Instagram obiecuje naprawić błąd, który umożliwia ciągły dostęp do aparatu iOS 14

THE Apple wprowadza w iOS 14 drobne zmiany, które są niczym innym jak wizualnymi alertami, kiedy aplikacja „zerka” na obszar pobierania lub kiedy aktywuje kamerę lub mikrofon. Tym samym, mając te wskazówki, firmy zostały zmuszone do zmiany zachowania, pod groźbą sankcji. Wielu już rozwiązało problem, a inne, takie jak Instagram, obiecaj naprawić coś, co według nich jest błędem.

Chodzi o ostrzeżenie, które zdaniem osób odpowiedzialnych za Instagraminformuje użytkownika, że ​​aplikacja korzysta z aparatu. W rzeczywistości wydaje się, że to będzie błąd!

Ilustracja aplikacji Instagram błąd w iOS 14 beta

Instagram używasz aparatu niepotrzebnie?

Zgodnie z zeznaniami udostępnionymi w sieciach społecznościowych przez użytkowników, którzy już zainstalowali iOS 14, wskaźnik kamery świeci się, gdy otwierają Instagram. Nawet jeśli użytkownik nie używa aparatu, na przykład podczas przeglądania źródła, zielone światło wskazuje, że aplikacja korzysta z aparatu w tle.

Oczekiwanym zachowaniem jest oczywiście to, że aplikacja ma dostęp do kamery tylko na żądanie. Jednakże Instagram odpowiedział na te przypadki, stwierdzając, że takie zachowanie wynika z błędu, błędu, który zostanie naprawiony w ciągu dni:

Aktywujemy kamery użytkowników tylko wtedy, gdy użytkownicy ich używają. Dowiedzieliśmy się i naprawiamy błąd w iOS 14 Beta, który nieprawidłowo wskazuje, że kamera jest używana. Ważne jest, aby wiedzieć, że chociaż lampka wskazuje, że kamera jest włączona, nie mamy dostępu do kamery i żadne treści nie są rejestrowane.

Wyjaśnił rzecznik Instagram.

Instagram obiecuje naprawić błąd, który umożliwia ciągły dostęp do aparatu iOS 14 1

Pplware próbował odtworzyć problem i nie było to możliwe. Używamy wersji beta 3 iOS 14 i wersja 150.0, uruchomiony w zeszłym tygodniu. Jest to więc sytuacja, która nie ma miejsca na wszystkich urządzeniach z iOS 14 beta.