iOS 10.3.4 Aktualizacja niezbędna do utrzymania GPS, e-mail działa na iPhone 5

Jeśli nadal używasz Apple iPhone 5, możesz zaktualizować system iOS telefonu do wersji 10.3.4 tak szybko, jak to możliwe. Aktualizacja systemu iOS jest uważana za niezbędną, zwłaszcza jeśli później chcesz nadal korzystać z funkcji GPS, poczty e-mail i przeglądania Internetu w telefonie 3 Listopad.

Co do tego, dlaczego iOS 10.3.4 aktualizacja jest ważna dla iPhone'a 5, to dlatego, że aktualizacja rozwiązuje problem z upływem czasu GPS. W kontekście urządzenia z funkcją GPS mierzą czas i datę w nominałach tygodni. W przypadku iPhone'a 5, telefon może liczyć tylko do 1024 tygodni. Następnie licznik resetuje się ponownie do zera.

iOS 10.3.4 Aktualizacja niezbędna do utrzymania GPS, e-mail działa na iPhone 5 1

Ponieważ GPS wymaga dokładnych danych czasu do precyzyjnego działania, resetowanie może zakłócić działanie funkcji, powodując wyświetlanie niedokładnych danych. Ten problem jest podobny do błędu Y2K Millenium Bug, w którym programy z 1999 r. Uległyby awarii, gdy wybija data wewnętrznego zegara komputera 1/1/ 2000.

Według ArsTechica nie ma to wpływu na nowsze urządzenia, ponieważ dostosowano je do problemu najazdu. Obecnie, Apple mówi, że iPhone 4S, iPad mini pierwszej generacji, iPad 2, dotyczy to iPadów trzeciej i czwartej generacji. Nie dotyczy to jednak modeli obsługujących tylko Wi-Fi.

iOS 10.3.4 Aktualizacja niezbędna do utrzymania GPS, e-mail działa na iPhone 5 2

Możesz pobrać iOS 10.3.4 na iPhonie 5 za pośrednictwem strony aktualizacji oprogramowania w celu aktualizacji OTA lub za pośrednictwem komputera. Jak wspomniano, najazd nastąpi o 8 rano czasu malezyjskiego 3 Listopad 2019 r.

(Źródło: Apple, Ars Techica przez The Verge // Obraz: Apple)