Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Internet wszystkiego (IoE)

Internet wszystkiego (IoE) lub Internet wszystkiego, zwany także w skrócie IoE, to jeden z najciekawszych tematów, który był szeroko omawiany w ciągu ostatnich kilku lat, Internet rzeczy jest jednym z innowacyjnych i wszechobecne technologie, które sprawiają, że komunikacja sieciowa jest znacznie bardziej spójna i wartościowa niż wcześniej. Przekształcanie informacji w działania stwarza nowe możliwości, cenniejsze doświadczenia i nieprzewidywalne możliwości gospodarcze dla firm, osób prywatnych i krajów.

Internet wszystkiego

Technicznie rzecz biorąc, Internet wszystkiego (IoE) odnosi się do miliardów urządzeń i produktów konsumenckich podłączonych do Internetu w ramach inteligentnej sieci i może tworzyć konfiguracje cyfrowe.

Filozofia stosowana w technologiach przyszłości przyjmuje formę różnych zastosowań narzędzi, diw i połączonych obiektów w celu stworzenia internetowego świata.

Internet połączył ograniczoną liczbę urządzeń, takich jak telefony, tablety, komputery PC i inne przydatne gadżety. Jednak ideą Internetu wszystkiego (IoE) jest to, że inteligentne maszyny można wyposażyć w większe możliwości poznawcze. Połącz się, aby uzyskać dostęp do znacznie większej ilości danych i rozwijać możliwości sieciowe.

Mówiąc prościej, Internet Wszechrzeczy (IoE) to inteligentny zestaw połączeń między ludźmi, systemami przetwarzania, danymi i obiektami, które można łatwo przenosić w naszym świecie; w takiej sieci do pomiaru i pomiaru środowiska wykorzystywane są miliardy urządzeń, takich jak czujniki, a ich dane są dostępne za pośrednictwem sieci publicznych lub prywatnych, wszystkie te urządzenia można łączyć za pomocą protokołów takich jak TCP/IP.

Czy można zatem powiedzieć, że Internet Rzeczy jest innym rodzajem Internetu Rzeczy?

Cóż, główną różnicą jest tutaj inteligentna komunikacja. Większość urządzeń fizycznych i cyfrowych jest podłączona do Internetu rzeczy (IoT). Mimo to w Internecie wszystkiego (IoE) istnieje inteligentna sieć za pracą zarządzającą wszystkimi tymi urządzeniami w spójnym ekosystemie.

Internet rzeczy (IoT) ogranicza się do urządzeń przetwarzających, dlatego zajmujemy się komunikacją między urządzeniami. W Internecie rzeczy (IoT) ludzie, procesory, dane i obiekty są w jednym. Sieć się zjednoczyła i oto mamy do czynienia nie tylko z telefonami komórkowymi i tabletami czy komputerami osobistymi. Paski testowe stanu zdrowia, dzbanki do kawy i kontenery morskie stają się węzłami inteligentnej sieci i komunikują się ze sobą. Jedna z koncepcji Internetu rzeczy (IoT) obejmuje technologie komunikacyjne M2M, M2P i P2P.

Ekonomika Internetu przedmiotów może mieć głęboki wpływ na wiele aspektów naszego życia:

  • Ludzie: W tej sekcji ludzie komunikują się z Internetem w znacznie wygodniejszy sposób, a informacje i dane z ich urządzeń przesyłane są nie tylko za pośrednictwem telefonów komórkowych, tabletów, komputerów osobistych czy nawet sieci społecznościowych, ale także czujników umieszczonych na ich skórze. Jest zbierany i można sprawdzić ważne warunki danej osoby. W ten sposób sami ludzie stają się węzłami sieci internetowej.
Dobrym przykładem w tej dziedzinie są ubrania, które firma Nike oferuje do noszenia i ludzie mogą je nosić. Ubrania te dają możliwość otrzymywania od ludzi istotnych informacji, dzięki czemu można ocenić sposób działania i wyniki sportowców.
  • Obiekty: Obiekty i przedmioty fizyczne, takie jak czujniki, urządzenia przemysłowe, produkty konsumenckie i asystenci biznesowi, również można łączyć przez Internet. Dzięki temu mogą pobierać informacje z otoczenia, a co za tym idzie, świadomość ekologiczną, funkcje poznawcze i inteligencję. Tworzy się dla nas wyższy, nazywany często Internetem Rzeczy.

W 1984 r. do Internetu rzeczy podłączonych było zaledwie 1000 urządzeń; w 1992 r. liczba ta osiągnęła milion. W 2010 roku liczba ta sięgnęła 10 miliardów urządzeń, dlatego Cisco przewiduje, że do 2020 roku do Internetu podłączonych będzie blisko 50 miliardów urządzeń. Te narzędzia i divy odbierają informacje ze swojego otoczenia, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego, i wysyłają je do serwerów w celu tam przeanalizowania. Wreszcie zapadają w ich sprawie inteligentne decyzje.

  • Dane: Być może najprościej jest tutaj zebrać surowe dane. Po podłączeniu narzędzi dane te przesyłane są na wyższe poziomy, dostarczając do serwerów dane bardziej przetworzone, dzięki czemu możliwe jest mądrzejsze i szybsze podejmowanie decyzji.

W tym przypadku dane mogą dostarczyć nam głębszych informacji i można zastosować lepsze planowanie zamiast planów opartych na przypadkowych informacjach. Kształtując odpowiedni przepływ danych i informacji, możemy mieć znacznie lepszą formę big data. To źródło danych było szeroko wykorzystywane w ostatnich latach, ponieważ może zapewnić lepsze spostrzeżenia, które pomagają klasyfikować informacje. I potrzebujemy ich analizy.

  • Procesory: dzięki przetwarzaniu na poziomie IoT możemy uzyskać właściwe informacje od właściwych osób, we właściwym czasie i we właściwy sposób. Przedsiębiorstwa oparte na technologii polegają na danych, na podstawie których mogą podejmować przyszłe decyzje oraz ulepszać swoje procesy i strategię biznesową, dlatego szybsze przetwarzanie danych może być dla nich przewagą konkurencyjną. Rozważane i prowadzące do ich zwinności w zakresie decyzji.
General Electric przewiduje, że Internet rzeczy może przyczynić się do wzrostu produktu krajowego brutto o wartości do 15 miliardów dolarów. Jednocześnie Cisco szacuje, że pozwoli to zaoszczędzić do 19 miliardów dolarów, zapewniając firmom ogromne korzyści. Wykorzystuje Internet Wszechrzeczy (IoE).

Jednak wraz ze wzrostem liczby urządzeń podłączonych do Internetu i gromadzeniem większej ilości danych zagrożona jest również prywatność, co może powodować problemy związane z bezpieczeństwem. Mimo to, w miarę jak urządzenia stają się coraz inteligentniejsze, istnieje nadzieja, że ​​będzie wystarczająca ochrona przed wykryciem, aby zapobiec nadużyciom i zapobiec zagrożeniom wobec ludzi. Internet rzeczy niewątpliwie już tu jest i musimy się w nim zanurzyć, dostosować do niego nasze życie i skorzystać ze zmian, jakie niesie ze sobą w naszej przyszłości.

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące tego wpisu, możesz je skomentować na dole, a my odpowiemy na wszystkie tak szybko, jak to możliwe.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie mobilnePobierz motywy WordPress za darmoudemy do pobrania za darmo