Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Innowacje w e-mail marketingu: rok 2023 i później

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Innowacje w e-mail marketingu: rok 2020 i później

Nadal mówimy o znaczeniu i sile e-mail marketingu. Ponieważ coraz więcej osób odwraca się od poczty e-mail, inteligentni ludzie internetu zbliżają się bardziej niż kiedykolwiek.

Niezbędne jest zrozumienie, kiedy rzeczy się zmieniają i stają się bardziej wyrafinowane. Pozostawia szerokie możliwości marketerom i właścicielom firm, którzy chcą przyjąć tę zmianę.

Dzięki e-mail marketingowi innowacyjne zmiany pomogą Ci dotrzeć do docelowych odbiorców, mówić ich językiem i konwertować ich jak nigdy dotąd.

W tym artykule mamy nadzieję zwrócić uwagę na niektóre z najbardziej znaczących zmian i innowacji w e-mail marketingu w 2020 roku i później.

Sztuczna inteligencja przekształca e-mail marketing

Sztuczna inteligencja pomaga nam dowiedzieć się, co dzieje się na świecie i wykorzystać to w sposób popularny wśród naszych odbiorców. Wielu marketerów obawia się tego, jeśli są przyzwyczajeni do bardziej tradycyjnego stylu marketingu.

To powiedziawszy, sztucznej inteligencji nie należy się bać. To nie jest wyzwanie ani coś, z czym musisz konkurować. Jest to rozwiązanie, które pomoże zapewnić lepszą automatyzację i ulepszenia bieżącego procesu.

Na przykład jednym z obszarów, w których możemy wykorzystać sztuczną inteligencję, jest predykcyjna personalizacja wiadomości e-mail. Istnieją zaawansowane algorytmy danych, które pomogą Ci spersonalizować wiadomość e-mail bez konieczności zbierania danych przez sześć godzin dziennie.

Pomoże Ci to zaoszczędzić czas i pieniądze, a ponadto uzyskasz informacje, które mogły nie wyróżniać się od razu.

Sztuczna inteligencja pomaga również w segmentacji list. Algorytmy mogą pobierać skompilowane dane i identyfikować trendy związane z określonymi nawykami związanymi z wydatkami lub danymi demograficznymi. Stamtąd może pomóc Ci dowiedzieć się więcej o swoich odbiorcach, dzięki czemu możesz lepiej ich podzielić, co pomaga dopasować się do danej osoby.

Sztuczna inteligencja może nawet pomóc Ci zoptymalizować czas wysyłania e-maili i liczbę wysyłanych do każdej osoby. Algorytmy mogą pomóc określić, kiedy należy wysłać wiadomość e-mail, na podstawie tego, kiedy dana osoba najczęściej otwiera swoją skrzynkę odbiorczą. Stamtąd może automatycznie wysłać wiadomość e-mail, gdy sądzi, że odbiorca usiądzie przy biurku i otworzy swoją skrzynkę odbiorczą. To potężna rzecz, ludzie! Nie zasypiaj na AI!

Marketing oparty na danych

Bądźmy ze sobą szczerzy przez chwilę. Ile razy przeprowadzałeś test A/B bez rymów lub powodu, dla którego wybrałeś dwie zmienne do przetestowania? Siadasz, wrzucasz kilka wierszy tematu do e-maila i wysyłasz go, aby zobaczyć, który działa najlepiej.

W tym roku i w kolejnych latach spodziewamy się tego znacznie mniej i spodziewamy się, że poczta e-mail będzie wymagać znacznie większej ilości danych. Od lat koncentruje się na marketingu w mediach społecznościowych, Google Ads, Youtube itp.

Te platformy są miejscem, do którego zabierasz swoje dane. Są to obszary, w których możesz naprawdę zmaksymalizować swoje dolary, kierując reklamy do określonych odbiorców, używając sobowtórów, pikseli i znajdując idealnego awatara klienta.

Ta metodologia jest równie ważna w przypadku poczty e-mail, a dane będą napędzać cały marketing e-mailowy.

Rekommenderad:  Najlepsza aplikacja do budżetu na 2020 rok

Widzieliśmy duże zmiany w świecie marketingu cyfrowego. Był czas, kiedy ludzie doświadczali 95% współczynnika otwarć w swoich e-mailach, a w Internecie można było w zasadzie sprzedać wszystko każdemu.

Potem e-maile zaczęły spadać, a ludzie zwrócili się ku innym formom marketingu, które mogłyby lepiej wykorzystać dane.

Interesujące jest obserwowanie cyklu i tego, jak marketing e-mailowy zaczyna się wycofywać jako popularne źródło zapewniające wysoki zwrot z inwestycji. Naszym zdaniem nigdy nie powinien był się zatrzymać. Marketing e-mailowy jest sztuką samą w sobie, a ci, którzy mają listę najwyższej jakości, wygrywają w 2020 roku i później.

Ważną rzeczą do zrozumienia jest to, że dane będą napędzać e-mail marketing. Nie będziemy już wysyłać e-maili do listy 80 000 osób i siedzieć bezczynnie i czekać na kęs.

Marketerzy podzielą listę na mniejsze fragmenty w oparciu o dane demograficzne, płeć i zainteresowania. Następnie podzielimy je jeszcze bardziej na segmenty w oparciu o miejsce, z którego się zgodzili. Więc teraz możemy mieć 40 mniejszych list, do których będziemy wysyłać unikalne e-maile.

W ten sposób odniesiesz większy sukces w e-mail marketingu!

Treść interaktywna (AMP)

Obecnie duży nacisk kładzie się na treść. Kiedyś myśleliśmy, że możemy uderzyć czymkolwiek w e-mail lub wątek w mediach społecznościowych i przyciągnąć uwagę, ale ten pociąg już dawno zniknął.

W przeszłości e-mail miał dwie formy: HTML lub zwykły tekst. Teraz e-maile AMP torują drogę nowym treściom. Pokazują nam, że musimy być bardziej kreatywni, jeśli chcemy zaangażować naszą publiczność.

AMP jest ważny z kilku powodów.

Po pierwsze, zapewnia subskrybentom bardziej wciągającą obsługę poczty e-mail. Ponieważ AMP wygląda bardziej jak strona internetowa, zapewnia użytkownikowi funkcje, które zwykle nie są dostępne w wiadomości e-mail. Niektóre z nich obejmują:

  • Karuzele
  • Formularze
  • akordeony
  • Potwierdzenia
  • Bezpośrednie odpowiedzi ze skrzynki odbiorczej

AMP zapewnia również bardziej spersonalizowane wrażenia. Zapewnia możliwość tworzenia dynamicznych wiadomości e-mail, które aktualizują się podczas ich wysyłania. Na przykład możesz ustawić automatyczne aktualizowanie wiadomości e-mail w miarę wahań cen w Twoim sklepie e-commerce.

Wszyscy główni dostawcy usług internetowych, tacy jak Gmail, Outlook i Yahoo Mail, obsługują technologię AMP. Jeśli Twoi subskrybenci korzystają z jednej z tych opcji, możesz użyć AMP dla swoich subskrybentów (wskazówka: zdecydowanie tak).

Przykłady marek wykorzystujących AMP

Zrozumienie, co potrafi AMP i dlaczego warto go używać, może być trudne. Oto kilka przykładów firm wykorzystujących pełny potencjał AMP.

Powyżej znajduje się świetny przykład z AWeber. To proste, ale skuteczne w gromadzeniu danych. Ludzie uwielbiają wyrażać swoją opinię i zajmuje to tylko kilka sekund.

Oto kolejny niesamowity przykład tego, jak witryny podróżnicze i hotelarskie mogą korzystać z AMP. Ta wiadomość e-mail umożliwia użytkownikom zarezerwowanie pokoju hotelowego bezpośrednio z wiadomości e-mail. Sprawia, że ​​rzeczy są bardzo wygodne dla użytkownika i tworzy mniej barier między nimi a pożądanym rezultatem.

Prywatność jest ważniejsza

Od stycznia 1, 2020, wchodzi w grę Kalifornijska ustawa o ochronie prywatności konsumentów. Istnieją sztywne przepisy dotyczące przejrzystości danych i prywatności. Daje to mieszkańcom prawo do uzyskania dostępu do danych osobowych, które firma przechowuje na ich temat i sposobu, w jaki je wykorzystują.

Rekommenderad:  5 To, co najlepsze Instagram Wtyczki do WordPressa w 2023 r. (Live Feed)

Chociaż nie oznacza to ściśle marketingu e-mailowego, możemy zobaczyć konsekwencje tutaj i jego wpływ na branżę.

Do tej pory wszyscy powinni rozumieć ustawę CAN-SPAM Act z 2003 r. Jednak w nadchodzących latach prywatność stanie się o wiele bardziej krytycznym czynnikiem w marketingu. Wydaje się, że konsumenci nadal zdobywają władzę nad branżą i słusznie.

Zbyt długo firmy miały władzę nad ludźmi i były w stanie stosować brudne taktyki i prawie wszystko, co chciały zwrócić na siebie uwagę. Jak powiedzieliśmy na początku, dla niektórych te zmiany są katastrofalne. Dla tych, którzy trzymali się zbioru zasad, jest to korzystne dla ciebie, ponieważ daje ci przewagę.

W nadchodzących latach zobaczymy wymagania dotyczące rejestrowania godzin, lokalizacji, źródeł i dat akceptacji oraz dokładności adresu e-mail. Dawno minęły czasy, kiedy można było wysłać wiadomość e-mail, a 40% z nich zostało odrzuconych. Utrzymuj go w czystości i chudy.

Google stale aktualizuje swój algorytm, aby uniemożliwić ludziom robienie tego i umieszczać na czarnej liście e-maile i domeny, które na to pozwalają. Prywatność w Internecie to nie żart!

Mobilne przejęcie

Dobra, wiemy, że wszyscy mówią o przejęciu telefonów komórkowych od jakichś dziesięciu lat. Ale w końcu zaczyna nabierać poważnego rozpędu. Zakończyliśmy optymalizację pod kątem urządzeń mobilnych; teraz priorytetowo traktujemy urządzenia mobilne. Ponieważ 70% ruchu pochodzi z urządzeń mobilnych, najwyższy czas zacząć zwracać się do słonia w pokoju.

Wiele twoich strategii jest przestarzałych. Oprócz tego, że większość Twoich odbiorców korzysta z urządzeń mobilnych, odnotowujemy również wyższe współczynniki otwarć poczty e-mail na urządzeniach mobilnych. W tym miejscu wszystko, o czym mówiliśmy do tej pory, kończy się w kolumnie sukcesu lub kolumnie porażki.

Załóżmy, że tygodniami pracowałeś nad segmentacją listy w idealne grupy wysoko wykwalifikowanych leadów. Następnie stworzyłeś najlepszą interaktywną treść dla swojego e-maila. W końcu rozesłałeś go do mas, ale zoptymalizowałeś go tylko dla komputerów stacjonarnych.

Ponad połowa Twoich potencjalnych klientów otrzymała e-maila, który wygląda kiepsko.

Prawdopodobnie nie mogą się z nim odpowiednio zaangażować, aw niektórych przypadkach nawet nie mogą go przeczytać, ponieważ jest odcięty.

Wyrzuciłeś ponad połowę swoich wysiłków do toalety, ponieważ pominąłeś ogromny krok. Będziemy to powtarzać w całym artykule dla tych, którzy tu są.

Ci, którzy nie chcą podjąć tych dodatkowych kroków, aby odnieść sukces, poniosą porażkę i zrzucą winę na coś innego.

Zrzucą winę na zmianę algorytmu, przepisy dotyczące prywatności, rozwój telefonii komórkowej, teściową i nigdy nie poznają prawdy. Bez obaw, pozostawia słodki, nisko wiszący owoc dla marketerów, którzy chcą włożyć w to pracę.

Zanim przejdziemy dalej, powinniśmy również porozmawiać o kompatybilności między platformami. Musimy pomyśleć o tym, jak nasz e-mail wygląda na każdym urządzeniu mobilnym. Mamy do czynienia z Androidami i różnymi rodzajami iPhone’ów. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że Twój e-mail nie będzie wyglądał tak samo na iPhonie 8 jak to bywa w 10.

Rekommenderad:  Nowy rekord produkcji Tesli, który przewiduje wyjątkowy rok 2022

Jeśli korzystasz z wysokiej jakości narzędzia do e-mail marketingu, zapewni Ci ono sposób na sprawdzenie, jak Twój e-mail wygląda na różnych platformach. Jest to ważne i chcesz się upewnić, że z tego skorzystasz.

Nawet mały szczegół, taki jak nagłówek pojawiający się przed zwinięciem wiadomości e-mail, może mieć ogromne znaczenie w przypadku Androida i iPhone’a.

Jeśli nie masz pewności, co zrobić, aby zoptymalizować swoje e-maile na różnych platformach, postaw się na miejscu subskrybenta. Pomyśl o tym, co robią, gdy otrzymują od Ciebie wiadomość e-mail.

Musisz jak najszybciej przykuć ich uwagę. Jeśli nie widzą właściwej rzeczy, gdy otwierają tę wiadomość e-mail, prawdopodobnie już ich zgubiłeś.

Wskaźniki marki do identyfikacji wiadomości

BIMI to nowy i popularny sposób na ujawnienie swojej marki. Pomaga budować zaufanie, weryfikując informacje o nadawcy za pomocą Twojego logo w skrzynce odbiorczej.

Jak widać na powyższym zdjęciu, Mailkit ma swoje logo obok wiadomości e-mail. Gdy wysyłasz wiadomość e-mail, dostawca odbiorcy sprawdzi ten plik tekstowy BIMI, aby upewnić się, że nadawca został zweryfikowany. Po zweryfikowaniu wyciągnie logo i wstawi je po lewej stronie skrzynki odbiorczej. Chociaż jest to raczej nijaka i prosta koncepcja, jest potężna z kilku powodów.

  • Po pierwsze, potrzebujesz konfiguracji rekordów uwierzytelniających, aby BIMI działało. Należą do nich SPF, DKIM i DMARC.
  • Po drugie, musisz mieć dostęp do swojego DNS, aby skonfigurować BIMI.
  • Po trzecie, potrzebujesz pliku SVG dla logo.

Dlaczego więc miałbyś się tym martwić?

Ponieważ buduje zaufanie! Zaufanie jest wszystkim w marketingu e-mailowym, a ułatwienie klientom identyfikacji Cię to kolejny sposób na zbudowanie zaufania. Gdy ktoś otworzy swoją skrzynkę odbiorczą i zobaczy logo Twojej marki po lewej stronie, będzie wiedział, że to Ty. I mogą otworzyć wiadomość e-mail, ponieważ jest bezpieczna.

Jesteśmy również pewni, że w grę wchodzą również pewne czynniki związane z dostarczalnością. Jeszcze raz, jak powiedzieliśmy przez cały czas. Oto kolejny przykład czegoś, czego większość ludzi nie zada sobie trudu. W rezultacie zwiększy to dostarczalność i sukces tych, którzy podejmują dodatkowe kroki. Bądź tą osobą!

Końcowe przemyślenia

Innowacje w e-mail marketingu nigdy się nie skończą, ponieważ zawsze będzie się działo coś nowego i ekscytującego. Spodziewamy się, że w 2020 r. i później zmiany te nabiorą pełnej mocy, a urządzenia mobilne staną na czele sztucznej inteligencji. Wysyłanie e-maili jest coraz łatwiejsze, ale ich jakość wciąż spada.

Upewnij się, że jesteś po prawej stronie huśtawki, gdy wyskoczy i strąci wszystkich. Myślimy, że wiesz, co mamy na myśli!