Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Intymność w sercu zimna; Atrakcyjne zdjęcia niedźwiedzi polarnych

Poznaj Martina Gregosa, młodego i znanego kanadyjskiego fotografa, i wejdź do rzadko oglądanego i intymnego świata niedźwiedzi polarnych przez obiektyw aparatu tego artysty.

Martin Gregos to młody fotograf, który spędził 33 dni swojego życia w północnych regionach Kanady, aby uchwycić fascynujące momenty z życia niedźwiedzi polarnych, łącząc swoją wiedzę w zakresie fotografii z dronów i filmowania.

Prace Gregosa zostały docenione w konkursach na całym świecie. W 2008 roku, mając zaledwie 11 lat, wziął udział w konkursie Muzeum Historii Naturalnej „Fotograf Roku Dzikiej Przyrody” i zdobył specjalny dyplom uznania.

Jego pasja do dokumentowania historii i dzikiej przyrody zaowocowała dwuczęściowym obozem (pierwszy w 2020 r. podczas letniej kwarantanny, a później w 2021 r.). Podczas tej podróży Gregos spędził 33 dni w Churchill w Kanadzie, gdzie za pomocą obiektywu aparatu obserwował i dokumentował letnie życie niedźwiedzi polarnych.

Gregos mówi o życiu niedźwiedzi polarnych:

Ich sposób życia jest niezwykły. Gdy naturalny świat tych dzikich zwierząt rozpada się tuż pod ich stopami, mogą one okazać współczucie i odporność.

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

Gregos pilotuje drony od ponad ośmiu lat, ale dopiero na początku 2015 roku on i jego ojciec, który również jest pilotem dronów, zaczęli używać dronów do filmowania i fotografowania dzikiej przyrody. Gregos twierdzi, że pilotowanie dronów wśród natury to inne i trudniejsze doświadczenie niż praca przy hollywoodzkich produkcjach.

Ten młody fotograf mówi:

W przeciwieństwie do filmów o ludziach, zwierzęta nie mają scenariusza, więc musimy przewidzieć, co wkrótce zrobią. Dlatego też dotarcie do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj, było bardzo długim i trudnym procesem.

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

Nigdzie nie ruszam się bez drona, a mam zwyczaj latać nim nawet na najbardziej nieuchwytne zwierzęta. Ludzie mogą nie widzieć lub nie być świadomi, że nasze techniki są zwieńczeniem lat ciężkiej pracy, a jeśli są właściwie stosowane, stanowią fantastyczne narzędzie do ochrony dzikiej przyrody.

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

Gregos wspomina życie i oglądanie z bliska niedźwiedzi polarnych jako piękne przeżycie i uczucie. O tym wyjątkowym doświadczeniu mówi:

Podczas tej podróży wykorzystałem wszystkie dostępne narzędzia, aby zbliżyć się do życia niedźwiedzi. Pierwsze kilka dni może być przytłaczające, ponieważ łatwo jest stracić koncentrację i nie być w stanie wyobrazić sobie wszystkiego tak, jak powinieneś, ponieważ nie jesteś zaznajomiony z sytuacją. Jednak gdy już się tam zadomowiłem, mogłem skupić się wyłącznie na uchwyceniu konkretnych momentów. O

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

Kiedy popadłem w rutynę, często zatrzymywałem się i siadałem obok śpiących niedźwiedzi polarnych. Jasne, mógłbym pojechać na kemping i spać lub po prostu odpocząć; Wiedziałem jednak, że jest mnóstwo czasu na odpoczynek i że mogę go zrobić w domu. Wolałbym posiedzieć i odpocząć z niedźwiedziami. Czasami budzili się 3 godziny po zaśnięciu i częstowali mnie jogą niedźwiedzia polarnego.

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

Powiedziawszy to, jeśli wiemy, jak prawidłowo korzystać z dronów, drony te pozwalają nam znajdować się w więcej niż jednym miejscu jednocześnie i docierać do miejsca w ciągu kilku sekund, a nie minut. Dla Gregosa to drugie było istotne, gdy uchwycił wizerunek niedźwiedzia polarnego z tęczą; Ponieważ nie miał szans nakręcić tej sceny na czas bez drona.

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

W 2020 roku jego projekt z niedźwiedziami polarnymi znalazł się w portfolio wideo dla AviaEye, firmy medialnej założonej przez Gregosa i jego ojca. Montaż wideo podczas rozdania nagród Siena Drone Awards

W tym roku zostało ono bardzo docenione.

Gregos ma wiele projektów i obozów w Kanadzie i za granicą. Obecnie pracuje nad książką dokumentującą wyspy południowego Pacyfiku, a także nad innym projektem skupiającym się na surowym pięknie kontynentu Antarktycznego.

Nie sądzę, że moja praca kiedykolwiek zakończy się w Arktyce, a zwłaszcza w kanadyjskiej Arktyce. Jestem winien sobie i tym społecznościom dzielenie się historiami północnych dzielnic.

Życie intymne niedźwiedzi polarnych

Obserwuj stronę Martina Gregosa na Instagramie zobaczyć twórczość tego młodego artysty i wesprzeć go.

Pobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaPobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs online