iOS 13, dzięki czemu możesz poruszać się po ekranie blokady

iOS 13, dzięki czemu możesz poruszać się po ekranie blokady 1

iOS 13 urodzony z grzechem pierworodnym: naiwny wrażliwość w rzeczywistości pozwoli użytkownikom zewnętrznym uzyskać dostęp do urządzenia, chroniąc ekran blokady i wchodząc na listę kontaktów zapisaną na urządzeniu. Oto demo:

iOS 13 zaplanowany na przyszły tydzień, zbiega się z pojawieniem się iPhone'a 11 w ręku użytkownika (rezerwacje rozpoczynają się tego samego dnia). W tym momencie moment jest interesujący.

Jose RodriguezAutorzy odkrycia ujawnili problem The Verge w lipcu: wydawca przedłożył następnie prawidłowy raport zespołowi Cupertino, aby mogli interweniować z poprawkami przed oficjalnym wydaniem. Jednak w iOS „Gold Master” 13 błędy nadal występująA to oznacza, że ​​kod, który jest gotowy do dystrybucji, rodzi się z exploitami zero-day u szefa.

Jest to luka z wieloma ograniczeniami, ponieważ umożliwia dostęp tylko do kontaktów i tylko w przypadku, gdy ktoś może mieć fizyczny dostęp do urządzenia. Według Rodrigueza problem zniknie z iOS 13.1, którego publikacja nie jest oczekiwana przed końcem miesiąca.