Intel opracowuje układ do przetwarzania komputerów kwantowych

Intel

Horse Ridge to potężny układ opracowany przez firmę Intel do przetwarzania komputerów kwantowych, sprzętu zdolnego do wykonywania skomplikowanych obliczeń w kilka sekund. Firma twierdzi, że ten układ pomoże „zredukować wszystkie kable”, które są obecnie podłączone do komputera kwantowego.

Intel twierdzi, że procesor Horse Ridge, jak zidentyfikowano, dąży do zmniejszenia liczby połączeń wymaganych obecnie do zwiększenia komputera kwantowego, ten gigantyczny obwód zostanie zastąpiony przez ten niewielki układ od producenta.

„Chociaż wiele wysiłków zostało zrobionych wokół samych kubitów, zdolność do kontrolowania wielu kubitów była wyzwaniem dla branży, jednak dzięki Horse Ridge Intel opracował sistema skalowalnej kontroli, która pozwoli nam znacznie przyspieszyć testy i wykorzystać potencjał obliczeń kwantowych ”– powiedział Jim Clarke, dyrektor ds. obliczeń kwantowych w firmie Intel.

Pamiętaj, że komputery kwantowe starają się skrócić czas opracowywania, wykonując złożone obliczenia, tzn. Będą odpowiedzialne za operacje przetwarzania, które zajęłyby lata w przypadku konwencjonalnego komputera. Jednak dzięki przechowywaniu danych w kubitach lub bitach kwantowych szybko przetwarza informacje.

Intel zapewnia, że ​​układy Horse Ridge muszą być chłodzone ze względu na szybkość przetwarzania, muszą też znajdować się w pobliżu temperatur, w których atomy przestają się poruszać. Dlatego chip nazywa się „jednym z najzimniejszych miejsc w Oregonie”.

„Intel uznał, że kontrola kwantowa była niezbędnym elementem układanki, którą musieliśmy rozwiązać, aby opracować sistema komercyjne kwanty na dużą skalę ”, Powiedział Jim Clarke.

W ten sposób Intel pozycjonuje się jako jeden z technologicznych, robiąc kolejny krok w kierunku rozwoju obliczeń kwantowych. Do tej pory Google była pierwszą firmą, która zapewniła zakres supremacji kwantowej, a IBM, główny konkurent fabryki, obalił taki wyczyn.