Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Intencja zapytania opiera się na tym, co Google zakłada, że ​​użytkownicy prawdopodobnie znajdą

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Intencja zapytania opiera się na tym, co Google zakłada, że ​​użytkownicy prawdopodobnie znajdą

Podczas spotkania Johna Muellera w dniu 24 września 2021 r. webmaster miał wątpliwości dotyczące rankingu sekcji produktów w witrynie poświęconej zielonej herbacie.

Zasadniczo ich strony produktów nie są rankingowane.

Gdy kilka miesięcy temu webmaster zadał to pytanie po raz pierwszy, John zasugerował skupienie się na linkowaniu wewnętrznym.

Ponownie zaleca linkowanie wewnętrzne jako ścieżkę, którą można zastosować, aby zwiększyć kapitał linkowania wewnętrznego w całej witrynie.

Mówi również, że mogą to być zapytania oraz sposób ich wybierania i optymalizacji w całej witrynie.

John wyjaśnia również, że dobrym pomysłem może być ułatwienie użytkownikom przechodzenia ze stron informacyjnych do stron produktów w witrynie.

Możliwe jest również, że budowanie zajmie dużo czasu i naprawdę nie ma sposobu, aby uniknąć tej części.

Ta dyskusja toczy się na 3:28 znak na filmie.

John Mueller 24.09.2021 Transkrypcja Hangouta

Webmaster 2 3:28

Moja działalność skupia się wokół zielonych herbat, herbat ziołowych. I nie sądzę, że będziesz w stanie przypomnieć sobie tyle, ale chcę ci dać trochę tła. Mamy więc małą sekcję blogów, prowadzimy przydatne blogi i jesteśmy zadowoleni ze sposobu, w jaki działają, jest to wprost proporcjonalne do ilości włożonego wysiłku. To od razu ma znaczenie. Mniej więcej z naszego doświadczenia wynika, że ​​jest to związane ze stylem objaśnianym w artykule. Dlatego staramy się zebrać wszystkie możliwe informacje, pozyskując informacje ze wszystkich artykułów naukowych i wiarygodnych stron internetowych. Więc to działa dobrze.

Moje strony produktów nie zajmują rankingu. To jest pytanie, które zadałem ci ostatnim razem. Zatem twoją jedyną sugestią było skupienie się na linkowaniu wewnętrznym. Tak na przykład, jeśli mamy bloga na przykład na temat zielonych herbat odchudzających. Dlatego podajemy link tylko do tego samego produktu. Ponieważ za każdym razem, gdy piszemy bloga, mamy to w planie, aby zająć się tylko jednym tematem i jednym rodzajem produktu. I nie zamieszczamy linków do przypadkowych produktów, linkujemy tylko do jednego produktu z jednego bloga, będziemy mieć ogromną sekcję blogów, myślę, że będzie około 10 do 12 wpisów na blogu. Ale wszystkie dobrze się u nas sprawdzają. Och, mamy uporządkowane dane produktów na stronach wyszukiwania. Widzę, że prawidłowo zbierają recenzje, ilość, cenę produktu i wszystko. I mamy wystarczającą ilość tekstu, zwłaszcza w porównaniu do stron produktów, które są rankingowe. Możemy nie mieć tylu linków zwrotnych do stron naszych produktów. Ale kiedy porównuję inne strony internetowe, nie widzę, aby wiele z nich miało linki zwrotne. W tym momencie jestem trochę zagubiony… w pewnym momencie. Potrzebuję twojej pomocy w tym kierunku.

Jan 6:03
Dobra. Bardzo trudno cię zrozumieć, bo w międzyczasie zrywacie. Myślę więc, że pytasz, czy masz sekcję bloga z wpisami na blogu, która ma odpowiednią pozycję w rankingu. Masz także strony produktów w swojej witrynie. A te strony produktów nie mają takiej pozycji, jak byś chciał. Czy to jest poprawne?

Webmaster 2 6:30
Tak tak.

Jan 6:34
OK, więc myślę, że aspekt linkowania wewnętrznego, o którym mówiłeś, jest nadal ważny. Wygląda na to, że już to robisz. Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że w przypadku niektórych typów zapytań staramy się zrozumieć, jaka intencja kryje się za zapytaniem. Próbujemy dowiedzieć się, czy ktoś szuka informacji o produkcie, czy też chce kupić produkt, i wtedy możemy spróbować wyświetlić ten lub inny rodzaj strony.

I może to być nie wiem, Twoje zapytania i Twoja witryna. Może się jednak zdarzyć, że interpretujemy zapytania trafiające na te strony jako zapytania przypominające zapytania mające na celu uzyskanie informacji, w których ludzie chcą uzyskać informacje na temat określonego rodzaju produktu. Zamiast tego chcą kupić jeden konkretny produkt.

I jest to coś, czego tak naprawdę nie możesz zmienić ze swojej strony, ponieważ zasadniczo opiera się to na tym, co, jak zakładamy, ludzie próbują znaleźć. A najlepszą rzeczą, jaką możesz w tym przypadku zrobić, to po prostu maksymalnie ułatwić ludziom dotarcie do Twoich produktów, dzięki czemu na przykład w postach na blogu znajdziesz jasne wezwanie do działania, dzięki czemu łatwiej będzie osobom, które wylądują na informacyjnych postach na blogu, aby przejść również do strony produktu, jeśli chcą coś kupić. Może się zdarzyć, że wiele z tych osób po prostu szuka informacji i nie chcą kupować, a wtedy mogą nie kliknąć tego linku.

Ale to jest coś, na co prawie nie mamy wpływu, a czego tak naprawdę ludzie szukają. Jeśli chodzi o konkurencję, która pojawia się również w wynikach wyszukiwania, myślę, że uproszczenie jej w taki sposób, aby ograniczała się do liczby słów na stronie i liczby linków do tych artykułów, jest trudne. Ponieważ podczas wyszukiwania używamy wielu czynników. A jest to coś, czego czasami zbudowanie zajmuje dużo czasu.

A czasem trzeba sporo pracy, żeby zbudować taką relację z odbiorcami, żeby, nie wiem, żeby chętnie wracali na Twoją stronę, żeby też polecali Twoją stronę, że to nie za bardzo jakby tylko linki, które umieściłeś, były odpowiednie dla Twojej witryny, ale tak naprawdę ludzie kupują i recenzują rzeczy w Twojej witrynie, przekazują Ci informacje i polecają Twoją firmę, Twoje produkty innym osobom . A to czasami zajmuje po prostu dużo czasu.