iOS 11 – oto wiadomości o aktualizacji nadchodzącej jesienią

Firma Apple zaprezentowała dziś wersję zapoznawczą iOS 11, ważnej aktualizacji, która jesienią oferuje nowe doświadczenia i setki funkcji dla iPhone’a i iPada. iOS 11 to największa jak dotąd wersja oprogramowania dla iPada, która zawiera zaawansowane funkcje wielozadaniowości, aplikację File oraz nowe sposoby korzystania z Apple Pencil.iOS 11Rzeczywistość rozszerzona ma wkrótce wylądować na setkach milionów urządzeń iOS z nową platformą, która pozwoli programistom tworzyć aplikacje, w których użytkownicy mogą nakładać treści wirtualne na prawdziwe sceny. Core ML oferuje programistom funkcje uczenia maszynowego na urządzeniach, które pozwolą im tworzyć aplikacje, które potrafią przewidywać, uczyć się i stać się coraz bardziej inteligentne. Inne funkcje obejmują możliwość płacenia pieniędzy znajomym Apple Pay, „Nie przeszkadzać” podczas jazdy, aby skupić się wyłącznie na drodze, Siri jeszcze mądrzejszy i z nowym głosem, a także innowacyjne umiejętności zawodowe w zakresie zdjęć i aparatu. iOS 11 jest dziś dostępny jako wersja zapoznawcza dla programistów i jesienią będzie dostępny jako bezpłatna aktualizacja oprogramowania dla iPhone’a i iPada. iOS 11 sprawia, że ​​wielozadaniowość na iPadzie jest jeszcze bardziej wydajna dzięki nowej, dostosowywanej stacji dokującej, umożliwiającej szybki dostęp do aplikacji z dowolnego ekranu i do najczęściej konsultowanych dokumentów oraz z przeprojektowanym przełącznikiem aplikacji, aby łatwiej przełączać się z jednej aplikacji do drugiej lub z kilku aktywnych aplikacji do innej, w widoku podzielonym, a teraz także na przesuń.

Nowa aplikacja File pozwala przechowywać wszystko w jednym miejscu, niezależnie od tego, czy są to dokumenty przechowywane lokalnie, na iCloud Drive lub przez innych dostawców, takich jak Box, Dropbox itp.; a dzięki funkcji przeciągnij i upuść dostępnej na poziomie systemu możesz łatwo przenosić obrazy i teksty. Apple Pencil i iPad są jeszcze bardziej zintegrowane z obsługą wstawiania rysunków podczas pisania notatki lub wiadomości oraz nową funkcją, która pozwala robić notatki w locie w programie Notes, otwierając aplikację z ekranu blokady po dotknij wyświetlacza ołówkiem Apple.

Apple wprowadza nową platformę, aby pomóc programistom tworzyć wysokiej jakości wrażenia AR dla iPhone’ów i iPadów za pomocą aparatu, potężnych procesorów i czujników ruchu wbudowanych w urządzenia z systemem iOS. ARKit umożliwia programistom korzystanie z najnowszych technologii wizji komputerowej w celu tworzenia szczegółowych treści wirtualnych, które mają być nakładane na rzeczywiste sceny, oferując interaktywne wrażenia z gry, bardziej wciągające zakupy, wzornictwo przemysłowe i wiele więcej.