Intel i MediaTek połączą 5G na komputerach i laptopach

Jak dobrze wiemy, łączność 5G sprawiła, że ​​wkroczyliśmy w nowy sposób powiązania ich między nami, z technologią i środowiskiem. W tej chwili ten rodzaj połączenia jest uważany za element Premium, z którego mogą korzystać tylko nieliczni.

Jednak jest niewielu wielkich w świecie technologii, którzy próbują zmienić tę koncepcję. Aby to zrobić, każdy ze swojej przestrzeni stara się rozpocząć wprowadzanie sieci 5G do codziennego życia użytkowników.

Rozpocznie się inwazja 5G

Intel i MediaTek połączą 5G na komputerach i laptopach 1

Jak już wspomnieliśmy, celem firm na świecie technologii jest znormalizowanie korzystania z tych sieci. Już na świecie można zobaczyć przykłady takich prób.

Jak na przykład ruch Vodafone w Hiszpanii, aby wprowadzić na rynek swój NSA 5G, który ma już kilka miesięcy w obiegu. Jednak większość prób jest nadal opracowywana na papierze lub na papierze, jak ma to miejsce w przypadku projektu Lenovo Limitless, który nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

Teraz Intel i MediaTek były również odpowiedzialne za wykazanie swojego zainteresowania tym obszarem i dlatego sprzymierzyły się w poszukiwaniach, aby przyłączyć się do starań, aby uzyskać jak najlepszy i jak najbardziej kompletny wynik.

Owoce unii Intela i MediaTek

Intel i MediaTek połączą 5G na komputerach i laptopach 2

W ramach umowy każda ze stron ma zasadnicze zadanie, aby ich produkty były integralnymi elementami. W takim przypadku MediaTek jest firmą odpowiedzialną za rozwój sprzętu jako takiego, a także jego oprogramowania.

Z drugiej strony, Intel będzie miał za zadanie rozpocząć łączenie go ze swoimi sieciami, aby mógł prawidłowo funkcjonować w jak największej liczbie miejsc. Jako wzór do naśladowania w ich rozwoju, zainspirowali się modem Helio M70 5G – ograniczenie Snapdragon – który oferuje prawie 5 Pobieranie Gb / s i 2,5 Wzrost Gb / s.

Należy zauważyć, że ten zespół zamierza opracować modem zdolny do oferowania najlepszej usługi łączności 5G, ale nie urządzenia, które z niego korzysta. Prawdopodobnie w tym celu będą musieli zawrzeć bardziej zaawansowane sojusze z firmami opracowującymi komputery i portátiles.

Kto jako pierwszy dotrze do komputerów 5G?

Intel i MediaTek połączą 5G na komputerach i laptopach 3

Zainteresowanie sieciami 5G jest dopiero w początkowej fazie i jest bardzo możliwe, że z czasem zobaczymy w nich coraz więcej ingerencji technologii. W tej chwili niewiele jest ruchów w kierunku tego obszaru, które są obecnie aktywne na rynku.

Mimo to plany na przyszłość są obiecujące. Przynajmniej w przypadku fuzji Intela i MediaTek oczekuje się, że rynek zobaczy wyniki swoich owoców na 2021 r., Choć wydaje się odległy, jest tuż za rogiem.

W tym dniu planowane jest, aby pierwszymi markami, które stworzyły fuzję, były Dell i HP. Ponadto Lenovo nadal pracuje nad swoim projektem, aby spróbować stworzyć pierwszy komputer 5G. Teraz możemy przyjąć nasze założenia, kto pierwszy osiągnie ten cel. Jednak, aby zobaczyć potwierdzenie tego ostatniego, nadal trzeba będzie poczekać.