Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

iOS 13: 5 funkcje, które ułatwią życie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: iOS 13: 5 funkcje, które ułatwią życie

Nadchodzą duże zmiany w Twoim iPhonie! Apple ma wydać najnowszą aktualizację oprogramowania, iOS 13, a wraz z nią nowy wygląd oraz prostsze sposoby logowania i rozpoczęcia korzystania z urządzenia i wszystkich jego możliwości. Eksperci AKKO byli zajęci odkrywaniem nowości w iOS 13, a my dzielimy się niektórymi z naszych ulubionych funkcji i innymi ulepszeniami w tej aktualizacji.

Ale najpierw, oto kilka często zadawanych pytań na temat AppleiOS 13:

Czy mój iPhone będzie działał z systemem iOS 13?

iOS 13 nie zostanie wydany na urządzeniach starszych niż iPhone 6s. Oznacza to, że iPhone 6 Plusa i iPhone’a 6 nie są kompatybilne z systemem iOS 13.

Oto lista iPhone’ów, które będą obsługiwać iOS 13:

  • iPhone: XS, XS Max, XR, X, 8, 8 Plus, 7, 7 Plus, 6s, 6s Plus, iPhone SE
  • iPod touch: 7. gen

Twój iPad będzie również korzystał z wielu nowych funkcji iOS 13, a także kilku nowych ulepszeń specyficznych dla iPada, które mają na celu maksymalizację większego ekranu. Nowa aktualizacja iPada ma swoją własną nazwę: iPadOS.

Oto lista iPadów zgodnych z systemem iPadOS:

  • iPad: mały 4mini 5 gen., Air 2Air 3. generacji, iPad (5. i 6. generacji) oraz iPad Pro

Kiedy jest data premiery iOS 13?

Oczekuje się, że system iOS 13 będzie dostępny na wszystkich kompatybilnych urządzeniach od 19 września 2019 r.

Jak zainstalować iOS 13?

Powinieneś otrzymać monit na swoim iPhonie, kiedy nadejdzie czas na zainstalowanie iOS 13, lub możesz ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji, przechodząc do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.

Co nowego w iOS 13

Tryb ciemny trafia na iPhone’a

Daj swoim oczom bardzo potrzebną przerwę, przełączając się na zupełnie nowy tryb ciemny. Zmienia cały system operacyjny, w tym wbudowane aplikacje, z jasnego białego i szarego tła na głębszy, ciemniejszy odcień.

Rekommenderad:  Jak wyszukiwać e-maile Yandex: przewodnik

Tryb ciemny można ustawić tak, aby włączał się automatycznie o zachodzie słońca lub można go zaplanować tak, aby wyłączał się i włączał o określonych porach. Oto jak:

  1. Otworzyć Ustawienia aplikację, a następnie stuknij Wyświetlacz i jasność > Ciemny.
  2. Włącz opcję Automatycznie, aby przełączać się o zachodzie i wschodzie słońca, lub stuknij Opcje > Zwyczaj ustalić własny harmonogram.

Imponujące nowe funkcje zdjęć i filmów

Dzięki nowym efektom aparatu w systemie iOS 13, takim jak oświetlenie portretowe, przygotuj się na inspirację do robienia zdjęć w kółko. Dostosuj swoje najlepsze ujęcia za pomocą łatwych w użyciu narzędzi do edycji i filtrów, a – co jest najlepsze – możesz teraz zrobić to samo ze swoimi filmami. Z łatwością przycinaj, obracaj i dodawaj filtry do filmów, dotykając ikony Edytuj.

Gdy skończysz tworzyć swoje arcydzieła fotograficzne i filmowe, aplikacja Zdjęcia zorganizuje wszystko za Ciebie. Łatwo przeglądaj i udostępniaj wspomnienia według dnia, miesiąca lub roku. Nowy system iOS automatycznie ukryje zduplikowane zdjęcia i ustawi automatyczne odtwarzanie zdjęć i filmów na żywo.

Rozejrzyj się dzięki Mapom iOS 13

Mapy iOS 13 mają zupełnie nowy, bardziej realistyczny widok. Dzięki nowej funkcji Rozejrzyj się w 3D możesz odkrywać miejsca w czasie rzeczywistym, zanim tam dotrzesz. Następnie poruszaj się po okolicy, korzystając z bardziej szczegółowych opisów dróg, budynków i wszystkiego pomiędzy.

Obracaj palcem o 360 stopni za pomocą funkcji Rozglądaj się i ciesz się płynnymi przejściami.

Inny sposób, w jaki Mapy ułatwiają życie: w sekcji Ulubione możesz łatwo wybrać miejsca, które najczęściej odwiedzasz, lub utworzyć i udostępnić kolekcję miejsc, które chcesz zobaczyć podczas następnej podróży.

Lepsze sposoby ochrony danych osobowych

Loguj się w aplikacjach i witrynach, z których korzystasz na co dzień Apple ID. Jest zabezpieczony uwierzytelnianiem dwuskładnikowym i nie wymaga każdorazowego wpisywania hasła. Zamiast tego dotknij opcji „Zaloguj się za pomocą Apple” i użyj funkcji Face lub Touch ID — to takie proste.

Rekommenderad:  Jak reaktywować swój Instagram Konto: prosty przewodnik krok po kroku

Note: jedyne informacje, które możesz podać w aplikacji lub witrynie, to imię i nazwisko oraz adres e-mail. Ale jeśli chcesz zachować prywatność zwykłego e-maila, możesz utworzyć unikalne konto Apple.

Szybszy, bardziej wyrazisty sposób na tekst

Nowa funkcja QuickPath Typing w systemie iOS 13 sprawia, że ​​pisanie SMS-ów ze znajomymi i rodziną jest tak proste, jak przesuwanie palcem w lewo lub w prawo: nie trzeba naciskać żadnego przycisku. Chcesz dodać zastrzyk osobowości? Wypróbuj zaktualizowaną funkcję Memoji, która obejmuje nowy makijaż i fryzury oraz nowe wyrażenia, które możesz dostosować, aby wyglądać tak, jak Ty.

Używaj Memoji jako naklejki (lub statycznej ikony) w Wiadomościach, Mail i innych aplikacjach bezpośrednio z klawiatury!

Masz pytania dotyczące systemu iOS 13 lub jego nowych funkcji? Eksperci AKKO służą pomocą.

Chroń swój telefon

Od ponad 25 lat AKKO pomaga 300 milionom klientów chronić, łączyć się i cieszyć technologią, którą kochają najbardziej. I smartphones nie są wyjątkiem. Twoje życie jest na twoim urządzeniu, upewnij się, że jest chronione. Dowiedz się więcej o planach ubezpieczenia telefonu AKKO już dziś.