Jedną z najważniejszych funkcji, jakie możesz mieć jako webmaster, jest instalacja WordPressa w subdomenie bezpośredniego administratora. Dzięki temu możesz zainstalować WordPress na wybranej subdomenie oprócz WordPress. Twoja główna domena W ten sposób będziesz mieć dwa oddzielne systemy zarządzania treścią WordPress. W tym artykule z bazy wiedzy Fa Host zdecydowaliśmy, jak zainstalować WordPress w subdomenie bezpośredniego administratora.
Pamiętaj, że subdomena to prefiks umieszczony przed nazwą domeny witryny i możesz go używać do porządkowania różnych części swojej witryny. Załóżmy, że masz witrynę sklepu. Na tej stronie możesz utworzyć subdomenę bloga lub subdomenę sklepu o nazwie store itp. o adresie store.yoursite.com. W ten sposób użytkownik może bezpośrednio wejść na tę samą stronę, wpisując adres każdej subdomeny. Zatem posiadanie oddzielnego systemu zarządzania treścią może być pozytywną rzeczą w zarządzaniu. W ten sposób można zainstalować wiele WordPress na jednym hoście. Jeśli do zarządzania hostingiem używasz panelu administracyjnego CPanel, warto skorzystać z pomocy tutoriala aby zainstalować WordPress na subdomenach CPanel.
- Kroki, aby zainstalować WordPress w subdomenie Direct Admin
- Samouczek krok po kroku dotyczący konfiguracji WordPressa w subdomenie bezpośredniego administratora
- Tworzenie bazy danych na hoście bezpośredniego administratora
Kroki instalacji WordPressa w subdomenie Direct Admin
Aby zainstalować WordPress na subdomenie bezpośredniego administratora, musisz po kolei wykonać następujące kroki:
- Najpierw musisz utworzyć subdomenę bezpośredniego administratora. Następnie prześlij pliki WordPress do utworzonej subdomeny bezpośredniego administratora i wyodrębnij je z trybu zip.
- Utwórz bazę danych WordPress.
- Na koniec zainstaluj WordPress w subdomenie bezpośredniego administratora.
Poniżej nauczymy Cię wszystkich tych kroków krok po kroku i w formie obrazka. W ten sposób możesz łatwo zainstalować WordPress w swojej subdomenie bezpośredniego administratora.
1- Samouczek krok po kroku dotyczący konfiguracji WordPressa w subdomenie bezpośredniego administratora
Aby zainstalować WordPress na subdomenie bezpośredniego administratora, musisz postępować w następującej kolejności:
- Najpierw wejdź na stronę https://fa.wordpress.org i pobierz najnowszą wersję WordPressa ze strony głównej WordPress w języku perskim i zapisz plik ZIP w swoim systemie.
- Z pomocą bezpośredniego administratora poradnik logowania.
- Utwórz żądaną subdomenę, aby zainstalować WordPress na subdomenie w kolejnych krokach. Na tym etapie musisz zdefiniować żądaną subdomenę, aby móc zainstalować WordPress.
Jak utworzyć subdomenę w Direct Admin - Na stronie głównej wybierz Menedżer plików.
- Na tym etapie możesz zobaczyć wszystkie pliki i foldery umieszczone na Twoim bezpośrednim administratorze. Wybierz Domeny z dostępnych plików.
- Na stronie, która się otworzy, kliknij nazwę swojej domeny.
- W następnym kroku musisz wybrać public_html. Twoja witryna znajduje się w tym folderze.
- W tym momencie nadszedł czas, aby zdecydować, czy chcesz zainstalować WordPress na domenie głównej, czy też chcesz, aby WordPress był zainstalowany na subdomenie Direct Admin. Musisz kliknąć folder subdomeny, na którym zamierzasz zainstalować WordPress. Następnie kliknij opcję Prześlij pliki do bieżącego katalogu u dołu strony.
- W następnym kroku musisz kliknąć wybierz plik i wybrać plik WordPress, który pobrałeś w pierwszym kroku. Następnie kliknij Prześlij pliki, aby przesłać wybrany plik do bezpośredniego administratora.
- Po wyświetleniu pomyślnego procesu przesyłania pliku kliknij przycisk Kliknij, aby wrócić.
- W ten sposób powrócisz do folderu public_html i zobaczysz tam przesłany plik WordPress. Po wybraniu pliku zip musisz kliknąć znajdującą się przed nim opcję Wyodrębnij. W ten sposób plik zostanie zdekompresowany.
- Następnie otworzy się strona, na której możesz pokazać szczegóły pliku, który chcesz otworzyć. W tym momencie kliknij ponownie Wyodrębnij, aby rozpocząć rozpakowywanie pliku.
❌ Bardzo ważny punkt, na który warto zwrócić uwagę na tym etapie po rozpakowaniu pliki i foldery związane z instalacją WordPressa umieszczane są w folderze o nazwie WordPress, który należy umieścić bezpośrednio w ścieżce subdomeny wychodzącej z folderu. W przeciwnym razie napotkasz błąd 404. Ponieważ odpowiednie pliki znajdują się w folderze, a nie w głównej ścieżce! ❌
- Po wykonaniu tego kroku możesz zobaczyć folder WordPress w folderze public_html. Kliknij na niego, aby otworzyć żądany folder.
- Teraz kliknij kolejno następujące opcje:
- wybierać
- Dodaj do schowka
- Do poziomu
W ten sposób wszystkie pliki i foldery w WordPressie są wybrane i gotowe do przeniesienia.
- Teraz kliknij przycisk Przenieś plik schowka tutaj. Na tym etapie zostanie wyświetlony komunikat Czy zezwalasz na kopiowanie wybranych plików, czy nie? Zostaniesz poproszony o kliknięcie OK. Pamiętaj, że Twoja witryna WordPress nie będzie działać poprawnie, jeśli nie zostaną wybrane wszystkie te pliki. Po skopiowaniu bieżących plików usuń folder WordPress i plik ZIP, klikając opcję Usuń.
2- Tworzenie bazy danych na hoście bezpośredniego administratora
Wyszukaj w przeglądarce adres swojej domeny jako subdomena.Twojadomena.com. (na przykład sklep.twojadomena.com) W tym kroku zobaczysz ustawienia WordPress. Wybierz żądany język, a następnie kliknij Kontynuuj.
Na tym etapie zobaczysz ostrzeżenie wskazujące, że potrzebujesz informacji o bazie danych, aby zainstalować WordPress. Uważaj, aby utworzyć osobną bazę danych dla każdego WordPressa.
Szkolenie z tworzenia baz danych w Direct Admin
3- Kontynuuj instalację WordPressa w subdomenie Direct Admin
Po utworzeniu bazy danych i wprowadzeniu informacji kliknij opcję Wyślij.
Na tym etapie powinieneś spotkać się z komunikatem ze strony WordPress. Kliknij Uruchom instalację, aby rozpocząć 5-minutowy proces instalacji WordPressa w subdomenie Direct Admin.
W następnym kroku WordPress poprosi Cię o podanie pewnych informacji. Po wypełnieniu dostępnych pól wpisz nazwę użytkownika i hasło i kliknij Zainstaluj WordPress. W tej sekcji wypełnij pola zgodnie z poniższymi wyjaśnieniami:
- Nazwa strony: Wybierz tytuł dla WordPressa zainstalowanego w subdomenie.
- Nazwa użytkownika: Nazwy użytkownika używasz do wejścia na pulpit WordPress w kolejnych krokach.
- Hasło: hasło do logowania do WordPressa (możesz użyć haseł rekomendowanych przez WordPress.)
- Twój e-mail: Wejdź e-mail umożliwiający połączenie się z systemem zarządzania treścią WordPress. (Uważaj, aby wprowadzić dostępny adres e-mail.)
- Wyświetlanie w wyszukiwarkach: W tej sekcji możesz zażądać zaindeksowania lub nieindeksowania treści serwisu przez wyszukiwarki.
Pobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie micromaxBezpłatne pobieranie motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo