Intel oskarża Qualcomm o nadużycie władzy

Spory o naruszenie patentu i wiele innych problemów to szereg problemów, które otoczyły takie firmy produkujące układy scalone, jak Intel i / lub Qualcomm.

Jak wiemy te dwie firmy spotkały się ze sobą po porozumieniu między Apple oraz Qualcomm zajmujący się integracją układów 5G z iPhone'em i innymi urządzeniami mobilnymi firmy Cupertino.

Intel zmierzy się z Qualcomm

W świecie technologicznym kłótnie między firmami nie są nowością, jednak Intel zmagał się z Qualcommem od jakiegoś czasu, więc dla nich jest to praktyka monopolistyczna.

W związku z tym Intel przedstawił raport na poparcie Federalnej Komisji Handlu (FTC) w apelacji związanej z umowami licencyjnymi Qualcomm na jej własność intelektualną wokół technologii CDMA i LTE, które spowodowały odłożenie na bok konkurencji.

Qualcomm „ma tendencję do niszczenia konkurencji”

Jak zauważył Steven Rodgers, wiceprezes Intela, zachowanie Qualcomm „ma tendencję do niszczenia konkurencji”, ponieważ Qualcomm od lat projektuje i wdraża „rażący antykonkurencyjny program”.

Program, który według Rodgersa składa się z „sieci antykonkurencyjnych zachowań” zaplanowanej i zaprojektowanej przez Qualcomm, aby przechylić równowagę na jego korzyść. Słowami kierownictwa:

Qualcomm zmusza klientów, przechyla konkurencyjne reguły gry i wyklucza konkurentów, jednocześnie chroniąc się przed kontrolą prawną i przechwytując miliardy nielegalnych zysków.

Sytuacja, która dotkliwie dotknęła Intela i innych producentów, którzy musieli wycofać się z rynku modemów i ponieść straty milionerów podczas całego procesu.

W tym procesie prawnym, w którym Qualcomm stara się cofnąć orzeczenie Sądu Rejonowego, Intel odgrywa bardzo ważną rolę, która może zmienić przyszłość Qualcomm lub przynajmniej pozbawić go miliona innych, jednak wiele pozostaje jeszcze do zobaczenia w tym procesie. legalne