Instagram Wprowadza bębny w Brazylii; Zasadniczo 15-sekundowy tryb wideo dla opowieści

Jeśli często korzystasz z InstagramHistorie, w przyszłości możesz zauważyć coś nowego. Platforma mediów społecznościowych właśnie dodała nowy tryb w Stories, zwany Reels, dla użytkowników w Brazylii. To, co robi, jest zasadniczo takie samo, jak konkurencyjna aplikacja społecznościowa TikTok – 15 sekund filmów.

Jak wspomniano, rolki można znaleźć pod Historiami, obok istniejących trybów Bumerang i Super Zoom. Możesz nagrywać bez dźwięku lub pożyczać je. Mogą pochodzić z innych filmów lub nawet popularnej piosenki. Dostajesz także inne narzędzia do edycji, które pozwalają dodawać podpisy lub dzielić wiele klipów wideo w jeden.

Gdy skończysz, możesz opublikować swoje rolki w Historiach lub w pobliżu znajomych, aby wysłać je do ludzi jako wiadomość. Zniknie po 24 godzinach, jak każda inna Opowieść. Podobnie jak standardowe Historie, możesz uczynić je trwałymi, umieszczając je wśród swoich Najważniejszych.

Instagram Wprowadza bębny w Brazylii; Zasadniczo 15-sekundowy tryb wideo dla opowieści 1

Na pierwszy rzut oka Reels czuje się trochę zbędny, jeśli tylko chcesz opublikować Historie wideo, ponieważ możesz to już zrobić. Ale jeśli naprawdę chcesz wygłupiać się i mieć o jedną aplikację mniej w telefonie, może to być dodatek, na który czekamy.

To powiedziawszy, jak wspomniano wcześniej, rolki są dostępne tylko teraz dla użytkowników w Brazylii. Nie ma wzmianki o tym, kiedy trafi gdzie indziej, nie mówiąc już o tym w Malezji. Mając to na uwadze, może minąć trochę czasu, zanim będziemy mogli skorzystać z tej nowej funkcji.

(Źródło: TechCrunch)