iOS 13 FaceTime Korekta uwagi sprawia, że ​​wyglądasz, jakbyś naprawdę patrzył w kamerę

Połączenia wideo są zwykle dość dziwne. Jesteś tak przyzwyczajony do nawiązywania kontaktu wzrokowego, że naturalnie patrzymy na wyświetlacz pokazujący osobę po drugiej stronie. Ale z tego powodu nie patrzysz w kamerę. Dzięki temu wygląda to tak, jakbyś szukał czegoś innego podczas rozmowy z kimkolwiek, do kogo dzwoniłeś. AppleIOS 13 ma funkcję, która rozwiązuje ten problem podczas połączeń FaceTime.

Nazywa się to korekcja uwagi i wykorzystuje zaawansowaną manipulację obrazem, aby popchnąć twój wzrok nieco wyżej. Spowoduje to również wypaczenie dowolnego obiektu, który znajdzie się między twoimi oczami a przednim aparatem, jak pokazano poniżej.

W każdym razie sprawia to, że wyglądasz, jakbyś patrzył w kamerę zamiast na ekran. Dzięki temu połączenia FaceTime będą wyglądać trochę bardziej naturalnie, a dostosowane spojrzenie sprawi, że będziesz wyglądać tak, jakbyś utrzymywał kontakt wzrokowy z drugą osobą.

Uwaga Korekta jest teraz dostępna w wersji beta iOS 13. To powiedziawszy, Engadget informuje, że na razie jest dostępny tylko na iPhone'ach XS i XS Max, podczas gdy niektórzy użytkownicy Reddit twierdzą, że działa również z iPhone'em XR i iPadem Pro. iOS 13 opuści fazę beta jesienią.

(Źródło: Twitter (1), (2), Reddit przez Engadget)