nie jest to zbyt trudne.

Ten schemat ilustruje, w jaki sposób sistema EnergyCloud.

Czujnik działa na jednym akumulatorze C, a Blue Line szacuje żywotność akumulatora na około dwa lata. Przez kilka miesięcy testowałem to, żywotność baterii nie spadła w 100 procentach. Ponieważ wysyła odczyty liczników do każdego odbiorcy 15 sekund, jest to dość imponujące.

EnergyCloud dystansuje się także od Sense w inny sposób: po dwóch latach musisz się zarejestrować, aby subskrybować, jeśli chcesz nadal otrzymywać szczegółową analizę. Na szczęście opłata za subskrypcję nie jest uciążliwa: 15 USD rocznie

Wystąpiły problemy z konfiguracją modułu Wi-Fi Blue Line. Co najważniejsze, w ogóle nie udało mi się połączyć tego komponentu z moim routerem Wi-Fi Eero Mesh. Co ciekawe, nie miałem problemu z podłączeniem się do jednego z kilku konwencjonalnych routerów, które przetestowałem, chociaż nadal muszę uciec od routera i wysokości nad ziemią.) Odkryłem również, że most Blue Line nie był w stanie odbudować połączeń z moją siecią po awarii zasilania. Jak na ironię, musiałem odłączyć kabel i podłączyć go ponownie, aby sistema będzie nadal działać.

energycloud02

Most EnergyCloud musi znajdować się w zasięgu czujnika zainstalowanego na liczniku energii elektrycznej i na domowym routerze Wi-Fi.

Dać czas

Pozostawiając łączność na bok, reszta mojej konfiguracji działa płynnie. Podczas tworzenia konta za pośrednictwem portalu internetowego Blue Line (lub aplikacji mobilnej dostępnej na Androida i iOS) powiadomisz usługi o swoim głównym sprzęcie, rodzaju sistema ogrzewanie i klimatyzacja w twoim domu oraz pobór mocy / dane techniczne lub specyfikacje obwodu amperowego dla tego urządzenia. Aplikacja mobilna jest wyraźnie zaprojektowana, ale Blue Line zawiera tak wiele informacji, że uważam, że portal internetowy (widoczny na monitorze komputera) jest łatwiejszy w użyciu, szczególnie przy początkowej konfiguracji.

Blue Line rozwinęło również umiejętności Alexa EnergyCloud, więc mówi inteligentnym głośnikom, które są kompatybilne z Echo: „Alexa, poproś EnergyCloud, aby powiedział mi, ile mocy używam” lub „Alexa, jaka jest stawka energii elektrycznej obecny?” Jest to szybszy sposób na uzyskanie informacji w porównaniu do otwierania aplikacji mobilnej lub przeglądania portalu internetowego, ale firma wciąż nie ma nic do zaoferowania Google Home i Apple Użytkownicy HomePod na tym froncie.

Po skonfigurowaniu EnergyCloud potrzebuje tylko czasu na analizę zużycia energii. Najlepiej byłoby, gdyby przeglądanie szczegółowych i znaczących dzienników użytkowania zajęło około miesiąca, ale od samego początku możesz przynajmniej zobaczyć dokładnie, ile energii elektrycznej zużywasz w danym momencie. Zużycie energii jest śledzone i opisywane według trzech kategorii: niejasne „działanie”, „zawsze włączone” urządzenia i przewidywane zużycie.

energycloud0002

Czujnik EnergyCloud działa na akumulatorze C-Cell.

Ten przepływ danych był interesujący. Zobaczenie dokładnie, ile energii „zawsze włączone” urządzenie naprawdę odkrywa. W moim przypadku były one średnio odpowiedzialne za od jednej czwartej do jednej trzeciej mojego całkowitego rachunku za prąd. Z czasem EnergyCloud będzie w stanie zidentyfikować każdy z twoich głównych komputerów i ilość pobieranej energii elektrycznej. W moim przypadku odkryłem, że moja suszarka do ubrań zużywa o 40 kWh (kilowatogodzin) mniej prądu w lipcu niż w czerwcu, ale mój podgrzewacz wody zużywa 85 kWh nawet więcej W tym samym okresie Jeśli wolisz mniej abstrakcyjne pomiary, możesz skonfigurować EnergyCloud, aby raportował zużycie energii w wydanych dolarach, a nie w kilowatogodzinach.

energycloud05

Dzięki aplikacji EnergyCloud możesz sprawdzić zużycie energii w domu z dowolnego miejsca, w którym masz dostęp do Internetu.

EnergyCloud jest znacznie mniej skuteczny w identyfikowaniu określonych mniejszych urządzeń w domu. Jeśli powiesz swojemu sistema suszarka do ubrań na obwodzie 30 A, na przykład, może wybrać to urządzenie i powiedzieć, ile soku zużywa. Ale raporty nie są wystarczająco szczegółowe, aby powiedzieć, ile będzie kosztować pozostawienie czegoś w rodzaju światła na ganku przez całą noc.

Blue Line twierdzi, że raporty EnergyCloud koncentrują się na artykułach gospodarstwa domowego i czynnościach, które zużywają najwięcej energii: ogrzewanie i chłodzenie, gotowanie, podgrzewanie wody, pranie i suszenie odzieży i naczyń, a także bardziej ezoterycznych odbiorców energii takich jak prowadzenie spa lub stacji obsługi pojazdów elektrycznych. do samochodów elektrycznych.

Innowacje Blue Line EnergyCloud nie jest tak szczegółowy jak droższe systemy monitorowania energii Sense, ale dokładnie raportuje całkowite zużycie energii w domu i identyfikuje największego odbiorcę energii elektrycznej. EnergyCloud jest również znacznie łatwiejszy do zainstalowania dla właścicieli domów (Sense mogą Jest to sprawa DIY, ale producent zaleca zatrudnienie profesjonalnego elektryka do pracy, ponieważ obejmuje to umieszczenie zacisków wokół głównej linii, która dostarcza energię elektryczną do panelu wyłącznika.